Do wydarzenia pozostało...

Ulga podatkowa za udział w targach ❱❱

ekotech-rejestracja-zwiedzajacych

ekotech-newsletter Targi EKOTECH – biznes odpowiedzialny ekologicznie!

sprzęt do utrzymania czystości na targach ochrony środowiska ekotech

Już po raz 23. w Targach Kielce odbędą się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH poświęcone zagadnieniom związanym z racjonalnym gospodarowaniem odpadami oraz szeroko pojętą ochroną środowiska i klimatu. Oprócz poznania najnowszych rozwiązań branżowych i szerokiej oferty merytorycznych spotkań oraz konferencji, dla Zwiedzających przygotowano także atrakcyjne konkursy z cennymi nagrodami. Spotkanie branży komunalnej zaplanowano od 8 do 9 marca 2023 roku.

Najlepsi w branży na Targach EKOTECH

W Targach EKOTECH biorą udział specjaliści z branży komunalnej, najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci.

Nowoczesne gospodarowanie odpadami

Wśród Wystawców, które zadeklarowały swoją obecność w tegorocznej edycji spotkania branży komunalnej nie brakuje firm oferujących nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie gospodarowania odpadami. Są nimi: SANTRADE ze Stalowej Woli – dystrybutor maszyn, urządzeń i kompletnych systemów dla branż recyklingu, ARTechnik z najnowszymi maszynami do redukcji objętości odpadów i surowców wtórnych, firma Euro Centrum z Ekozgniatarkami do kompresowania odpadów, ITO z oprogramowaniem ułatwiającym prowadzenie działalności w obszarze gospodarki odpadami, a także Globtrak Polska z modułem komunalnym – inteligentnym systemem wywozu śmieci. W Targach Kielce będzie można zapoznać się także z ofertą firmy Arbena – oferującą magazyny dla branży recyklingowej, ELJOT – wiodącym producentem i dostawcą detektorów i separatorów metali, UNTHA – niezawodnym dostawcą rozwiązań w zakresie rozdrabniania, REMONDIS Medison zajmującą się transportem i utylizacją odpadów medycznych i odpadów weterynaryjnych, a także R3 Polska - pomysłodawcą i projektantem systemu wspierającego zbiórkę opakowań po napojach.

Wystawcy EKOTECH stawiają na rozwiązania służące ochronie środowiska i poprawie efektywności energetycznej

ekotech-2022-galeria

Rozwiązania oferowane przez Wystawców Targów EKOTECH przyczyniają się do zwiększenia ochrony środowiska i poprawy efektywności energetycznej. I tak swoją ofertę zaprezentują: spółka Katalizator specjalizująca się w produkcji urządzeń do oczyszczania emitowanych do atmosfery przemysłowych gazów odlotowych z zanieczyszczeń organicznych, firma Euro Eko Polska zajmująca się utylizacją zużytego oleju roślinnego oraz Marseplast oferująca zbiorniki do magazynowania wody deszczowej. W spotkaniu branży komunalnej wezmą udział także instytucje wspierające projekty związane z ochroną środowiska i realizujące edukację ekologiczną m.in. Ekolog i Ekorum z Poznania, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, firma AK NOVA oraz EKO-AUTO Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów.

Branżowe konferencje i seminaria oraz konkursy z nagrodami na EKOTECH

W programie Targów EKOTECH zaplanowano szereg bezpłatnych wydarzeń skierowanych do przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców oraz wszystkich osób zainteresowanych kwestiami ochrony środowiska i gospodarowania odpadami komunalnymi. Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami (MIFOD) organizowane przez firmę AK Nova, które odbędzie się pod hasłem „E3”, czyli ekologia-ekonomia-energetyka w gospodarce odpadami będzie okazją m.in. do znalezienia metod optymalizacji systemów zbiórki, gromadzenia, transportu i zagospodarowania odpadów. Już po raz 2. w trakcie Targów EKOTECH zaplanowano konferencję pn.  „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie”, której tematem przewodnim będzie gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ), a także zagadnienia dot. innowacji i technologii z dziedziny ochrony środowiska, źródeł finansowania i aspektów prawnych z nimi związanych. Uczestnicy seminarium przygotowywanego przez firmę Katalizator Sp. z o.o. poznają katalityczne, jak i termiczne rozwiązania istotne w procesie redukcji lotnych związków organicznych, ale także poszerzą swoją wiedzę na temat nowoczesnych instalacji przemysłowych. Firma EKOLOG zorganizuje cykl bezpłatnych wykładów nt. m.in. pozwoleń zintegrowanych i wodnoprawnych, raportów oceny oddziaływania na środowisko, analizy akustycznej i pomiaru emisji oraz problemów podczas kontroli ferm i chlewni, a Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto spotkanie poświęcone działalności i perspektywom rozwoju stacji demontażu pojazdów.

Konkursy z cennymi nagrodami na stoisku firmy SANTRADE podczas EKOTECH

Na stoisku firmy SANTRADE nie zabraknie konkursów z cennymi nagrodami. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy, w konkursie zręcznościowym oraz w konkursie literackim. Do wygrania będą m.in. Dezaktywator Poduszek Powietrznych, zbiorniki do płynów i olejów, a także zbiornik do magazynowania odpadów płynnych.

Na 23. edycję Targów EKOTECH zapraszamy od 8 do 9 marca 2023 roku. W tym samym czasie w Targach Kielce odbywać się będą także jubileuszowe Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Tegoroczna edycja spotkania branży energetycznej zapowiada się rekordowo, w 7 halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka zaprezentuje się ponad 200 Wystawców – największych producentów i dystrybutorów oferujących najnowsze rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Aktualności
08 lutego 2023
Producent zbiorników do magazynowania wody deszczowej Marseplast pojawi się na nadchodzących Targach EKOTECH w charakterze wystawcy. Firma działa w branży już od ponad 30 lat, oferując różnorodne produkty, które wybierają klienci na całym świecie. W Kielcach zaprezentuje m.in. pakiet deszczowy BOLT 5000.
07 lutego 2023
110 sprzedanych osuszaczy gazu LPG do stacji demontażu to statystyka firmy Santrade, która będzie jednym z wystawców podczas nadchodzących Targów EKOTECH. Ten najpopularniejszy w Polsce osuszacz będzie można zobaczyć na firmowym stoisku Santrade już 8 i 9 marca 2023 roku w Targach Kielce.
06 lutego 2023
Działanie nowoczesnych systemów bezpieczeństwa pracy oraz monitoringu pojazdów poznają goście nadchodzących targów EKOTECH. 8 i 9 marca w Targach Kielce swoją ofertę zaprezentuje firma Expert PRO – producent wielu rozwiązań technologicznych, właściciel marek Expert PRO oraz Incocam.
02 lutego 2023
Grono wystawców na targach EKOTECH znów się powiększyło. Od 8 do 9 marca swoją ofertę w Targach Kielce prezentować będzie firma SZCZOT-TECH – producent szerokiej gamy szczotek do użytku przemysłowego. Przedsiębiorstwo zapewnia klientom również możliwość regeneracji szczotek, co jest rozwiązaniem zarówno ekologicznym, jak i ekonomicznym.
31 stycznia 2023
ITO to kolejna firma, która swoją ofertę zaprezentuje podczas nadchodzących Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Przedsiębiorstwo zapewnia klientom dostęp do oprogramowania ułatwiającego prowadzenie działalności w obszarze gospodarki odpadami, czyli aplikacji eBDO.
30 stycznia 2023
Do grona wystawców na Targach EKOTECH 2023 dołączyła firma Euro Eko Polska, czyli lider wśród krajowych odbiorców zużytego oleju roślinnego. Przedsiębiorstwo na rynku działa już od blisko 20 lat.
27 stycznia 2023
Redukcja lotnych związków organicznych będzie tematem seminarium, które podczas targów EKOTECH zorganizuje firma Katalizator. Wydarzenie przygotowano przede wszystkim z myślą o pracownikach przedsiębiorstw, które walczą z problemem emisji lotnych związków organicznych do atmosfery.
10 stycznia 2023
Pozwolenia zintegrowane i wodnoprawne, raporty oceny oddziaływania na środowisko, analiza akustyczna i pomiar emisji oraz problemy podczas kontroli ferm i chlewni – to tylko część zagadnień jakie poruszone zostaną podczas cyklu wykładów na Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Na spotkanie zapraszamy 8 marca 2023 roku.
09 stycznia 2023
Drugiego dnia spotkania branży komunalnej, 9 marca 2023 roku w Targach Kielce zaplanowano wydarzenie towarzyszące targom pn. „Stacja demontażu pojazdu – działalność i perspektywy rozwoju” organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
04 stycznia 2023
Niespełna 12 miliardów złotych Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy w 2023 roku na projekty środowiskowe. W puli środków zabezpieczono prawie miliard złotych na gospodarkę wodno-kanalizacyjną oraz 670 milionów na gospodarkę odpadami. Natomiast ponad 8 miliardów trafi do beneficjentów w formie dotacji.
02 stycznia 2023
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej EKOTECH uzyskały Patronat Honorowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - instytucji, która od ponad 33 lat nieprzerwanie pełni ważną rolę w realizacji polityki ekologicznej państwa.
29 grudnia 2022
