23. edycja Targów Ekotech pod znakiem innowacyjnych rozwiązań w zakresie gospodarowania odpadami!

ekotech-newsletter

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech zorganizowane w 2023 roku przyciągnęły do Targów Kielce jeszcze więcej Wystawców z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie gospodarowania odpadami i prawie trzykrotnie więcej Zwiedzających niż podczas poprzedniej edycji. W tym samym czasie odbyły się jubileuszowe Targi Enex – największe targi odnawialnych źródeł energii w Polsce.

Najlepsi w branży komunalnej i najnowsze technologie w gospodarce odpadami

ekotech-2023-zdjecie-01.jpg [82.68 KB] W 23. edycji targów Ekotech wzięło udział ponad 60 wiodących firm z branży komunalnej oferujących nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie gospodarowania odpadami. W Targach Kielce można było spotkać m.in. firmę P&F Wartacz z urządzeniami do recyklingu materiałowego, firmę Bergmann z maszynami do zmniejszania objętości odpadów, firmę Melex, która prezentowała pełną gamę swoich pojazdów elektrycznych oraz firmę Apriva, na której stoisku stanęła odchwaszczarka, mobilna myjnia i elektryczny odkurzacz miejski. Wśród Wystawców targów Ekotech pojawiły się również takie firmy jak: Arbena – oferująca magazyny dla branży recyklingowej, Eljot – wiodący producent i dostawca detektorów i separatorów metali, Remondis Medison zajmująca się transportem i utylizacją odpadów medycznych i odpadów weterynaryjnych, Santrade - dystrybutor maszyn, urządzeń i kompletnych systemów dla branż recyklingu, ARTechnik z najnowszymi maszynami do redukcji objętości odpadów i surowców wtórnych, ITO z oprogramowaniem ułatwiającym prowadzenie działalności w obszarze gospodarki odpadami, a także Globtrak Polska z modułem komunalnym – inteligentnym systemem wywozu śmieci.

Inteligentne rozwiązania w zakresie gospodarowania odpadami

ekotech-2023 W trakcie spotkania branży komunalnej w Targach Kielce nie zabrakło nowości i premierowych prezentacji. Pojawiło się wiele urządzeń mających korzystny wpływ na ochronę środowiska, poprzez zmniejszenie ilości odpadów i oszczędzanie surowców naturalnych. Firma Cyrkl Polska wystąpiła z innowacyjną platformą internetową – największą w Europie cyfrową giełdą odpadów przemysłowych, a firma Untha zaprezentowała najnowsze modele rozdrabniaczy przemysłowych dla branży gospodarki odpadami. Na stoisku firmy Eurocentrum Polska odbyły się cogodzinne pokazy zastosowania i funkcjonalności nowoczesnych pras do przetwarzania odpadów. Swoją premierę miała również najnowsza Ekozgniatarka Mamut do kompresowania odpadów. Po raz pierwszy w targach Ekotech wzięła udział firma Bine z inteligentnym urządzeniem wykorzystującym sztuczną inteligencję do recyklingu, a w tym inteligentny kosz na śmieci. W ofercie firmy R3 Polska pojawiły się dwa rozwiązania: Recomat i Recomat Mini  - urządzenia do zwrotu opakowań po napojach i rozliczania kaucji, a także do zgniatania i sortowania przyjmowanych produktów.

