Do wydarzenia pozostało...

Ulga podatkowa za udział w targach ❱❱

ekotech-2022-raport

ekotech-newsletter EKOTECH – branża komunalna w targowym wydaniu!

sprzęt do utrzymania czystości na targach ochrony środowiska ekotech W ostatnich latach w branży komunalnej w Polsce wprowadzane są liczne zmiany w przepisach poświęconych gospodarowaniu odpadami. Wdrożenie nowych systemów i regulacji wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, które w pewnym stopniu determinują dynamiczny rozwój branży komunalnej. Zachodzące zmiany w sektorze gospodarki odpadami to jedno z wielu zagadnień jakie poruszone zostaną podczas 23. edycji Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami w Targach Kielce, gdzie spotykają się najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci.

Nowoczesne gospodarowanie odpadami

Targi EKOTECH to okazja do prezentacji najnowszych maszyn i urządzeń wykorzystywanych w branży komunalnej. Wśród Wystawców nie brakuje również firm oferujących nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie gospodarowania odpadami. Podczas ubiegłorocznej edycji targów ochrony środowiska w kieleckim ośrodku wystawienniczym można było zobaczyć m.in.  elektryczne pojazdy platformowe czy automaty do recyklingu oraz poznać funkcjonowanie aplikacji do segregacji odpadów, systemów informatycznych do zbierania i składowania odpadów oraz rozwiązań umożliwiających kompletny monitoring nad realizacją usług transportu i odbioru odpadów.

O branży odpadów komunalnych podczas merytorycznych spotkań

ekotech-2022-galeria

Samorządowcy, przedsiębiorcy oraz wszystkie osoby zainteresowane kwestiami gospodarowania odpadami komunalnymi będą mogli wziąć udział w branżowych spotkaniach: konferencjach, wykładach i warsztatach. Program ubiegłorocznej edycji EKOTECH obfitował w wiele merytorycznych spotkań w tym m.in. Forum Zarządzania Odpadami, konferencję pt. „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie”, a także wykłady organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO oraz firmę Ekolog.

Nagrody i wyróżnienia targów EKOTECH

Tradycyjnie podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH wybrani Wystawcy nagradzani są targowymi medalami i wyróżnieniami za prezentowane rozwiązania branżowe. W trakcie targów wręczane są również medale i wyróżnienia TOP DESIGN m.in. za nowoczesny styl wystąpienia targowego czy nowatorską prezentację targową.

Na kolejną edycję EKOTECH zapraszamy od 8 do 9 marca 2023 roku do Targów Kielce. Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH towarzyszyć będą jubileuszowe targi ENEX/ENEX Nowa Energia!

