Konferencja dla samorządów i przedsiębiorców „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie”

9.04.2023, 10.00-14.00 - Sala konferencyjna A1

Organizator: Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego

 

Zgłoś udział w konferencji

 

II edycja konferencji pn.: „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie"

Dnia 9 marca 2023 r., podczas XXIII Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, odbędzie się II edycja konferencji pn.: „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie". Motywem przewodnim tego wydarzenia jest gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ), w tym zagadnienia dotyczące innowacji, finansowania, jak również prawa.

Celem konferencji jest pogłębianie i ugruntowanie wiedzy, która odgrywa kluczową rolę w dążeniu do transformacji w kierunku GOZ, co z kolei jest niezmiernie ważne w odniesieniu do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu. Podejście GOZ nierozerwalnie łączy się z rozwojem innowacyjności, tworzeniem nowych modeli biznesowych i zwiększaniem świadomości środowiskowej społeczeństwa, a w efekcie przyczynia się do podnoszenia konkurencyjności polskiej gospodarki. Aby temu sprostać niezwykle istotna jest współpraca pomiędzy społeczeństwem, administracją publiczną oraz środowiskiem naukowym i biznesem.

Konferencja „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie" to spotkanie skierowane do wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony środowiska, a w szczególności do przedsiębiorców oraz przedstawicieli administracji publicznej, przed którymi stoi szereg wyzwań wynikających z polityki środowiskowej Unii Europejskiej. Zielona transformacja wymaga przede wszystkim od gmin i przedsiębiorców wykonywania nowych obowiązków, które wiążą się z realizacją przedsięwzięć proekologicznych.

Do grona prelegentów zaproszono specjalistów z dziedziny biznesu, administracji, nauki oraz prawa, m.in.: z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN z Krakowa, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z Warszawy oraz Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowego Klastra Kluczowego. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wysłuchania prelekcji dotyczących innowacyjnych rozwiązań oraz technologii z dziedziny ochrony środowiska, możliwych źródeł ich finansowania oraz aspektów prawnych z nimi związanych.

Podczas trwania XXIII Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH zapraszamy również do odwiedzenia punktu informacyjnego, gdzie pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach będą udzielali informacji w sprawach z dziedziny ochrony środowiska.

 

Pliki do pobrania

 

8-9.03.2023
Godziny otwarcia
 • 08 III 2023
  09:00 - 17:00
 • 09 III 2023
  09:00 - 17:00
  8-9.03.2023
  Godziny otwarcia
  • 08 III 2023
   09:00 - 17:00
  • 09 III 2023
   09:00 - 17:00