Nagrody przyznane podczas targów Ekotech

Pierwszego dnia targów Ekotech odbyła się gala, podczas której za najlepsze produkty nagrodzono firmy, prezentujące swoją ofertę na wydarzeniu. Wyróżniono 5 firm, które zdaniem komisji konkursowej zaprezentowały najciekawsze produkty:  Klaster Gospodarki Odpadowej i  Recyklingu, Krajowy Klaster Kluczowy z Warszawy za proinnowacyjne działanie Klastra, firmę ITO Sp. z o.o. z Działoszyna za program do ewidencji odpadów i zarządzania danymi w Rejestrze BDO, firmę Bine Sp. z o.o. z Dąbrowy za BINE-E SMART WASTE BiN, Ekolog Sp. z o.o. z Poznania za „Ekolog ZDI”- aplikację służąca do zarządzania danymi inwentaryzacji źródeł ciepła, firmę Apriva Sp. z o.o. Sp.K. z Poznania za KECKEX – odchwaszczarki - ekologiczne usuwanie chwastów. Przyznano również 2 medale: za pakiet deszczowy BOLT 5000 z pompą dla firmy Marseplast Sp. z o.o. z Niepołomic oraz za usługę regeneracji katalizatorów SCR za pomocą wymiany wkładów dla firmy Kaliński Sp. z o.o. Sp.K. z Chyb. Wyróżniono także przedsiębiorstwa, które mogły pochwalić się najbardziej innowacyjnymi prezentacjami targowymi – otrzymały one nagrody Top Design: firma GP Truck Trading  S.C. z Warszawy oraz firma Melex Sp. z o.o. z Mielca. Oprócz nich za nowatorską, elegancką i kompleksową prezentację targową nagrodę Top Design otrzymały firmy: C-trace Sp. z o.o. z Poznania oraz Globtrak Polska Sp. z o.o. z Kielc.

Merytorycznie o branży komunalnej na targach Ekotech

ekotech-2023 W programie Targów Ekotech zaplanowano i z powodzeniem zrealizowano szereg branżowych wydarzeń towarzyszących. Uczestnicy pierwszego dnia spotkania branży komunalnej mogli wziąć udział w Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami organizowanym przez firmę firma AK Nova oraz w cyklu wykładów poświęconych dokumentacji środowiskowej, działalności w postaci chowu drobiu i trzody chlewnej od Ekolog. Drugiego dnia targów odbyły się: konferencja pn.  „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie”, której tematem przewodnim była gospodarka o obiegu zamkniętym, wydarzenie pn. „Stacja demontażu pojazdu – działalność i perspektywy rozwoju” organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto oraz spotkanie zaplanowane przez Związek Gmin Wiejskich RP pn. „Racjonalizacja gospodarki odpadami i zaopatrzenia w energię w gminach”. W trakcie targów Ekotech zorganizowano również seminarium firmy Katalizator nt. katalitycznych i termicznych rozwiązań istotnych w procesie redukcji lotnych związków organicznych oraz spotkanie pt. „Niskotemperaturowy odzysk metali z płytek drukowanych”.

Piotr „Stalowy” Gościem Specjalnym Targów Ekotech

Piotr Sikora „Stalowy” - Szef Piotro-Stalu - jednej z najstarszych i największych firm na polskim rynku złomu i rozbiórek, znany również z programu „Złomowisko PL” był Gościem Specjalnym Targów Ekotech. Spotkanie ze „Stalowym” zorganizowane 8 marca w Targach Kielce przyciągnęło tłumy fanów. W rozmowie z zaproszonym gościem m.in. omawiano kwestie związane z trudnościami i wyzwaniami jakie stoją przed osobami prowadzącymi stację demontażu pojazdów, a także przedstawiono sposoby na gospodarowanie i przetwarzanie odpadów przemysłowych. Piotr Stalowy wyjaśnił również jak wygląda działalność firmy Piotro-Stal, jak się rozwija i dzięki czemu z powodzeniem funkcjonuje od 25 lat w branży.

Konkursy z nagrodami na stoisku firmy Santrade

W trakcie Ekotech, na stoisku firmy Santrade nie zabrakło konkursów z cennymi nagrodami. W konkursie zręcznościowym firma Renomet z Ostrowca Świętokrzyskiego wygrała cztery zbiorniki do płynów i olejów, a zbiornik 260l z podwójną ścianką do magazynowania odpadów płynnych w konkursie literackim zwyciężył Adam Zieleńczuk. Najlepszy w konkursie wiedzy okazał się Piotr Sikora „Stalowy” , który otrzymał Dezaktywator Poduszek Powietrznych.

Na kolejną edycję targów Ekotech zapraszamy w 2024 roku do Targów Kielce!

