Dla zielonej przyszłości

csr-spoleczenstwo-targi-kielce.jpg [686.68 KB]
Targom Enex, Ekotech, Plastpol, wystawom przemysłowym towarzyszą konferencje
podejmujące temat oszczędności energii. Na zdjęciu Konferencja Naukowo-Techniczna
Heat not Lost podczas targów 4INSULATION.

Kielecki ośrodek wystawienniczy za cel postawił sobie nie tylko codzienne dbanie o środowisko, ale i organizację wydarzeń służących jego ochronie i propagujących korzystanie z zielonej energii. Do kalendarza na stałe zostały wprowadzone wystawy dotyczące ekologii, a licznym towarzyszą konferencje promujące wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. 

Targi Kielce dostrzegają znaczenie drobiazgów, które przy większej skali nabierają znaczenia. Jak najwięcej materiałów drukowanych jest na ekologicznym papierze, niewykorzystane wydawnictwa przekazujemy dalej, między innymi do wykorzystania dzieci w różnych placówkach. Staramy się, by obieg dokumentów papierowych był minimalny, dążymy do tego, by archiwizacja odbywała się przede wszystkim za pomocą dysków. Naszym celem do 2026 roku jest zminimalizowanie zużycia papieru, wyłączne korzystanie z rzutników   podczas spotkań, przygotowywanie informacji, w tym prasowych, tylko w formie elektronicznej. W ramach oszczędności papieru, rozwijamy digital marketing, dzięki czemu coraz więcej form reklamy oferujemy w sieci, bądź na urządzeniach elektronicznych, jak monitory.

Dla wystawców stoiska budowane są z materiałów wielokrotnego użytku. Samo wyposażenie stoisk, jak stoliki, krzesła, również jest wykorzystywane wiele razy, przy czym za każdym razem odpowiednio przygotowywane dla klienta.

csr-energetyczne.jpg [42.58 KB]
Program Energetyczne poranki propaguje wiedzę na temat możliwości
wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Targi i konferencje promujące ochronę środowiska

Troska o środowisko wykracza poza codzienną dbałość. Ośrodek organizuje  Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. W ten sposób uwidaczniane są szeroko projekty służące środowisku. Przyznawane są nagrody i wyróżnienia dla firm za magazynowanie i zarządzanie energią, odnawialne źródła energii, sprzęt eksploatacyjny i narzędzia oraz konstrukcje OZE. Tematy zastosowania zielonej energii w przedsiębiorstwach podejmowane są podczas konferencji odbywających się w czasie wystaw, jak Foundry Goes Green podczas Przemysłowej Jesieni, czy "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości" na ostatnich targach Plastpol.

Targi Kielce obrały kurs na ochronę środowiska dla zielonej przyszłości  pokoleń. Stąd kolejne pomysły promocji OZE, jak autorski projekt   „Energetyczne poranki”. Kolejne odcinki z cyklu rozmów wideo z przedstawicielami firm i instytucji z branży energetycznej, można śledzić na kanale Targów Kielce w serwisie You Tube i profilu facebookowym Targów Enex. Fachowcy z instytucji i firm działających w branży ekologii mówią o tym, jak można korzystać z odnawialnych źródeł energii.

Wydarzenia

08 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy dołączył do Centralnego Klastra Wodorowego, założonego przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową Industria. Celem prac zespołu firm i instytucji jest rozwój zeroemisyjnych źródeł energii i produkcja zielonego wodoru w ciągu dekady.
29 grudnia 2022
Targi Kielce wyposażyły swoją pracownię plastyczną w wielkoformatowe urządzenie do druku w technologii UV, co stwarza szerokie możliwości wykonania zabudowy stoisk dla wystawców. Inwestycja służy też ochronie środowiska i niwelowaniu zużycia materiałów – mogą one być wielokrotnie zadrukowywane.  
02 grudnia 2022
Teren wokół kieleckiego ośrodka został obsadzony tujami, sosnami, berberysami i winobluszczem. W ten sposób niemal całe ogrodzenie już wiosną będzie się zielenić.
02 grudnia 2022
O miłości do samochodów elektrycznych w piątym odcinku Energetycznych poranków rozmawialiśmy z Michałem Radziszewskim – youtuberem kanału „Na Prąd po Polsce” we wnętrzu elektrycznego Mercedesa EQS 450+. Poruszyliśmy tematy dot. samochodów elektrycznych, infrastruktury do ładowania elektryków oraz szeroko pojętej elektromobilności. Partnerem odcinka był Mercedes – Benz Nobile Motors Kielce.