Od stycznia 2023 miała obowiązywać selektywna zbiórka odpadów budowlanych i rozbiórkowych, a za brak segregacji – kary. Nowo przyjęty akt prawny wskazuje jednak, że obowiązek został przesunięty na 1 stycznia 2025 rok.
21 grudnia 2022
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech znalazły się w grupie wydarzeń wskazanych przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, jako dających pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji w przypadku wystawienia na nich wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.
15 grudnia 2022
Firma KING ze Słupska, która od wielu lat zajmuje się produkcją, sprzedażą, montażem i serwisem urządzeń hakowych, bramowych oraz wywrotek pojawi się na Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH już od 8 do 9 marca 2023 roku.
07 grudnia 2022
Polski pomysłodawca i projektant systemu wspierającego zbiórkę opakowań po napojach jest Wystawcą spotkania branży komunalnej. Z najnowszymi rozwiązaniami firmy będzie można zapoznać się od 8 do 9 marca 2023 roku podczas Targów EKOTECH.
05 grudnia 2022
Firma ELJOT, która na rynku funkcjonuje od ponad 30 lat i ma doświadczenie zdobyte niemal w każdej branży, pojawi się od 8 do 9 marca 2023 roku w gronie Wystawców Targów EKOTECH. Ten wiodący producent i dostawca układów do detekcji i separacji metalu w Polsce zaprezentuje swoją ofertę w Targach Kielce.
02 grudnia 2022
Misją firmy Eurocentrum Polska jest szerzenie świadomości związanej z odpowiedzialnym zagospodarowaniem odpadów, a także racjonalnym wykorzystaniem energii. W ofercie firmy można zatem znaleźć produkowane według najnowocześniejszych technologii Ekozgniatarki do kompresowania odpadów, które będzie można poznać podczas Targów EKOTECH.
30 listopada 2022
Regulacje dotyczące gospodarowania plastikowymi odpadami niebawem zostaną zaostrzone. Komisja Europejska jest o krok od zmiany dyrektywy, która zobowiąże kraje Wspólnoty do egzekwowania wyższego poziomu wykorzystywania opakowań wielokrotnego użytku oraz wykorzystania w produkcji opakowań plastiku z recyklingu. Nowe zasady mają na celu przyspieszenie wdrażania gospodarki obiegu zamkniętego.
29 listopada 2022
Dystrybutor maszyn, urządzeń i kompletnych systemów recyklingu wystawcą Targów EKOTECH, które odbędą się już od 8 do 9 marca 2023 roku. Zapraszamy do Targów Kielce!
29 listopada 2022
Wszystkie osoby zainteresowane praktycznymi aspektami gospodarki odpadami zapraszamy do udziału w MIFOD - Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami organizowanym przez AK NOVA. Spotkanie odbędzie się pierwszego dnia Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, 8 marca 2023 roku.
22 listopada 2022
W przyszłorocznej edycji Targów EKOTECH, od 8 do 9 marca na stoisku firmy ARTechnic będzie zapoznać się z szeroką ofertą m.in. belownic do odpadów. Zapraszamy do Targów Kielce!
21 listopada 2022
Polacy skutecznie unikają opłat za wywóz śmieci. W 2020 roku niespełna 20% wszystkich mieszkańców gmin nie zostało uwzględnionych w deklaracjach o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ze względu na te różnice, portfele wielu Polaków łapią oddech, ale cierpi środowisko.
18 listopada 2022
W ofercie firmy ARBENA znajdują się lekkie hale dla rolnictwa, uniwersalne hale tunelowe wykorzystywane w przemyśle, magazyny dla branży recyklingowej oraz hale wykorzystywane na zadaszenie kruszyw. Wśród nowości Wystawcy Targów EKOTECH są hale o szerokości 20m i 24m, których konstrukcja opiera się na kratownicy.
07 listopada 2022
Na niecodzienny pomysł – konfiskaty samochodu za nielegalne wyrzucanie śmieci - wpadły władze sycylijskiej miejscowości. Zdaniem pomysłodawców zastosowanie dotkliwych kar może być skuteczną metodą w walce z problemem rosnących odpadów.
02 listopada 2022
300 milionów zniczy rocznie – tyle potrafią kupić Polacy, a pik ich wydatków odnotować można oczywiście w okolicy Wszystkich Świętych. Wówczas na upamiętnienie zmarłych przeznaczamy w sumie ponad 1 miliard złotych, a w tym na znicze około 600-700 milionów. Znaczna część kupionych przez nas ozdób pozostanie z nami na dłużej – w ich produkcji wciąż wykorzystuje się plastik, a ten rozkłada się nawet kilka wieków.
24 października 2022
Ministerstwo Klimatu pracuje nad zmianami w kwestii zbiórki zużytych paneli fotowoltaicznych. Projekt rozporządzenia w tej sprawie niedawno trafił do konsultacji publicznych, a już teraz pojawiają się pierwsze komentarze przedsiębiorców z branży.