Aktualności
10 marca 2023
Piotr Sikora "Stalowy" z programu Złomowisko PL został zwycięzcą konkursu wiedzy, organizowanego przez firmę Santrade podczas targów Ekotech.
09 marca 2023
Zakończyły się zmagania w konkursie zręcznościowym, organizowanym przez firmę Santrade podczas targów Ekotech w Targach Kielce.
09 marca 2023
Innowacyjność technologii, jej zastosowanie i korzyści środowiskowe mogli poznać słuchacze wykładu przygotowanego przez firmę NataLab ze Starachowic, zajmującą się niskotemperaturowym odzyskiem metali z płytek drukowanych. Spotkanie odbyło się w Targach Kielce, w drugim dniu Targów EKOTECH.
09 marca 2023
Inteligentny kosz na śmieci, który sam posortuje odpady, nowoczesne zgniatarki wykorzystywane w wielu branżach, cyfrowa giełda odpadów i automat do skanowania i przyjmowania butelek po napojach, to tylko część z wielu nowości, jakie zaprezentowano podczas 23. edycji targów Ekotech.
09 marca 2023
Konkurs literacki, zorganizowany przez wystawcę targów Ekotech, firmę Stantrade został rozstrzygnięty. Uczestnicy walczyli o cenną nagrodę.
09 marca 2023
Kilkudziesięciu przedstawicieli gmin oraz miast i gmin z całej Polski wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Targami Kielce. Wydarzenie odbyło się 9 marca, w ramach Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Tematem konferencji była „Racjonalizacja gospodarki odpadami i zaopatrzenia w energię w gminach”.
09 marca 2023
Eksperci z branży podzielili się swoją wiedzą podczas konferencji „Stacja demontażu pojazdu – działalność i perspektywy rozwoju", która odbyła się drugiego dnia targów Ekotech w Targach Kielce.
08 marca 2023
IX Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami odbyło się w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2023.
08 marca 2023
Pierwszego dnia Targów EKOTECH odbyła się gala, podczas której za najlepsze produkty nagrodzono firmy, prezentujące swoją ofertę na wydarzeniu. Wyróżniono także przedsiębiorstwa, które mogły pochwalić się najbardziej innowacyjnymi prezentacjami targowymi – otrzymały one nagrody TOP DESIGN.
08 marca 2023
Pozwolenia zintegrowane, pozwolenia wodnoprawne czy Raporty OOŚ. Podczas tegorocznych targów Ekotech odbyła się konferencja zbiorowa pod nazwą "Cykl wykładów poświęconych dokumentacji środowiskowej oraz działalności w postaci chowu drobiu i trzody chlewnej".
06 marca 2023
Na tegorocznych 23. Targach Ekotech Grupa AMP Nadwozia zaprezentuje dwa kompaktowe pojazdy, idealne dla branży komunalnej. Zbudowane są one na japońskich ciężarówkach Isuzu Trucks. Zapraszamy do 8 do 9 marca do Targów Kielce.
06 marca 2023
Podczas Targów Ekotech nie mogło zabraknąć firmy R3 Polska oferującej najnowsze technologie wykorzystywane w gospodarce odpadami. Z ofertą przedsiębiorstwa będzie można zapoznać na stoisku nr A36 od 8 do 9 marca w Targach Kielce.
05 marca 2023
Od 8 do 9 marca podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech będzie można zapoznać się z ofertą firmy ProGrasS, która zaprezentuje m.in. pojazd użytkowy z napędem elektrycznym Addax oraz pojazd wielozadaniowy Vitra. Zapraszamy do Targów Kielce!
03 marca 2023
GP Truck Trading – polski producent i dystrybutor maszyn i pojazdów dla branży komunalnej wystawi się na targach EKOTECH. Firma przedstawi m. in. swoje najnowsze samochody dostawcze i maszyny komunalne.
03 marca 2023
Bin-e producent inteligentnych koszy na odpady po raz pierwszy wystawi się na targach EKOTECH.
03 marca 2023
JANGAR - producent, bezpośredni importerem i dystrybutor pomocy dydaktycznych i przyrządów badawczych na rynek szkolny wystawi się na tegorocznych targach EKOTECH. Firma przedstawi m. in. swoje pomoce i przyrządy badawcze do edukacji ekologicznej.
02 marca 2023
