Interesy, spotkania, prezentacje… a co po pracy? Wizyta na Targach to doskonała okazja, by poznać lokalny koloryt kulturowy i skorzystać z uroków i atrakcji miasta. Przedstawiamy przewodnik po najciekawszych miejscach, w których można spędzać wolny czas.

kielce-rynek.jpg [133.59 KB]

 

 

Coś dla każdego

Kielecki Rynek to tętniące życiem serce miasta. Odnowione fasady kamienic, elementy zielonej architektury, fontanny – wszystko to sprawia, że rynek jest jednym z ulubionych miejsc spotkań kielczan. Gdy dopisuje pogoda, szczególną popularnością cieszą się letnie ogródki, które wypełniają znaczną część placu. Znajduje się tu wiele restauracji serwujących różnorodną kuchnię, która zadowoli każde podniebienie. Miłośnicy piw rzemieślniczych koniecznie muszą odwiedzić Craft Beer Pub znajdujący się w rogu Rynku. Zaś koneserów słodkości z pewnością zainteresuje lodziarnia Bosko oferująca przepyszne lody w wyszukanych smakach. Doskonałym zwieńczeniem każdego wieczornego wyjścia na miasto będzie wizyta w klubie Maska – wyśmienite drinki i przemyślana selekcja muzyczna gwarantowane.

 

 

 

sienkiewka.jpg [152.91 KB]

 

Artystyczny klimat

Miejsce imprez i instalacji plenerowych, kiermaszów oraz koncertów – Plac Artystów i jego okolice to kulturalne centrum miasta. Nieopodal znajduje się, słynący z ambitnego repertuaru, Teatr im. Stefana Żeromskiego  oraz Biuro Wystaw Artystycznych, czyli najważniejsza miejska galeria prezentująca sztukę współczesną. Obok znajdziemy Kino Moskwa, najstarsze kieleckie kino, które zasługuje na szczególną uwagę ze względu na różnorodny, studyjno-komercyjny program. Plac znajduje się w cieniu Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich, czyli siedziby kieleckiego Muzeum Narodowego. Będąc tam, warto również zajrzeć do sąsiedniego Instytutu Dizajnu, który prezentuje najciekawsze osiągnięcia współczesnego wzornictwa. Po kulturalnych uniesieniach dobrym pomysłem jest wizyta w Boho, gdzie czeka nas dobre piwo, ciekawe menu, plenerowe kino letnie, a także koncerty i imprezy klubowe.

 

 

 

siedziba-bwa-w-kielcach-fot-bogdan-ptak-960x289.jpg [78.11 KB]

Urokliwe zakątki

W jednym miejscu, nad brzegiem rzeki Silnicy, powstało kilka z najciekawszych lokali w Kielcach. Solna 12 to znakomita restauracja serwująca dania na światowym poziomie. Tuż obok otwarte zostały restauracje PoRzeczka i Silniczna. Każda z nich oferuje nie tylko wyjątkową kuchnię, ale także doskonałe warunki na wieczorne spotkanie przy lampce wina. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest sąsiedztwo malowniczego kieleckiego parku miejskiego. Polecamy dłuższy spacer wzdłuż Silnicy, który poprowadzi nas brzegiem parkowego stawu, następnie przez wypełnioną pomnikami Aleję Sław, aż na majestatyczne skały dawnego kamieniołomu na Kadzielni.

 

W gościnnych murach Kielc kryje się jeszcze wiele przyjemnych niespodzianek. Zachęcamy do odkrywania ich na własną rękę, a także korzystania z aplikacji turystycznych, dostępnych na stronie Urzędu Miasta.

 

Wiele przydatnych informacji można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Kielce oraz innych instytucji. Poniżej publikujemy listę wybranych materiałów turystycznych dostępnych online: