Działania społeczne dla wartościowych emocji

Start Tour de Pologne z Kielc, Magiczne Zakończenie Wakacji, Targi Kielce Jazz Festiwal Memorial to Miles, Festiwal przy Kominku to część z wielu przedsięwzięć, które Targi Kielce wspierają. Udzielając się w sferze społecznej, firma wierzy, że daje mieszkańcom możliwość przeżywania wyjątkowych emocji.

Ośrodek targowo-wystawienniczy od lat przyczynia się do realizacji przedsięwzięć, które niosą wartość dodaną dla mieszkańców. Tą wartością są niepowtarzalne przeżycia, rodzące się w czasie uczestniczenia w wydarzeniach.

Targi Kielce były fundatorem nagrody w Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego „Przedwiośnie”, które organizowało Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wspierają też, między innymi, Szklany Dom w Ciekotach w gminie Masłów.

Od 20. lat z inicjatywy prezesa dr Andrzeja Mochonia podczas Targi Kielce Jazz Festival Memorial to Miles występują polskie i międzynarodowe gwiazdy tego gatunku muzyki. Koncerty cieszą dużą popularnością. Prezes Mochoń udziela się także przy organizacji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku", któremu towarzyszą Kiermasz Świąteczny oraz Giełda winyli i płyt CD. Celem wydarzenia jest wspieranie turystyczno-poetyckiego nurtu muzycznego.

Tłum widzów obserwowaliśmy w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia w czasie trzydniowego Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji 2022, który także Targi Kielce wsparły. Radość malowała się na twarzach w czasie kabaretowych i muzycznych występów.

Szerokie wsparcie Targi Kielce okazują licznym sportowym przedsięwzięciom. Wśród nich wyróżnia się wieloletnie zaangażowanie  na rzecz drużyny piłki ręcznej Vive Kielce - dziś Łomża Industria,  wielokrotnego mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski.

Doceniając wartość ducha sportu, Targi Kielce przyczyniły się do historycznego – pierwszego startu Tour de Pologne z Kielc. Wydarzenie miało miejsce w lipcu 2022 roku. I tego dnia, i podczas prezentacji drużyn startujących w wyścigu, na Rynku pojawiło się wielu fanów kolarstwa, którzy kibicowali swoim idolom.

Wspieranie wydarzeń, które budują radość, jedność, rozwijają i angażują społecznie jest jednym z celów strategii Społecznej  Odpowiedzialności Biznesu realizowanej przez Targi Kielce.

Wydarzenia

20 lipca 2023
Młodzież z ukraińskiej Nowej Kachowki gościła w lipcu w województwie świętokrzyskim w ramach obozu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Aktywność Współpraca Rozwój. Podczas wizyty w regionie poznali rówieśników z Polski, a wspólnie wzięli udział w licznych zajęciach i odwiedzili atrakcyjne miejsca. Kolonie zostały dofinansowane przez Targi Kielce.
05 lipca 2023
Już w czwartek, 6 lipca w Kielcach, rozpocznie się jubileuszowa 50. edycja Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Przez 11 dni Kielce staną się światową stolicą harcerstwa. Targi Kielce wspierają młodzieżową działalność kulturalną, dlatego zostały jednym z partnerów wydarzenia.
26 czerwca 2023
Goście z Winnicy w Ukrainie oraz Ramla w Izraelu odwiedzili stolicę województwa świętokrzyskiego. W sobotę, 24 czerwca, zwiedzili Targi Kielce i obejrzeli wystawę aut klasycznych i tuningowanych zorganizowaną w ramach trwającego w weekend Dub IT Tuning Festival.
26 czerwca 2023
Tamara Maj została laureatką nagrody Targów Kielce w ramach konkursu PRZEDWIOŚNIE 46. organizowanego corocznie przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 23 czerwca w Galerii Górnej BWA.