11.png

Redukcja LZO tematem seminarium przygotowanego przez firmę Katalizator w ramach targów EKOTECH

27 stycznia 2023
Redukcja lotnych związków organicznych będzie tematem seminarium, które podczas targów EKOTECH zorganizuje firma Katalizator. Wydarzenie przygotowano przede wszystkim z myślą o pracownikach przedsiębiorstw, które walczą z problemem emisji lotnych związków organicznych do atmosfery.

Uczestnicy seminarium będą mieli szansę poznać zarówno katalityczne, jak i termiczne rozwiązania, istotne w procesie redukcji LZO. Poszerzą również wiedzę dotyczącą nowoczesnych instalacji przemysłowych. Prowadzący odpowiedzą na nurtujące uczestników pytania i zaproszą do dyskusji na temat praktycznych rozwiązań stosowanych przy redukcji LZO.

Organizatorem seminarium jest firma Katalizator Sp. Z o.o., produkcyjna firma innowacyjno-wdrożeniowa, która na rynku działa od 1988 roku, a powstała z inicjatywy i przy współpracy Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN w Krakowie. Firma opracowuje i wdraża rozwiązania dotyczące redukcji lotnych związków organicznych dla przemysłu.

Spółka Katalizator specjalizuje się w produkcji katalizatorów oraz instalacji katalitycznych do oczyszczania emitowanych z linii produkcyjnych do atmosfery przemysłowych gazów odlotowych z zanieczyszczeń organicznych (LZO). Tworzone przez nią instalacje przyczyniają się do zwiększenia zakresu ochrony środowiska i oszczędności poprzez poprawienie bilansu energetycznego.

Seminarium pt. „Redukcja Lotnych związków organicznych - katalityczne i termiczne rozwiązania i instalacje przemysłowe” odbędzie się 8 marca o godzinie 14.30 w sali konferencyjnej A2 – w pierwszym dniu targów EKOTECH.

W tym samym terminie (8-9 marca) w Targach Kielce odbędą się również Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.

Rejestracja na targi EKOTECH dostępna jest pod poniższym linkiem:

https://www.targikielce.pl/ekotech/rejestracja-zwiedzajacych

Odbiór darmowych biletów na targi ENEX możliwy jest po wypełnieniu formularza dostępnego pod linkiem: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych.

Polecane aktualności
10 marca 2023
Piotr Sikora "Stalowy" z programu Złomowisko PL został zwycięzcą konkursu wiedzy, organizowanego przez firmę Santrade podczas targów Ekotech.
09 marca 2023
Zakończyły się zmagania w konkursie zręcznościowym, organizowanym przez firmę Santrade podczas targów Ekotech w Targach Kielce.
09 marca 2023
Innowacyjność technologii, jej zastosowanie i korzyści środowiskowe mogli poznać słuchacze wykładu przygotowanego przez firmę NataLab ze Starachowic, zajmującą się niskotemperaturowym odzyskiem metali z płytek drukowanych. Spotkanie odbyło się w Targach Kielce, w drugim dniu Targów EKOTECH.
09 marca 2023
Inteligentny kosz na śmieci, który sam posortuje odpady, nowoczesne zgniatarki wykorzystywane w wielu branżach, cyfrowa giełda odpadów i automat do skanowania i przyjmowania butelek po napojach, to tylko część z wielu nowości, jakie zaprezentowano podczas 23. edycji targów Ekotech.
09 marca 2023
Konkurs literacki, zorganizowany przez wystawcę targów Ekotech, firmę Stantrade został rozstrzygnięty. Uczestnicy walczyli o cenną nagrodę.
09 marca 2023
Kilkudziesięciu przedstawicieli gmin oraz miast i gmin z całej Polski wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Targami Kielce. Wydarzenie odbyło się 9 marca, w ramach Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Tematem konferencji była „Racjonalizacja gospodarki odpadami i zaopatrzenia w energię w gminach”.
09 marca 2023
Eksperci z branży podzielili się swoją wiedzą podczas konferencji „Stacja demontażu pojazdu – działalność i perspektywy rozwoju", która odbyła się drugiego dnia targów Ekotech w Targach Kielce.
08 marca 2023
IX Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami odbyło się w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2023.