Przedsiębiorstwo Ditta-Seria to polska firma działająca na rynku od 1992 roku, która łączy nowoczesne rozwiązania ze zdobytą przez lata wiedzą i praktyką wprowadzając konsekwentnie nowe technologie produkcji. Zapraszamy na stoisko przedsiębiorstwa podczas Targów Ekotech.
01 marca 2023
Multieko wyłączny dystrybutor marki EmiControls w Polsce wystawi się na targach Ekotech. Firma zaprezentuje przede wszystkim ofertę potężnych turbin wielozadaniowych.
01 marca 2023
Wtryskarki, młyny i peryferia – to nie jedyne urządzenia jakie oferuje firma P&F Wartacz z Wrocławia, ponieważ oferta przedsiębiorstwa jest bardzo szeroka. Będą się mogli o tym przekonać Zwiedzający Targi Ekotech, którzy już od 8 do 9 marca odwiedzą Targi Kielce. Udział w targach jest bezpłatny.
28 lutego 2023
Wśród Wystawców 23. Edycji Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech nie mogło zabraknąć firmy oferującej własne wynalazki – rozwiązania służące do zmniejszania objętości odpadów i surowców wtórnych. Zapraszamy na stoisko przedsiębiorstwa już od 8 do 9 marca do Targów Kielce.
28 lutego 2023
Znany producent pojazdów elektrycznych Melex odwiedzi targi EKOTECH 2023. Firma przedstawi pełną gamę swoich pojazdów oraz najnowsze modele.
28 lutego 2023
Dzięki szerokiej ofercie Wystawców i wsparciu wielu zaprzyjaźnionych instytucji branżowych, Targi Ekotech są jeszcze bardziej kompleksowym i merytorycznym wydarzeniem. To zatem zaszczyt dla Organizatorów spotkania branży komunalnej świętować z Wystawcami ich wyjątkowe jubileuszowe, a także drobne sukcesy. Kolejna taka okazja będzie już od 8 do 9 marca w Targach Kielce. Zapraszamy!
27 lutego 2023
Firma APRIVA zaprezentuje swoje produkty podczas nadchodzących targów EKOTECH 8 i 9 marca 2023 roku. Na stoisku można będzie zobaczyć mikro śmieciarkę firmy Novarini, mobilną myjnię do pojemników, samojezdny odkurzacz elektryczny Glutton oraz nowy produkt w naszym asortymencie – ekologiczne odchwaszczarki austriackiej firmy KECKEX.
24 lutego 2023
W trakcie dwóch dni Targów Ekotech Zwiedzający będą mogli odwiedzić Klastrowy Punkt Konsultacyjny, w którym uzyskają kompleksowe informacje m.in. nt. możliwości transformacji w kierunku GOZ, przemysłu 4.0, certyfikacji KRN GREEN oraz funduszy europejskich dla firm w nowej perspektywie finansowej. Stoisko organizowane jest przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Krajowy Klaster Kluczowy (KGOIR). Do zobaczenia od 8 do 9 marca 2023 roku w Targach Kielce.
23 lutego 2023
Drugiego dnia Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech, 9 marca 2023 roku odbędzie się II edycja konferencji pn.: „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie". Motywem przewodnim tego spotkania jest gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ), w tym zagadnienia dotyczące innowacji, finansowania, jak również prawa. Zapraszamy do Targów Kielce od 8 do 9 marca 2023 roku.
22 lutego 2023
W trakcie Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech, na stoisku firmy SANTRADE Zwiedzający będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy, w konkursie zręcznościowym oraz w konkursie literackim. Do wygrania będą cenne nagrody m.in. Dezaktywator Poduszek Powietrznych, zbiorniki do płynów i olejów, a także zbiornik do magazynowania odpadów płynnych. Zapraszamy od 8 do 9 marca do Targów Kielce.
21 lutego 2023
Firma Kaliński – Układy wydechowe zaprezentuje pełną gamę swoich produktów podczas tegorocznych targów EKOTECH. Firma podczas targów skupi się na przedstawieniu oferty regeneracji filtrów i katalizatorów.
21 lutego 2023
Kolejnym wystawcą podczas Targów EKOTECH został Cyrkl - międzynarodowa firma technologiczna, której główną misją jest wprowadzenie zasad gospodarki obiegowej do świata gospodarki odpadami. Cyrkl zrzesza ponad 18 000 klientów w 12 krajach w całej Europie, a w Kielcach zaprezentuje się już 8 i 9 marca.
21 lutego 2023
RETRON - producent systemu do utylizacji oraz przewożenia nowych i zużytych akumulatorów litowo-jonowych ponownie wystawi się na targach EKOTECH.
20 lutego 2023
Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy to kolejny wystawca, jaki pojawi się w Targach Kielce 8 i 9 marca 2023 podczas Targów EKOTECH. Klaster zapewnia zrzeszonym w nim członkom oraz klientom zewnętrznym wsparcie w zakresie rozwoju i podniesienia konkurencyjności.
17 lutego 2023
„Racjonalizacja gospodarki odpadami i zaopatrzenia w energię w gminach” to temat spotkania wójtów i burmistrzów, jakie podczas nadchodzących Targów EKOTECH odbędzie się w Targach Kielce. Darmowa rejestracja na wydarzenie trwa.
17 lutego 2023
Do grona wystawców na Targach EKOTECH dołącza UNTHA – producent rozdrabniaczy przemysłowych dla branży gospodarki odpadami, sprzedający swoje produkty na całym świecie. Rozdrabniacze tej marki wykorzystywane są przy zagospodarowaniu m.in. odpadów komunalnych, przemysłowych, wielkogabarytowych, biomasy, opon i wielu innych.
16 lutego 2023
Przybywa patronów medialnych Targów EKOTECH! Przebieg wydarzenia relacjonować będą Magazyn biznes&EKOLOGIA, magazyn Ekonatura oraz portal ekologiczny Polska Ekologia. Co – oprócz tematyki – połączy te wydawnictwa podczas EKOTECH-u? Wspólne stoisko, które powinien odwiedzić każdy pasjonat ekologii, już 8 i 9 marca w Targach Kielce.
15 lutego 2023
Gościem Specjalnym pierwszego dnia targów EKOTECH poświęconych ochronie środowiska i gospodarce odpadami będzie Piotr Sikora „Stalowy” – szef Piotro-Stalu – firmy zajmującej się skupem i sprzedażą złomu stalowego i metali kolorowych oraz auto kasacją i sprzedażą części. Znany jest również z programu „Złomowisko PL”. Spotkanie odbędzie się 8 marca o 11:45, w sali konferencyjnej A3 w Targach Kielce.
15 lutego 2023
Dziennik Teraz Środowisko objął patronatem medialnym nadchodzące Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Teraz Środowisko to internetowy dziennik B2B dla pracowników i specjalistów z sektora ochrony środowiska.
14 lutego 2023
Ekorum dołącza do grona wystawców na Targach EKOTECH! Firma od 2010 roku realizuje projekty dla branży ochrony środowiska, głównie z obszaru gospodarki odpadami, ochrony powietrza i gospodarki komunalnej. Swoją ofertę zaprezentuje już 8 i 9 marca w Targach Kielce.
13 lutego 2023
Wydawnictwo Abrys, wydawca miesięcznika Energia i Recykling i czasopisma Przegląd Komunalny oraz właściciel Portalu Komunalnego, objęło Targi EKOTECH patronatem medialnym.
10 lutego 2023
Firma Fol-Eko zaprezentuje swoje produkty podczas nadchodzących Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. 8 i 9 marca 2023 roku na stoisku Fol-Eko zobaczymy całą paletę worków do selektywnej zbiórki odpadów, ale nie tylko.
09 lutego 2023
Polska Izba Ekologii objęła patronatem nadchodzące Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. PIE działa od listopada 1999 roku. To organizacja samorządu gospodarczego, która obecnie zrzesza 123 podmioty z całego kraju.
08 lutego 2023
Producent zbiorników do magazynowania wody deszczowej Marseplast zaprezentuje się na nadchodzących Targach EKOTECH w charakterze wystawcy. Firma działa w branży już od ponad 30 lat, oferując różnorodne produkty, które wybierają klienci na całym świecie. W Kielcach zaprezentuje m.in. pakiet deszczowy BOLT 5000.
07 lutego 2023
110 sprzedanych osuszaczy gazu LPG do stacji demontażu to statystyka firmy Santrade, która będzie jednym z wystawców podczas nadchodzących Targów EKOTECH. Ten najpopularniejszy w Polsce osuszacz będzie można zobaczyć na firmowym stoisku Santrade już 8 i 9 marca 2023 roku w Targach Kielce.
06 lutego 2023
