Społeczna Odpowiedzialność Biznesu CSR

Przez 30 lat efektywnej pracy Targi Kielce zyskały miano koła zamachowego dla rozwoju biznesu w Kielcach i Świętokrzyskiem. Z tym większą świadomością działają w służbie społecznej, dbałości o klientów, pracowników, nasze otoczenie, a także środowisko oraz szeroko rozumiany rozwój w zakresie edukacji, sportu, kultury, ekologii i niesienia pomocy.

csr-mino
Międzynarodową gwiazdą 20. edycji Targi Kielce Jazz Festiwal
Memorial to Miles był Mino Cinelu, francuski perkusista.

Ośrodek targowo-wystawienniczy od lat przyczynia się do realizacji wydarzeń, akcji, wspiera organizacje, czy instytucje, które niosą wartość dodaną dla mieszkańców na gruncie charytatywnym, kulturalnym, sportowym, oświatowym, czy religijnym. Był, między innymi, fundatorem nagrody w Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego „Przedwiośnie”, które organizowało Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wspiera też, między innymi, Szklany Dom w Ciekotach w gminie Masłów. 

Z pomocą firmy, wystawa „Sacrum miejsca” z pracami profesora sztuk plastycznych i reżysera Leszka Mądzika była prezentowana w różnych częściach kraju. Tworzą ją obrazy, które powstały podczas podróży z Teatrem Scena Plastyczna KUL m.in. do Peru, Belgii, Włoch, czy Meksyku.

Na stałe w kalendarzu wydarzeń miasta gości Targi Kielce Jazz Festival Memorial to Miles, którego współorganizatorem jest dr Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce. We wrześniu, między innymi, dzięki inicjatywie Prezesa Mochonia, pełne emocji koncerty dały światowe gwiazdy, a Kielce na kilka stały się stolicą jazzu.

W historii sportu

csr-tdp-dzieki
Dyrektor wyścigu Czesław Lang  dziękuję za zaangażowanie
w organizację startu Tour de Pologne z Kielc prezesowi
Targów Kielce dr Andrzejowi Mochoniowi.

Równie szerokie wsparcie Targi Kielce okazują licznym sportowym przedsięwzięciom. Wśród nich wyróżnia się wieloletnie zaangażowanie na rzecz drużyny piłki ręcznej Vive Kielce - dziś Łomża Industria, wielokrotnego mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski.

Ośrodek wystawienniczy corocznie udziela się przy organizacji Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Tegoroczna, 12. edycja, odbywająca się w Kielcach i Suchedniowie, zgromadziła 400 zawodników z całego kraju. Doceniając wartość ducha sportu, Targi Kielce przyczyniły się do historycznego – pierwszego startu Tour de Pologne z Kielc. Wydarzenie miało miejsce w lipcu 2022 roku. Motyw roweru pojawił się także w akcji „Kielce jak Amsterdam”, na którą Targi przygotowały aranżacje własnego jednośladu. Pojazd wzbudzał zainteresowanie w różnych częściach miasta.

csr-laweczka
Odsłonięcie „Ławeczki dla Bronka”. Pomnik upamiętnia cenionego
i znanego w całej Polsce artystę Bronisława Opałkę.

Oddać hołd

Firma, zdając sobie sprawę z wpływu na historię regionu, zaznacza także swoją obecność w inicjatywach mających na celu upamiętnianie ważnych osób bądź wydarzeń. Stąd potrzeba, by wesprzeć ideę uhonorowania artysty kabaretowego i kompozytora Bronisława Opałki, twórcy postaci słynnej Genowefy Pigwy. Targi dołączyły więc do grona osób i firm, dzięki którym w czerwcu 2022 roku „Ławeczka dla Bronka” stanęła przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach.

Pomagać z serca

W wielu akcjach charytatywnych udział biorą sami pracownicy Targów Kielce. Tradycyjnie dołączają do Szlachetnej Paczki, przygotowując podarunki dla rodzin przed Świętami Bożego Narodzenia. W ostatniej edycji, ogromną pomoc w zbiórce i wielkie serce okazali też przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm. Z kolei przedsięwzięcie „Podaj pomocną łapkę”, prowadzone podczas Wystawy Psów, wspiera bezdomne zwierzaki tuż przed najtrudniejszym dla nich okresem – zimą.

Wydarzenia

11 czerwca 2024
Za organizację wydarzeń B2B na najwyższym poziomie Targi Kielce nagrodzone zostały Medalem Europejskim, przyznawanym przez Business Centre Club. Była to już 25 uroczystość wręczenia tych odznaczeń w historii BCC. Nagrody objęte są patronatem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w Brukseli.
07 czerwca 2024
Włodek Kiniorski z zaskakującymi gośćmi, Urszula Dudziak i Grzech Piotrowski, francuski gitarzysta Nguyen Le – 22. edycja Memorial To Miles zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Bilety na Targi Kielce Jazz Festival, który odbędzie się od 26 do 29 września w Kielcach, już są dostępne.
03 czerwca 2024
Kielce na jeden dzień stały się europejskim centrum triathlonu! 2 czerwca nad Zalewem Kieleckim odbył się Puchar Europy w Triathlonie. W zawodach brało udział około 200 zawodników z całej Europy, a wraz z nimi do stolicy Świętokrzyskiego przybyli kibice i pasjonaci tego sportu. Sponsorem strategicznym wydarzenia były Targi Kielce.
27 maja 2024
W Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się gala z okazji 10-lecia istnienia Dziecięcej Akademii Piłkarskiej DAP Kielce. W ramach wydarzenia, które miało miejsce 25 maja, zorganizowana została prezentacja drużyn, której towarzyszyły podziękowania dla przedstawicieli władz regionu i miasta, Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, sponsorów, partnerów i trenerów. Targi Kielce sponsorują Akademię i wsparły ją także w organizacji imprezy.