ekotech-Fb-post-zwiazek-gmin-wiejskich-1200x1200.png

Gospodarka odpadami i zaopatrzenie w energię tematem spotkania wójtów i burmistrzów podczas Targów EKOTECH

17 lutego 2023
„Racjonalizacja gospodarki odpadami i zaopatrzenia w energię w gminach” to temat spotkania wójtów i burmistrzów, jakie podczas nadchodzących Targów EKOTECH odbędzie się w Targach Kielce. Darmowa rejestracja na wydarzenie trwa.

Czego będzie dotyczyć spotkanie? Prelegenci poruszą między innymi zagadnienie rozszerzonej odpowiedzialności producentów wraz z systemem kaucyjnym. Rozwiązanie to jest podstawowym elementem ustabilizowania gminnych systemów gospodarki odpadami komunalnymi. Nie zabraknie również praktycznych informacji o zakładaniu i funkcjonowaniu spółdzielni energetycznych. Słuchacze poznają także rolę biogazowni, jako lokalnego źródła energii i ciepła, a jednocześnie sposobu na zagospodarowanie odpadów komunalnych.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 marca (w drugim dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH) w Targach Kielce. Organizatorem jest Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej (ZGWRP). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – niezbędne jest jednak wcześniejsze zgłoszenie. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

Pełny program wydarzenia:

Spotkanie Wójtów i Burmistrzów

„Racjonalizacja gospodarki odpadami i zaopatrzenia w energię w gminach”

 

PROGRAM

9 marca 2023 r., czwartek, godz. 10:00-14:00

 

  1. Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej jako skuteczne narzędzie ochrony interesów gmin z terenami wiejskimi

Krzysztof Iwaniuk, Przewodniczący Zarządu ZGWRP, Marian Buras, Wiceprzewodniczący Zarządu ZGWRP i Jacek Brygman, Wiceprzewodniczący Zarządu ZGWRP;

 

  1. Rozszerzona odpowiedzialność producentów i system kaucyjny jako niezbędne elementy racjonalizacji gospodarki odpadami komunalnymi

Olga Goitowska, Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Gdańska;

 

  1. Spółdzielnie energetyczne – jak założyć i rozpocząć funkcjonowanie? Informacje praktyczne

Ireneusz Perkowski, Eisall Energy;

 

  1. Biogazownia jako lokalne źródło energii i ciepła oraz sposób na zagospodarowanie odpadów komunalnych

prof. dr hab. inż. Jacek Dach, Pracownia Ekotechnologii, Katedra Inżynierii Biosystemów, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu;

 

  1. Poczęstunek

Po części merytorycznej spotkania zapraszamy uczestników na poczęstunek.

 

Uwaga!

  1. Przewidziano czas na wystąpienia promocyjne.
  2. Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie.

 

Polecane aktualności
10 marca 2023
Piotr Sikora "Stalowy" z programu Złomowisko PL został zwycięzcą konkursu wiedzy, organizowanego przez firmę Santrade podczas targów Ekotech.
09 marca 2023
Zakończyły się zmagania w konkursie zręcznościowym, organizowanym przez firmę Santrade podczas targów Ekotech w Targach Kielce.
09 marca 2023
Innowacyjność technologii, jej zastosowanie i korzyści środowiskowe mogli poznać słuchacze wykładu przygotowanego przez firmę NataLab ze Starachowic, zajmującą się niskotemperaturowym odzyskiem metali z płytek drukowanych. Spotkanie odbyło się w Targach Kielce, w drugim dniu Targów EKOTECH.
09 marca 2023
Inteligentny kosz na śmieci, który sam posortuje odpady, nowoczesne zgniatarki wykorzystywane w wielu branżach, cyfrowa giełda odpadów i automat do skanowania i przyjmowania butelek po napojach, to tylko część z wielu nowości, jakie zaprezentowano podczas 23. edycji targów Ekotech.
09 marca 2023
Konkurs literacki, zorganizowany przez wystawcę targów Ekotech, firmę Stantrade został rozstrzygnięty. Uczestnicy walczyli o cenną nagrodę.
09 marca 2023
Kilkudziesięciu przedstawicieli gmin oraz miast i gmin z całej Polski wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Targami Kielce. Wydarzenie odbyło się 9 marca, w ramach Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Tematem konferencji była „Racjonalizacja gospodarki odpadami i zaopatrzenia w energię w gminach”.
09 marca 2023
Eksperci z branży podzielili się swoją wiedzą podczas konferencji „Stacja demontażu pojazdu – działalność i perspektywy rozwoju", która odbyła się drugiego dnia targów Ekotech w Targach Kielce.
08 marca 2023
IX Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami odbyło się w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2023.