Działanie nowoczesnych systemów bezpieczeństwa pracy oraz monitoringu pojazdów poznają goście nadchodzących targów EKOTECH. 8 i 9 marca w Targach Kielce swoją ofertę zaprezentuje firma Expert PRO – producent wielu rozwiązań technologicznych, właściciel marek Expert PRO oraz Incocam.
02 lutego 2023
Grono wystawców na targach EKOTECH znów się powiększyło. Od 8 do 9 marca swoją ofertę w Targach Kielce prezentować będzie firma SZCZOT-TECH – producent szerokiej gamy szczotek do użytku przemysłowego. Przedsiębiorstwo zapewnia klientom również możliwość regeneracji szczotek, co jest rozwiązaniem zarówno ekologicznym, jak i ekonomicznym.
31 stycznia 2023
ITO to kolejna firma, która swoją ofertę zaprezentuje podczas nadchodzących Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Przedsiębiorstwo zapewnia klientom dostęp do oprogramowania ułatwiającego prowadzenie działalności w obszarze gospodarki odpadami, czyli aplikacji eBDO.
30 stycznia 2023
Do grona wystawców na Targach EKOTECH 2023 dołączyła firma Euro Eko Polska, czyli lider wśród krajowych odbiorców zużytego oleju roślinnego. Przedsiębiorstwo na rynku działa już od blisko 20 lat.
27 stycznia 2023
Redukcja lotnych związków organicznych będzie tematem seminarium, które podczas targów EKOTECH zorganizuje firma Katalizator. Wydarzenie przygotowano przede wszystkim z myślą o pracownikach przedsiębiorstw, które walczą z problemem emisji lotnych związków organicznych do atmosfery.
10 stycznia 2023
Pozwolenia zintegrowane i wodnoprawne, raporty oceny oddziaływania na środowisko, analiza akustyczna i pomiar emisji oraz problemy podczas kontroli ferm i chlewni – to tylko część zagadnień jakie poruszone zostaną podczas cyklu wykładów na Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Na spotkanie zapraszamy 8 marca 2023 roku.
09 stycznia 2023
Drugiego dnia spotkania branży komunalnej, 9 marca 2023 roku w Targach Kielce zaplanowano wydarzenie towarzyszące targom pn. „Stacja demontażu pojazdu – działalność i perspektywy rozwoju” organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
04 stycznia 2023
Niespełna 12 miliardów złotych Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy w 2023 roku na projekty środowiskowe. W puli środków zabezpieczono prawie miliard złotych na gospodarkę wodno-kanalizacyjną oraz 670 milionów na gospodarkę odpadami. Natomiast ponad 8 miliardów trafi do beneficjentów w formie dotacji.
02 stycznia 2023
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej EKOTECH uzyskały Patronat Honorowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - instytucji, która od ponad 33 lat nieprzerwanie pełni ważną rolę w realizacji polityki ekologicznej państwa.
29 grudnia 2022
Od stycznia 2023 miała obowiązywać selektywna zbiórka odpadów budowlanych i rozbiórkowych, a za brak segregacji – kary. Nowo przyjęty akt prawny wskazuje jednak, że obowiązek został przesunięty na 1 stycznia 2025 rok.
21 grudnia 2022
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech znalazły się w grupie wydarzeń wskazanych przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, jako dających pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji w przypadku wystawienia na nich wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.
15 grudnia 2022
Firma KING ze Słupska, która od wielu lat zajmuje się produkcją, sprzedażą, montażem i serwisem urządzeń hakowych, bramowych oraz wywrotek pojawi się na Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH już od 8 do 9 marca 2023 roku.
07 grudnia 2022
Polski pomysłodawca i projektant systemu wspierającego zbiórkę opakowań po napojach jest Wystawcą spotkania branży komunalnej. Z najnowszymi rozwiązaniami firmy będzie można zapoznać się od 8 do 9 marca 2023 roku podczas Targów EKOTECH.
05 grudnia 2022
