Infrastruktura Targów Kielce
Infrastruktura Targów Kielce

Targi Kielce to 90 000m2 powierzchni wystawienniczej, w tym 36 000 m2 w 7 halach. Dodatkową przestrzeń zapewnia Centrum Kongresowe Targów Kielce, które dysponuje 19 salami konferencyjnymi, w tym dwoma mieszczącymi się na 57-metrowej wieży z widokiem na Góry Świętokrzyskie. Dodatkowym atutem infrastruktury kieleckiego ośrodka jest sala kongresowo-bankietowa dla 850 osób. Miejsce o nieograniczonych możliwościach aranżacyjnych; w przeszłości było już między innymi areną zmagań bokserskich, salą koncertową czy wybiegiem modowym – bywa też salą konferencyjną i miejscem organizacji wręczeń nagród oraz gal. Uzupełnieniem są 2 biura prasowe, rozbudowana strefa VIP i komfortowa strefa wypoczynku.

Dodatkowo Targi Kielce posiadają:

  • Parking wielopoziomowy na 480 samochodów
  • Parking podziemny na 80 miejsc
  • Do 2 500 miejsc parkingowych na terenie targów z możliwością niezależnych wjazdów dla odbywających się równolegle różnych imprez
  • Ok. 1 500 miejsc parkingowych wokół ośrodka

Całość infrastruktury dopełniają terminale wejściowe, wschodni i zachodni wyposażone w nowoczesny system dostępu.

 

Drugi w Europie Środkowo-Wschodniej organizator targów i wystaw
Drugi w Europie Środkowo-Wschodniej organizator targów i wystaw

Wśród organizatorów wystaw z naszej części Europy, kielecki ośrodek targowy znajduje się na drugiej pozycji pod względem liczby wystawców i wynajętej powierzchni. Każdego roku w Targach Kielce odbywa się od 40 do 50 wydarzeń targowych oraz kilkaset konferencji, seminariów i kongresów.

Najważniejsze wydarzenia targowe w kalendarzu Targów Kielce to: znany na całym świecie MSPO – trzecie targi przemysłu obronnego w Europie, PLASTPOL – najbardziej międzynarodowe targi w Polsce, SACROEXPO – największe targi sakralne w Europie, AGROTECH – najchętniej odwiedzane targi rolnicze, ENEX, czyli rekordowa w ostatnich latach wystawa poświęcona odnawialnym żródłom energii, oraz nowości między innymi skierowane do cieśli i blacharzy DACH FORUM czy POLSECURE poświęcone służbom mundurowym.