20221215-122332.jpg

Nowa technologia druku w Targach Kielce i szerokie możliwości dla wystawców 

29 grudnia 2022
Targi Kielce wyposażyły swoją pracownię plastyczną w wielkoformatowe urządzenie do druku w technologii UV, co stwarza szerokie możliwości wykonania zabudowy stoisk dla wystawców. Inwestycja służy też ochronie środowiska i niwelowaniu zużycia materiałów – mogą one być wielokrotnie zadrukowywane.  

Druk UV jest jedną z najnowocześniejszych technik druku cyfrowego. Proces przebiega podobnie jak w drukarce atramentowej, jednak z kilkoma znaczącymi różnicami. Tusz do druku UV jest rodzajem ciekłych polimerów. Przy głowicach drukujących zainstalowane są lampy LED, które emitują światło ultrafioletowe. Promieniowanie UV rozpoczyna proces polimeryzacji naniesionego tuszu i utrwala ciekłe polimery do warstwy trwałego plastiku.

 

Dzięki temu można drukować na różnorodnych materiałach takich, jak tkaniny z obszyciem, folie, płyty PCV, plexi, płyty meblowe, szkło, płytki glazury, drzwi (bez klamki), a także bezpośrednio na ścianach stoisk. Urządzenie drukuje na materiałach rolowych i płaskich do grubości 5 centymetrów i szerokości do 320 centymetrów. Na każdym podłożu grafiki są wiernie odwzorowywane.

 

Wystawcy Targów Kielce mają więc szerokie możliwości przygotowania stoisk tak w halach, jak i na terenie zewnętrznym, gdyż druk UV jest odporny na warunki atmosferyczne. Ośrodek będzie również wykorzystywał maszynę do realizacji zamówień i obsługi wydarzeń zleconych.

Ta inwestycja kieleckiego ośrodka ma na celu także ochronę środowiska. Maszyna pozwala osiągać wysoką jakość przy dużo mniejszym zużyciu materiałów eksploatacyjnych i oszczędności energii.

/MŚ/