Firma ELJOT, która na rynku funkcjonuje od ponad 30 lat i ma doświadczenie zdobyte niemal w każdej branży, pojawi się od 8 do 9 marca 2023 roku w gronie Wystawców Targów EKOTECH. Ten wiodący producent i dostawca układów do detekcji i separacji metalu w Polsce zaprezentuje swoją ofertę w Targach Kielce.
02 grudnia 2022
Misją firmy Eurocentrum Polska jest szerzenie świadomości związanej z odpowiedzialnym zagospodarowaniem odpadów, a także racjonalnym wykorzystaniem energii. W ofercie firmy można zatem znaleźć produkowane według najnowocześniejszych technologii Ekozgniatarki do kompresowania odpadów, które będzie można poznać podczas Targów EKOTECH.
30 listopada 2022
Regulacje dotyczące gospodarowania plastikowymi odpadami niebawem zostaną zaostrzone. Komisja Europejska jest o krok od zmiany dyrektywy, która zobowiąże kraje Wspólnoty do egzekwowania wyższego poziomu wykorzystywania opakowań wielokrotnego użytku oraz wykorzystania w produkcji opakowań plastiku z recyklingu. Nowe zasady mają na celu przyspieszenie wdrażania gospodarki obiegu zamkniętego.
29 listopada 2022
Dystrybutor maszyn, urządzeń i kompletnych systemów recyklingu wystawcą Targów EKOTECH, które odbędą się już od 8 do 9 marca 2023 roku. Zapraszamy do Targów Kielce!
29 listopada 2022
Wszystkie osoby zainteresowane praktycznymi aspektami gospodarki odpadami zapraszamy do udziału w MIFOD - Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami organizowanym przez AK NOVA. Spotkanie odbędzie się pierwszego dnia Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, 8 marca 2023 roku.
22 listopada 2022
W przyszłorocznej edycji Targów EKOTECH, od 8 do 9 marca na stoisku firmy ARTechnic będzie zapoznać się z szeroką ofertą m.in. belownic do odpadów. Zapraszamy do Targów Kielce!
21 listopada 2022
Polacy skutecznie unikają opłat za wywóz śmieci. W 2020 roku niespełna 20% wszystkich mieszkańców gmin nie zostało uwzględnionych w deklaracjach o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ze względu na te różnice, portfele wielu Polaków łapią oddech, ale cierpi środowisko.
18 listopada 2022
W ofercie firmy ARBENA znajdują się lekkie hale dla rolnictwa, uniwersalne hale tunelowe wykorzystywane w przemyśle, magazyny dla branży recyklingowej oraz hale wykorzystywane na zadaszenie kruszyw. Wśród nowości Wystawcy Targów EKOTECH są hale o szerokości 20m i 24m, których konstrukcja opiera się na kratownicy.
07 listopada 2022
Na niecodzienny pomysł – konfiskaty samochodu za nielegalne wyrzucanie śmieci - wpadły władze sycylijskiej miejscowości. Zdaniem pomysłodawców zastosowanie dotkliwych kar może być skuteczną metodą w walce z problemem rosnących odpadów.
02 listopada 2022
300 milionów zniczy rocznie – tyle potrafią kupić Polacy, a pik ich wydatków odnotować można oczywiście w okolicy Wszystkich Świętych. Wówczas na upamiętnienie zmarłych przeznaczamy w sumie ponad 1 miliard złotych, a w tym na znicze około 600-700 milionów. Znaczna część kupionych przez nas ozdób pozostanie z nami na dłużej – w ich produkcji wciąż wykorzystuje się plastik, a ten rozkłada się nawet kilka wieków.
24 października 2022
Ministerstwo Klimatu pracuje nad zmianami w kwestii zbiórki zużytych paneli fotowoltaicznych. Projekt rozporządzenia w tej sprawie niedawno trafił do konsultacji publicznych, a już teraz pojawiają się pierwsze komentarze przedsiębiorców z branży.
17 października 2022
Starostowie z szerszym dostępem do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami? Zgodnie z opublikowanym niedawno projektem rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska, szefowie powiatów zyskają większe uprawnienia. Ma to na celu uspójnienie informacji branych pod uwagę przy wydawaniu przez starostów decyzji środowiskowych.
14 października 2022
