Patronat-Honorowy.png
Targi EKOTECH z Patronatem Honorowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Targi EKOTECH z Patronatem Honorowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

02 stycznia 2023
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej EKOTECH uzyskały Patronat Honorowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - instytucji, która od ponad 33 lat nieprzerwanie pełni ważną rolę w realizacji polityki ekologicznej państwa.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powstał w 1989 roku, w okresie przemian ustrojowych, jako pierwsza tego typu instytucja publiczna na świecie. Z udziałem NFOŚiGW realizowane są różnorodne inwestycje proekologiczne, także te o znaczeniu strategicznym dla kraju.


Dzięki wsparciu znaczących w branży instytucji, Targi EKOTECH rozwijają się i z roku na rok stają się jeszcze bardziej kompleksowym spotkaniem sektora komunalnego. Od 8 do 9 marca 2023 roku Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH odbędą się w Targach Kielce już po raz 23. i będą okazją do poznania najnowszych rozwiązań branżowych i nawiązania kontaktów z potencjalnymi klientami. W Targach Kielce podpisywane są ważne umowy i porozumienia z międzynarodowymi organizacjami zrzeszającymi firmy z branży komunalnej. W spotkaniu biorą udział m.in. producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami, producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci, przedstawiciele samorządów oraz przedstawiciele świata nauki. W programie EKOTECH zaplanowano kilka branżowych spotkań i konferencji, w tym m.in. Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami (MIFOD), konferencję „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie” oraz blok prelekcji skierowanych do stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania odpadami. Nie zabraknie punktów, w których będzie można uzyskać informacje nt. prawidłowego gospodarowania odpadów komunalnych oraz zasad segregacji odpadów.


23. edycji Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej EKOTECH towarzyszyć będzie jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja: https://www.targikielce.pl/ekotech/zostan-zwiedzajacym

(MS)

Polecane aktualności
10 marca 2023
Piotr Sikora "Stalowy" z programu Złomowisko PL został zwycięzcą konkursu wiedzy, organizowanego przez firmę Santrade podczas targów Ekotech.
09 marca 2023
Zakończyły się zmagania w konkursie zręcznościowym, organizowanym przez firmę Santrade podczas targów Ekotech w Targach Kielce.
09 marca 2023
Innowacyjność technologii, jej zastosowanie i korzyści środowiskowe mogli poznać słuchacze wykładu przygotowanego przez firmę NataLab ze Starachowic, zajmującą się niskotemperaturowym odzyskiem metali z płytek drukowanych. Spotkanie odbyło się w Targach Kielce, w drugim dniu Targów EKOTECH.
09 marca 2023
Inteligentny kosz na śmieci, który sam posortuje odpady, nowoczesne zgniatarki wykorzystywane w wielu branżach, cyfrowa giełda odpadów i automat do skanowania i przyjmowania butelek po napojach, to tylko część z wielu nowości, jakie zaprezentowano podczas 23. edycji targów Ekotech.
09 marca 2023
Konkurs literacki, zorganizowany przez wystawcę targów Ekotech, firmę Stantrade został rozstrzygnięty. Uczestnicy walczyli o cenną nagrodę.
09 marca 2023
Kilkudziesięciu przedstawicieli gmin oraz miast i gmin z całej Polski wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Targami Kielce. Wydarzenie odbyło się 9 marca, w ramach Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Tematem konferencji była „Racjonalizacja gospodarki odpadami i zaopatrzenia w energię w gminach”.
09 marca 2023
Eksperci z branży podzielili się swoją wiedzą podczas konferencji „Stacja demontażu pojazdu – działalność i perspektywy rozwoju", która odbyła się drugiego dnia targów Ekotech w Targach Kielce.
08 marca 2023
IX Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami odbyło się w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2023.