17 października 2022
Starostowie z szerszym dostępem do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami? Zgodnie z opublikowanym niedawno projektem rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska, szefowie powiatów zyskają większe uprawnienia. Ma to na celu uspójnienie informacji branych pod uwagę przy wydawaniu przez starostów decyzji środowiskowych.
14 października 2022
Nieużywane lub niedziałające urządzenia elektryczne takie jak smartphone, lodówka, pralka czy suszarka z jednej strony są źródłem cennych surowców do produkcji innych przedmiotów, a z drugiej strony zwierają wiele szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji. Na to zagadnienie zwracają uwagę inicjatorzy obchodzonego 14 października Międzynarodowego Dnia bez Elektrycznych Śmieci.
06 października 2022
Gospodarka odpadami to ważny element działań prośrodowiskowych prowadzonych przez samorządy – w tym także te z terenu województwa świętokrzyskiego. Charakter tych działań przekłada się wprost na efektywność całej polityki. Ogromną rolę ma tu również nieustanne podnoszenie świadomości mieszkańców, którzy samodzielnie mają szansę realnie wpłynąć na stan środowiska.
06 października 2022
Niespełna 80% Polaków segreguje odpady opakowaniowe. Tegoroczne badanie, przeprowadzone przez Kantar Public na zlecenie Fundacji ProKarton, może napawać optymizmem. Świadomość dotycząca recyklingu odpadów z roku na rok jest większa, a to dowodzi, że działania edukacyjne i promocyjne w tym zakresie mają sens – i ogromne znaczenie w kontekście ochrony środowiska.
03 października 2022
Urząd Miasta Kielce prowadzi szereg działań ukierunkowanych na poprawę jakości powietrza, redukcję emisji gazów cieplarnianych i zwiększenie udziału energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Wśród opracowanych i przyjętych dokumentów oraz programów realizowanych przez Miasto Kielce są m.in. Program Ograniczenia Niskiej Emisji, Monitoring Planu Gospodarki Niskoemisyjnej oraz Strategia rozwoju elektromobilności i infrastruktury paliw alternatywnych na terenie Miasta Kielce.
21 września 2022
Od 2023 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Przedsiębiorstwa będą musiały prowadzić ewidencję.
09 września 2022
Nawet do 12 lat pozbawienia wolności za nielegalny transport odpadów niebezpiecznych, do 10 lat pozbawienia wolności za niewłaściwe, zagrażające zdrowiu lub życiu gospodarowanie odpadami, a także kara grzywny do 30 tys. zł za wypalanie roślinności – to część nowych przepisów dot. przestępstw przeciwko środowisku.
25 sierpnia 2022
Szacuje się, że przemysł modowy generuje 92 mln ton odpadów rocznie i prawie 2 mln ton CO, a tylko niewielki procent materiałów wykorzystanych do produkcji ubrań jest recyklingowanych i przerabianych na nową odzież. Czy moda może stać się mniej destrukcyjna dla środowiska?
17 sierpnia 2022
Z każdym rokiem zainteresowanie montażem instalacji fotowoltaicznych w Polsce jest coraz większe. Szacuje się, że większość instalacji montowanych w kraju obecnie może być wykorzystywana jeszcze przez kolejne 20-30 lat, co znaczy że dopiero za kilka dekad przyjdzie nam się zmierzyć z problemem recyklingu fotowoltaiki na większą skalę. Warto jednak już teraz pochylić się nad tym tematem.
10 sierpnia 2022
Przybywa osób, które decydują się tworzyć przy domach kompostowniki, a będzie ich coraz więcej ze względu na możliwość wykorzystania bioodpadów jako nawozu naturalnego. Zachętę ma wprowadzić też europejski Zielony Ład w postaci obniżki opłat za odbiór odpadów.
15 lipca 2022
Biomateriały powstałe z przetworzenia odpadów żywnościowych, taboret i powerbank z masek, leżak i kładka z elementów turbiny wiatrowej i biogaz z odpadów – to część z najnowszych projektów powstałych z przetworzonych odpadów. Produktów otrzymanych w procesie recyklingu jest znacznie więcej.
08 lipca 2022
Decyzją Parlamentu Europejskiego w 2026 roku do systemu EU-ETS mają zostać włączone spalarnie odpadów komunalnych. To bardzo ważna decyzja w kontekście budowania efektywnego systemu gospodarki odpadami. Przetwarzanie odpadów na energię może stać się częścią rozwiązania kryzysu klimatycznego. 
PARTNER STRATEGICZNY
PATRONAT HONOROWY
PARTNER MERYTORYCZNY
WSPÓŁPRACA
PARTNERZY MEDIALNI