Działania społeczne dla wartościowych emocji

Start Tour de Pologne z Kielc, Magiczne Zakończenie Wakacji, Targi Kielce Jazz Festiwal Memorial to Miles, Festiwal przy Kominku to część z wielu przedsięwzięć, które Targi Kielce wspierają. Udzielając się w sferze społecznej, firma wierzy, że daje mieszkańcom możliwość przeżywania wyjątkowych emocji.

Ośrodek targowo-wystawienniczy od lat przyczynia się do realizacji przedsięwzięć, które niosą wartość dodaną dla mieszkańców. Tą wartością są niepowtarzalne przeżycia, rodzące się w czasie uczestniczenia w wydarzeniach.

Targi Kielce były fundatorem nagrody w Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego „Przedwiośnie”, które organizowało Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wspierają też, między innymi, Szklany Dom w Ciekotach w gminie Masłów.

Od 20. lat z inicjatywy prezesa dr Andrzeja Mochonia podczas Targi Kielce Jazz Festival Memorial to Miles występują polskie i międzynarodowe gwiazdy tego gatunku muzyki. Koncerty cieszą dużą popularnością. Prezes Mochoń udziela się także przy organizacji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku", któremu towarzyszą Kiermasz Świąteczny oraz Giełda winyli i płyt CD. Celem wydarzenia jest wspieranie turystyczno-poetyckiego nurtu muzycznego.

Tłum widzów obserwowaliśmy w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia w czasie trzydniowego Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji 2022, który także Targi Kielce wsparły. Radość malowała się na twarzach w czasie kabaretowych i muzycznych występów.

Szerokie wsparcie Targi Kielce okazują licznym sportowym przedsięwzięciom. Wśród nich wyróżnia się wieloletnie zaangażowanie  na rzecz drużyny piłki ręcznej Vive Kielce - dziś Łomża Industria,  wielokrotnego mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski.

Doceniając wartość ducha sportu, Targi Kielce przyczyniły się do historycznego – pierwszego startu Tour de Pologne z Kielc. Wydarzenie miało miejsce w lipcu 2022 roku. I tego dnia, i podczas prezentacji drużyn startujących w wyścigu, na Rynku pojawiło się wielu fanów kolarstwa, którzy kibicowali swoim idolom.

Wspieranie wydarzeń, które budują radość, jedność, rozwijają i angażują społecznie jest jednym z celów strategii Społecznej  Odpowiedzialności Biznesu realizowanej przez Targi Kielce.

Wydarzenia

27 marca 2024
Przedstawiciele firm z zachodnich dzielnic Kielc zawiązali inicjatywę, w ramach której mają zamiar wspólnie działać na rzecz rozwoju tej części miasta. Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek, 27 marca, w Targach Kielce. Ośrodek był nie tylko gospodarzem, ale też inicjatorem przedsięwzięcia.
15 lutego 2024
Kielecki ośrodek wystawienniczy będzie sponsorował działalność Dziecięcej Akademii Piłkarskiej DAP. Firma wesprze klub finansowo, a na wybrane wydarzenia udostępni swoje obiekty. To już kolejna taka współpraca w portfolio Targów.
19 września 2023
Szeroka oferta wyrobów artystycznych, asortymentu o charakterze świątecznym oraz regionalnych produktów spożywczych – to wszystko będzie można zaprezentować podczas Kiermaszu Świątecznego organizowanego w Centrum Kongresowym Targów Kielce w ramach jubileuszowej edycji Festiwalu „Przy Kominku”.
06 września 2023
Koncert Galowy z udziałem artystów z całej Polski, Kiermasz Świąteczny z unikalną ofertą ozdób świątecznych i pysznych produktów regionalnych, Giełda Winyli i Płyt CD z egzemplarzami kolekcjonerskimi oraz plebiscyt muzyczny. To wszystko czekało na Gości Festiwalu „Przy Kominku” już 26 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.