Działania społeczne dla wartościowych emocji

Start Tour de Pologne z Kielc, Magiczne Zakończenie Wakacji, Targi Kielce Jazz Festiwal Memorial to Miles, Festiwal przy Kominku to część z wielu przedsięwzięć, które Targi Kielce wspierają. Udzielając się w sferze społecznej, firma wierzy, że daje mieszkańcom możliwość przeżywania wyjątkowych emocji.

Ośrodek targowo-wystawienniczy od lat przyczynia się do realizacji przedsięwzięć, które niosą wartość dodaną dla mieszkańców. Tą wartością są niepowtarzalne przeżycia, rodzące się w czasie uczestniczenia w wydarzeniach.

Targi Kielce były fundatorem nagrody w Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego „Przedwiośnie”, które organizowało Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wspierają też, między innymi, Szklany Dom w Ciekotach w gminie Masłów.

Od 20. lat z inicjatywy prezesa dr Andrzeja Mochonia podczas Targi Kielce Jazz Festival Memorial to Miles występują polskie i międzynarodowe gwiazdy tego gatunku muzyki. Koncerty cieszą dużą popularnością. Prezes Mochoń udziela się także przy organizacji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku", któremu towarzyszą Kiermasz Świąteczny oraz Giełda winyli i płyt CD. Celem wydarzenia jest wspieranie turystyczno-poetyckiego nurtu muzycznego.

Tłum widzów obserwowaliśmy w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia w czasie trzydniowego Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji 2022, który także Targi Kielce wsparły. Radość malowała się na twarzach w czasie kabaretowych i muzycznych występów.

Szerokie wsparcie Targi Kielce okazują licznym sportowym przedsięwzięciom. Wśród nich wyróżnia się wieloletnie zaangażowanie  na rzecz drużyny piłki ręcznej Vive Kielce - dziś Łomża Industria,  wielokrotnego mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski.

Doceniając wartość ducha sportu, Targi Kielce przyczyniły się do historycznego – pierwszego startu Tour de Pologne z Kielc. Wydarzenie miało miejsce w lipcu 2022 roku. I tego dnia, i podczas prezentacji drużyn startujących w wyścigu, na Rynku pojawiło się wielu fanów kolarstwa, którzy kibicowali swoim idolom.

Wspieranie wydarzeń, które budują radość, jedność, rozwijają i angażują społecznie jest jednym z celów strategii Społecznej  Odpowiedzialności Biznesu realizowanej przez Targi Kielce.

Wydarzenia

07 grudnia 2022
Moc radości i małych, i dużych Mikołajów przelała się we wtorek, 6 grudnia, spod pomnika Sienkiewicza na kielecki Rynek. Targi Kielce mają swój udział - są mecenasem świątecznej choinki w sercu miasta. Obok "drzewka" rozbłysnął na czerwono ledon - święcący napis #TargiKielce, z którym liczni robili sobie zdjęcia.  
02 grudnia 2022
Teren wokół kieleckiego ośrodka został obsadzony tujami, sosnami, berberysami i winobluszczem. W ten sposób niemal całe ogrodzenie już wiosną będzie się zielenić.
01 grudnia 2022
6 grudnia w samym centrum Kielc rozbłyśnie bożonarodzeniowa choinka. W tym roku po raz pierwszy świąteczne drzewko ma swojego mecenasa, którym są Targi Kielce. O godzinie 16.00 sprzed pomnika Henryka Sienkiewicza wyruszy Orszak Świętego Mikołaja, który przemierzy popularną „Sienkiewkę”, by dotrzeć na Rynek. Na tę okazję Targi Kielce przygotowały mikołajowe czapeczki, które rozdawane będą najmłodszym uczestnikom marszu oraz punkt Targi Kielce Cafe, w którym czekać będzie gorąca, zimowa herbata.
30 listopada 2022
W środę, 30 listopada 2022 roku Targi Kielce podpisały z Korona SA, umowę o sponsoringu Klubu Korona Kielce. Zgodnie z nią do końca 2023 roku kielecki ośrodek będzie jednym ze sponsorów Klubu.