Nieużywane lub niedziałające urządzenia elektryczne takie jak smartphone, lodówka, pralka czy suszarka z jednej strony są źródłem cennych surowców do produkcji innych przedmiotów, a z drugiej strony zwierają wiele szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji. Na to zagadnienie zwracają uwagę inicjatorzy obchodzonego 14 października Międzynarodowego Dnia bez Elektrycznych Śmieci.
06 października 2022
Gospodarka odpadami to ważny element działań prośrodowiskowych prowadzonych przez samorządy – w tym także te z terenu województwa świętokrzyskiego. Charakter tych działań przekłada się wprost na efektywność całej polityki. Ogromną rolę ma tu również nieustanne podnoszenie świadomości mieszkańców, którzy samodzielnie mają szansę realnie wpłynąć na stan środowiska.
06 października 2022
Niespełna 80% Polaków segreguje odpady opakowaniowe. Tegoroczne badanie, przeprowadzone przez Kantar Public na zlecenie Fundacji ProKarton, może napawać optymizmem. Świadomość dotycząca recyklingu odpadów z roku na rok jest większa, a to dowodzi, że działania edukacyjne i promocyjne w tym zakresie mają sens – i ogromne znaczenie w kontekście ochrony środowiska.
03 października 2022
Urząd Miasta Kielce prowadzi szereg działań ukierunkowanych na poprawę jakości powietrza, redukcję emisji gazów cieplarnianych i zwiększenie udziału energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Wśród opracowanych i przyjętych dokumentów oraz programów realizowanych przez Miasto Kielce są m.in. Program Ograniczenia Niskiej Emisji, Monitoring Planu Gospodarki Niskoemisyjnej oraz Strategia rozwoju elektromobilności i infrastruktury paliw alternatywnych na terenie Miasta Kielce.
21 września 2022
Od 2023 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Przedsiębiorstwa będą musiały prowadzić ewidencję.
09 września 2022
Nawet do 12 lat pozbawienia wolności za nielegalny transport odpadów niebezpiecznych, do 10 lat pozbawienia wolności za niewłaściwe, zagrażające zdrowiu lub życiu gospodarowanie odpadami, a także kara grzywny do 30 tys. zł za wypalanie roślinności – to część nowych przepisów dot. przestępstw przeciwko środowisku.
25 sierpnia 2022
Szacuje się, że przemysł modowy generuje 92 mln ton odpadów rocznie i prawie 2 mln ton CO, a tylko niewielki procent materiałów wykorzystanych do produkcji ubrań jest recyklingowanych i przerabianych na nową odzież. Czy moda może stać się mniej destrukcyjna dla środowiska?
17 sierpnia 2022
Z każdym rokiem zainteresowanie montażem instalacji fotowoltaicznych w Polsce jest coraz większe. Szacuje się, że większość instalacji montowanych w kraju obecnie może być wykorzystywana jeszcze przez kolejne 20-30 lat, co znaczy że dopiero za kilka dekad przyjdzie nam się zmierzyć z problemem recyklingu fotowoltaiki na większą skalę. Warto jednak już teraz pochylić się nad tym tematem.
10 sierpnia 2022
Przybywa osób, które decydują się tworzyć przy domach kompostowniki, a będzie ich coraz więcej ze względu na możliwość wykorzystania bioodpadów jako nawozu naturalnego. Zachętę ma wprowadzić też europejski Zielony Ład w postaci obniżki opłat za odbiór odpadów.
15 lipca 2022
Biomateriały powstałe z przetworzenia odpadów żywnościowych, taboret i powerbank z masek, leżak i kładka z elementów turbiny wiatrowej i biogaz z odpadów – to część z najnowszych projektów powstałych z przetworzonych odpadów. Produktów otrzymanych w procesie recyklingu jest znacznie więcej.
08 lipca 2022
Decyzją Parlamentu Europejskiego w 2026 roku do systemu EU-ETS mają zostać włączone spalarnie odpadów komunalnych. To bardzo ważna decyzja w kontekście budowania efektywnego systemu gospodarki odpadami. Przetwarzanie odpadów na energię może stać się częścią rozwiązania kryzysu klimatycznego. 8-9.03.2023
Godziny otwarcia
 • 08 III 2023
  09:00 - 17:00
 • 09 III 2023
  09:00 - 17:00
  8-9.03.2023
  Godziny otwarcia
  • 08 III 2023
   09:00 - 17:00
  • 09 III 2023
   09:00 - 17:00