ekotech-2023-razem-tworzymy-ekoswietokrzyskie-690x460.png
Konferencja "Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie" podczas Targów Ekotech.

Zapraszamy do udziału w konferencji „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie" podczas Targów Ekotech

23 lutego 2023
Drugiego dnia Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech, 9 marca 2023 roku odbędzie się II edycja konferencji pn.: „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie". Motywem przewodnim tego spotkania jest gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ), w tym zagadnienia dotyczące innowacji, finansowania, jak również prawa. Zapraszamy do Targów Kielce od 8 do 9 marca 2023 roku.

Celem konferencji „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie" jest pogłębianie i ugruntowanie wiedzy, która odgrywa kluczową rolę w dążeniu do transformacji w kierunku GOZ, co z kolei jest niezmiernie ważne w odniesieniu do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu. Podejście GOZ nierozerwalnie łączy się z rozwojem innowacyjności, tworzeniem nowych modeli biznesowych i zwiększaniem świadomości środowiskowej społeczeństwa, a w efekcie przyczynia się do podnoszenia konkurencyjności polskiej gospodarki. Aby temu sprostać niezwykle istotna jest współpraca pomiędzy społeczeństwem, administracją publiczną oraz środowiskiem naukowym i biznesem.

Konferencja „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie" to spotkanie skierowane do wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony środowiska, a w szczególności do przedsiębiorców oraz przedstawicieli administracji publicznej, przed którymi stoi szereg wyzwań wynikających z polityki środowiskowej Unii Europejskiej. Zielona transformacja wymaga przede wszystkim od gmin i przedsiębiorców wykonywania nowych obowiązków, które wiążą się z realizacją przedsięwzięć proekologicznych. 

Do grona prelegentów zaproszono specjalistów z dziedziny biznesu, administracji, nauki oraz prawa, m.in.: z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN
z Krakowa, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z Warszawy oraz Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowego Klastra Kluczowego. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wysłuchania prelekcji dotyczących innowacyjnych rozwiązań oraz technologii z dziedziny ochrony środowiska, możliwych źródeł ich finansowania oraz aspektów prawnych z nimi związanych.

Podczas trwania 23. Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH zapraszamy również do odwiedzenia punktu informacyjnego, gdzie pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach będą udzielali informacji w sprawach z dziedziny ochrony środowiska.


Zgłoszenie udziału i agenda konferencji dostępna TUTAJ

Od 8 do 9 marca 2023 roku w Targach Kielce odbędą się również jubileuszowe Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.

Polecane aktualności
10 marca 2023
Piotr Sikora "Stalowy" z programu Złomowisko PL został zwycięzcą konkursu wiedzy, organizowanego przez firmę Santrade podczas targów Ekotech.
09 marca 2023
Zakończyły się zmagania w konkursie zręcznościowym, organizowanym przez firmę Santrade podczas targów Ekotech w Targach Kielce.
09 marca 2023
Innowacyjność technologii, jej zastosowanie i korzyści środowiskowe mogli poznać słuchacze wykładu przygotowanego przez firmę NataLab ze Starachowic, zajmującą się niskotemperaturowym odzyskiem metali z płytek drukowanych. Spotkanie odbyło się w Targach Kielce, w drugim dniu Targów EKOTECH.
09 marca 2023
Inteligentny kosz na śmieci, który sam posortuje odpady, nowoczesne zgniatarki wykorzystywane w wielu branżach, cyfrowa giełda odpadów i automat do skanowania i przyjmowania butelek po napojach, to tylko część z wielu nowości, jakie zaprezentowano podczas 23. edycji targów Ekotech.
09 marca 2023
Konkurs literacki, zorganizowany przez wystawcę targów Ekotech, firmę Stantrade został rozstrzygnięty. Uczestnicy walczyli o cenną nagrodę.
09 marca 2023
Kilkudziesięciu przedstawicieli gmin oraz miast i gmin z całej Polski wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Targami Kielce. Wydarzenie odbyło się 9 marca, w ramach Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Tematem konferencji była „Racjonalizacja gospodarki odpadami i zaopatrzenia w energię w gminach”.
09 marca 2023
Eksperci z branży podzielili się swoją wiedzą podczas konferencji „Stacja demontażu pojazdu – działalność i perspektywy rozwoju", która odbyła się drugiego dnia targów Ekotech w Targach Kielce.
08 marca 2023
IX Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami odbyło się w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2023.