Dla radości z niesienia pomocy 

Serca pracowników Targów Kielce w ciągu trzech dekad wielokrotnie otwierały się na prośby o pomoc i wciąż pozostają w gotowości. Wiele z podejmowanych inicjatyw zrodziło piękne akcje, które kontynuowano przez lata. Okazywane dobro, które przybiera różne formy wparcia, zawsze niesie dla zespołu okazję do czerpania radości z możliwości pomocy komuś.

Pomocna dłoń Targów Kielce

W wielu akcjach charytatywnych realizowanych przez Targi Kielce udział biorą sami pracownicy ośrodka. Tradycyjnie dołączają się do akcji „Szlachetna Paczka”, przygotowując podarunki dla rodzin przed świętami Bożego Narodzenia. Jedną z akcji stałych kieleckiego ośrodka wystawienniczego jest także udzielanie wsparcia finansowego na rzecz Olimpiad Specjalnych - zawodów dla osób niepełnosprawnych.

Na przestrzeni lat Targi Kielce były organizatorem m.in. Wielkiego Koncertu Charytatywnego dedykowanego choremu alpiniście Pawłowi Kuliniczowi. Podczas tej wyjątkowej imprezy, która odbyła się w warszawskim Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny wystąpili wyjątkowi polscy artyści, zorganizowano także wystawę zdjęć i licytację wystawionych przedmiotów, a zebrane pieniądze przeznaczono na dalsze leczenie chorego.

hania

W 2010 roku zorganizowano trwającą kilka miesięcy akcję pomocy na rzecz chorych dziewczynek Dominiki Kitlińskiej oraz Niki Rysińskiej, mającą na celu zebranie środków na przeszczep i leczenie. Akcja polegała na zgromadzeniu obrazów znanych artystów oraz organizacji aukcji tych dzieł.

Anioły Hani poruszyły Polskę

Zespół firmy zjednoczył się, by czynić piękne rzeczy w 2020 roku. Pracownicy stworzyli wielką armię ludzi niosących pomoc chorej osiemnastomiesięcznej dziewczynce. Dzięki wielu zorganizowanym akcjom m.in. licytacjom charytatywnym w grupie na Facebooku, licytacjom podczas wydarzeń charytatywnych np. Anioły Hani w Galerii Echo, a także zbiórkom w wielu miejscach w regionie i instytucjach, łącznie udało się zebrać ponad 7 milionów złotych, co pozwoliło na rozpoczęcie drogiej terapii ratującej życie. Niestety życia dziewczynki nie udało się uratować, ale grupa na Facebooku nadal funkcjonuje, aby nieść pomoc kolejnym potrzebującym.

Wiele działań, jeden cel

Akcje charytatywne, w które angażują się Targi Kielce mają różny wymiar i charakter. Hot 16 challenge to ogólnopolska akcja muzyczna, w którą kielecki ośrodek wystawienniczy zaangażował się w czasie pandemii koronawirusa. Celem akcji było zebranie funduszy na rzecz personelu medycznego, w celu wsparcia go w walce z koronawirusem. Pracownicy Targów Kielce nieśli pomoc także małej Zosi poprzez sportową akcję #GaszynChallenge – wykonywanie pompek i przysiadów, dołączając do sportowego przedsięwzięcia połączonego ze zbiórką pieniędzy na lek ratujący życie.

csr-lapka.jpg [124.57 KB] Gdy wybuchła wojna na Wschodzie, targowe hale stały się punktem logistycznym dla transportu rzeczy potrzebnych mieszkańcom Ukrainy. Kilku obywateli znalazło także zatrudnienie w Targach Kielce, dzięki czemu mają spokojniejszą codzienność, a firma solidnych pracowników.

Pomoc zwierzakom w potrzebie

„Podaj Pomocną Łapkę” to jedna z autorskich akcji Targów Kielce organizowana podczas Międzynarodowych Wystaw Psów Rasowych, polegająca na zbiórce karmy dla potrzebujących zwierząt. Po raz pierwszy w 2021 roku zorganizowano także licytację kolacji dla dwojga w wieży Sigma Centrum Kongresowego Targów Kielce. Zebrane środki przeznaczono wówczas na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wspieranie akcji charytatywnych jest jednym z filarów strategii Społecznej  Odpowiedzialności Biznesu realizowanej przez Targi Kielce.

Wydarzenia

22 listopada 2022
Pracownicy Targów Kielce tradycyjnie angażują się w akcję Szlachetna Paczka. W czasie trwającej edycji chcą wesprzeć  Pana Eryka, który zmaga się z chorobą i mieszka w fatalnych warunkach. Zapraszają do pomocy każdego, a zwłaszcza firmy, które współpracują z ośrodkiem.
27 października 2022
Mała Klara zmaga się z artrogrypozą, chorobą, która charakteryzuje się przykurczem stawów. By móc jak najsprawniej rozwijać się, potrzebna jest rehabilitacja. Pracownicy Targów Kielce pomagają dzielnej dziewczynce zbierając nakrętki. A potrzeba ich dużo.
17 października 2022
Listopad to szczególny czas dla ekipy Targów Kielce. Co roku od kilku lat pracownicy angażują się w akcję "Szlachetna paczka".
14 października 2022
Tradycyjnie już podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych połączonej z ZOO Salonem czyli targami artykułów dla zwierząt, które odbędą się 19 i 20 listopada, przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz potrzebujących zwierząt.