Społeczna Odpowiedzialność Biznesu CSR

Przez 30 lat efektywnej pracy Targi Kielce zyskały miano koła zamachowego dla rozwoju biznesu w Kielcach i Świętokrzyskiem. Z tym większą świadomością działają w służbie społecznej, dbałości o klientów, pracowników, nasze otoczenie, a także środowisko oraz szeroko rozumiany rozwój w zakresie edukacji, sportu, kultury, ekologii i niesienia pomocy.

csr-mino
Międzynarodową gwiazdą 20. edycji Targi Kielce Jazz Festiwal
Memorial to Miles był Mino Cinelu, francuski perkusista.

Ośrodek targowo-wystawienniczy od lat przyczynia się do realizacji wydarzeń, akcji, wspiera organizacje, czy instytucje, które niosą wartość dodaną dla mieszkańców na gruncie charytatywnym, kulturalnym, sportowym, oświatowym, czy religijnym. Był, między innymi, fundatorem nagrody w Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego „Przedwiośnie”, które organizowało Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wspiera też, między innymi, Szklany Dom w Ciekotach w gminie Masłów. 

Z pomocą firmy, wystawa „Sacrum miejsca” z pracami profesora sztuk plastycznych i reżysera Leszka Mądzika była prezentowana w różnych częściach kraju. Tworzą ją obrazy, które powstały podczas podróży z Teatrem Scena Plastyczna KUL m.in. do Peru, Belgii, Włoch, czy Meksyku.

Na stałe w kalendarzu wydarzeń miasta gości Targi Kielce Jazz Festival Memorial to Miles, którego współorganizatorem jest dr Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce. We wrześniu, między innymi, dzięki inicjatywie Prezesa Mochonia, pełne emocji koncerty dały światowe gwiazdy, a Kielce na kilka stały się stolicą jazzu.

W historii sportu

csr-tdp-dzieki
Dyrektor wyścigu Czesław Lang  dziękuję za zaangażowanie
w organizację startu Tour de Pologne z Kielc prezesowi
Targów Kielce dr Andrzejowi Mochoniowi.

Równie szerokie wsparcie Targi Kielce okazują licznym sportowym przedsięwzięciom. Wśród nich wyróżnia się wieloletnie zaangażowanie na rzecz drużyny piłki ręcznej Vive Kielce - dziś Łomża Industria, wielokrotnego mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski.

Ośrodek wystawienniczy corocznie udziela się przy organizacji Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Tegoroczna, 12. edycja, odbywająca się w Kielcach i Suchedniowie, zgromadziła 400 zawodników z całego kraju. Doceniając wartość ducha sportu, Targi Kielce przyczyniły się do historycznego – pierwszego startu Tour de Pologne z Kielc. Wydarzenie miało miejsce w lipcu 2022 roku. Motyw roweru pojawił się także w akcji „Kielce jak Amsterdam”, na którą Targi przygotowały aranżacje własnego jednośladu. Pojazd wzbudzał zainteresowanie w różnych częściach miasta.

csr-laweczka
Odsłonięcie „Ławeczki dla Bronka”. Pomnik upamiętnia cenionego
i znanego w całej Polsce artystę Bronisława Opałkę.

Oddać hołd

Firma, zdając sobie sprawę z wpływu na historię regionu, zaznacza także swoją obecność w inicjatywach mających na celu upamiętnianie ważnych osób bądź wydarzeń. Stąd potrzeba, by wesprzeć ideę uhonorowania artysty kabaretowego i kompozytora Bronisława Opałki, twórcy postaci słynnej Genowefy Pigwy. Targi dołączyły więc do grona osób i firm, dzięki którym w czerwcu 2022 roku „Ławeczka dla Bronka” stanęła przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach.

Pomagać z serca

W wielu akcjach charytatywnych udział biorą sami pracownicy Targów Kielce. Tradycyjnie dołączają do Szlachetnej Paczki, przygotowując podarunki dla rodzin przed Świętami Bożego Narodzenia. W ostatniej edycji, ogromną pomoc w zbiórce i wielkie serce okazali też przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm. Z kolei przedsięwzięcie „Podaj pomocną łapkę”, prowadzone podczas Wystawy Psów, wspiera bezdomne zwierzaki tuż przed najtrudniejszym dla nich okresem – zimą.

Wydarzenia

30 grudnia 2023
Przed Świętami Bożego Narodzenia pracownicy Targów Kielce zaangażowali się w akcję charytatywną dla podopiecznych kieleckiej placówki opiekuńczo-wychowawczej „Kamyk”. Spędzili z dziećmi dzień pełen zabawy i spełnili niejedno marzenie.
18 grudnia 2023
W Weekend Cudów, 16-17 grudnia, 24 paczki przygotowane przez targową ekipę zostały dostarczone do rodziny, którą zdecydowaliśmy się wesprzeć w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Wywołały zaskoczenie i ogromne szczęście.
29 listopada 2023
Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie pomagali, więc udział w akcji Szlachetna Paczka dla pracowników Targów Kielce jest naturalnym odruchem serc. Na nadchodzące święta przygotowujemy wsparcie dla pani Klaudii i jej córeczki Laury.
19 września 2023
Szeroka oferta wyrobów artystycznych, asortymentu o charakterze świątecznym oraz regionalnych produktów spożywczych – to wszystko będzie można zaprezentować podczas Kiermaszu Świątecznego organizowanego w Centrum Kongresowym Targów Kielce w ramach jubileuszowej edycji Festiwalu „Przy Kominku”.