Konfiskata-samochodu.png
Pomysł konfiskowania samochodu za nielegalne wyrzucanie śmieci.

Wyrzucasz nielegalnie śmieci? Skonfiskujemy Twój samochód!

07 listopada 2022
Na niecodzienny pomysł – konfiskaty samochodu za nielegalne wyrzucanie śmieci - wpadły władze sycylijskiej miejscowości. Zdaniem pomysłodawców zastosowanie dotkliwych kar może być skuteczną metodą w walce z problemem rosnących odpadów.

Jak można było przeczytać na włoskim portalu informacyjnym  Ansa, rządzący miejscowością Santa Croce Camerina na Sycylii Burmistrz Peppe Dimartino,  wydał rozporządzenie, na podstawie którego osobom wyrzucającym śmieci w niedozwolonym miejscu grozi konfiskata pojazdu. Jego zdaniem tylko odpowiednio dotkliwa kara jest w stanie wyegzekwować odpowiednie zachowania społeczne.

Zgodnie z rozporządzeniem, najpierw nastąpi zapobiegawcze przejęcie samochodu osoby śmiecącej, a następnie, gdy sprawca nie zapłaci wymierzonej mu kary w odpowiednim terminie, jego auto zostanie skonfiskowane definitywnie. Przejęte w ten sposób samochody zostaną przekazane gminie na użytek publiczny.

W trakcie przyszłorocznych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH już od 8 do 9 marca 2023 roku nie zabraknie kwestii związanych z gospodarowaniem odpadami w samorządach. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i praktykami stosowanymi w tym obszarze.

Polecane aktualności
10 marca 2023
Piotr Sikora "Stalowy" z programu Złomowisko PL został zwycięzcą konkursu wiedzy, organizowanego przez firmę Santrade podczas targów Ekotech.
09 marca 2023
Zakończyły się zmagania w konkursie zręcznościowym, organizowanym przez firmę Santrade podczas targów Ekotech w Targach Kielce.
09 marca 2023
Innowacyjność technologii, jej zastosowanie i korzyści środowiskowe mogli poznać słuchacze wykładu przygotowanego przez firmę NataLab ze Starachowic, zajmującą się niskotemperaturowym odzyskiem metali z płytek drukowanych. Spotkanie odbyło się w Targach Kielce, w drugim dniu Targów EKOTECH.
09 marca 2023
Inteligentny kosz na śmieci, który sam posortuje odpady, nowoczesne zgniatarki wykorzystywane w wielu branżach, cyfrowa giełda odpadów i automat do skanowania i przyjmowania butelek po napojach, to tylko część z wielu nowości, jakie zaprezentowano podczas 23. edycji targów Ekotech.
09 marca 2023
Konkurs literacki, zorganizowany przez wystawcę targów Ekotech, firmę Stantrade został rozstrzygnięty. Uczestnicy walczyli o cenną nagrodę.
09 marca 2023
Kilkudziesięciu przedstawicieli gmin oraz miast i gmin z całej Polski wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Targami Kielce. Wydarzenie odbyło się 9 marca, w ramach Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Tematem konferencji była „Racjonalizacja gospodarki odpadami i zaopatrzenia w energię w gminach”.
09 marca 2023
Eksperci z branży podzielili się swoją wiedzą podczas konferencji „Stacja demontażu pojazdu – działalność i perspektywy rozwoju", która odbyła się drugiego dnia targów Ekotech w Targach Kielce.
08 marca 2023
IX Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami odbyło się w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2023.