Aktualności
27 stycznia 2023
Redukcja lotnych związków organicznych będzie tematem seminarium, które podczas targów EKOTECH zorganizuje firma Katalizator. Wydarzenie przygotowano przede wszystkim z myślą o pracownikach przedsiębiorstw, które walczą z problemem emisji lotnych związków organicznych do atmosfery.
10 stycznia 2023
Pozwolenia zintegrowane i wodnoprawne, raporty oceny oddziaływania na środowisko, analiza akustyczna i pomiar emisji oraz problemy podczas kontroli ferm i chlewni – to tylko część zagadnień jakie poruszone zostaną podczas cyklu wykładów na Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Na spotkanie zapraszamy 8 marca 2023 roku.
09 stycznia 2023
Drugiego dnia spotkania branży komunalnej, 9 marca 2023 roku w Targach Kielce zaplanowano wydarzenie towarzyszące targom pn. „Stacja demontażu pojazdu – działalność i perspektywy rozwoju” organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
04 stycznia 2023
Niespełna 12 miliardów złotych Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy w 2023 roku na projekty środowiskowe. W puli środków zabezpieczono prawie miliard złotych na gospodarkę wodno-kanalizacyjną oraz 670 milionów na gospodarkę odpadami. Natomiast ponad 8 miliardów trafi do beneficjentów w formie dotacji.
02 stycznia 2023
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej EKOTECH uzyskały Patronat Honorowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - instytucji, która od ponad 33 lat nieprzerwanie pełni ważną rolę w realizacji polityki ekologicznej państwa.
29 grudnia 2022
Od stycznia 2023 miała obowiązywać selektywna zbiórka odpadów budowlanych i rozbiórkowych, a za brak segregacji – kary. Nowo przyjęty akt prawny wskazuje jednak, że obowiązek został przesunięty na 1 stycznia 2025 rok.
21 grudnia 2022
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech znalazły się w grupie wydarzeń wskazanych przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, jako dających pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji w przypadku wystawienia na nich wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.
15 grudnia 2022
Firma KING ze Słupska, która od wielu lat zajmuje się produkcją, sprzedażą, montażem i serwisem urządzeń hakowych, bramowych oraz wywrotek pojawi się na Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH już od 8 do 9 marca 2023 roku.
07 grudnia 2022
Polski pomysłodawca i projektant systemu wspierającego zbiórkę opakowań po napojach jest Wystawcą spotkania branży komunalnej. Z najnowszymi rozwiązaniami firmy będzie można zapoznać się od 8 do 9 marca 2023 roku podczas Targów EKOTECH.
05 grudnia 2022
Firma ELJOT, która na rynku funkcjonuje od ponad 30 lat i ma doświadczenie zdobyte niemal w każdej branży, pojawi się od 8 do 9 marca 2023 roku w gronie Wystawców Targów EKOTECH. Ten wiodący producent i dostawca układów do detekcji i separacji metalu w Polsce zaprezentuje swoją ofertę w Targach Kielce.
02 grudnia 2022
Misją firmy Eurocentrum Polska jest szerzenie świadomości związanej z odpowiedzialnym zagospodarowaniem odpadów, a także racjonalnym wykorzystaniem energii. W ofercie firmy można zatem znaleźć produkowane według najnowocześniejszych technologii Ekozgniatarki do kompresowania odpadów, które będzie można poznać podczas Targów EKOTECH.
30 listopada 2022
Regulacje dotyczące gospodarowania plastikowymi odpadami niebawem zostaną zaostrzone. Komisja Europejska jest o krok od zmiany dyrektywy, która zobowiąże kraje Wspólnoty do egzekwowania wyższego poziomu wykorzystywania opakowań wielokrotnego użytku oraz wykorzystania w produkcji opakowań plastiku z recyklingu. Nowe zasady mają na celu przyspieszenie wdrażania gospodarki obiegu zamkniętego.
29 listopada 2022
Dystrybutor maszyn, urządzeń i kompletnych systemów recyklingu wystawcą Targów EKOTECH, które odbędą się już od 8 do 9 marca 2023 roku. Zapraszamy do Targów Kielce!
29 listopada 2022
Wszystkie osoby zainteresowane praktycznymi aspektami gospodarki odpadami zapraszamy do udziału w MIFOD - Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami organizowanym przez AK NOVA. Spotkanie odbędzie się pierwszego dnia Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, 8 marca 2023 roku.
22 listopada 2022
W przyszłorocznej edycji Targów EKOTECH, od 8 do 9 marca na stoisku firmy ARTechnic będzie zapoznać się z szeroką ofertą m.in. belownic do odpadów. Zapraszamy do Targów Kielce!
21 listopada 2022
Polacy skutecznie unikają opłat za wywóz śmieci. W 2020 roku niespełna 20% wszystkich mieszkańców gmin nie zostało uwzględnionych w deklaracjach o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ze względu na te różnice, portfele wielu Polaków łapią oddech, ale cierpi środowisko.
18 listopada 2022
W ofercie firmy ARBENA znajdują się lekkie hale dla rolnictwa, uniwersalne hale tunelowe wykorzystywane w przemyśle, magazyny dla branży recyklingowej oraz hale wykorzystywane na zadaszenie kruszyw. Wśród nowości Wystawcy Targów EKOTECH są hale o szerokości 20m i 24m, których konstrukcja opiera się na kratownicy.
07 listopada 2022
Na niecodzienny pomysł – konfiskaty samochodu za nielegalne wyrzucanie śmieci - wpadły władze sycylijskiej miejscowości. Zdaniem pomysłodawców zastosowanie dotkliwych kar może być skuteczną metodą w walce z problemem rosnących odpadów.
02 listopada 2022
300 milionów zniczy rocznie – tyle potrafią kupić Polacy, a pik ich wydatków odnotować można oczywiście w okolicy Wszystkich Świętych. Wówczas na upamiętnienie zmarłych przeznaczamy w sumie ponad 1 miliard złotych, a w tym na znicze około 600-700 milionów. Znaczna część kupionych przez nas ozdób pozostanie z nami na dłużej – w ich produkcji wciąż wykorzystuje się plastik, a ten rozkłada się nawet kilka wieków.
24 października 2022
Ministerstwo Klimatu pracuje nad zmianami w kwestii zbiórki zużytych paneli fotowoltaicznych. Projekt rozporządzenia w tej sprawie niedawno trafił do konsultacji publicznych, a już teraz pojawiają się pierwsze komentarze przedsiębiorców z branży.
17 października 2022
Starostowie z szerszym dostępem do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami? Zgodnie z opublikowanym niedawno projektem rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska, szefowie powiatów zyskają większe uprawnienia. Ma to na celu uspójnienie informacji branych pod uwagę przy wydawaniu przez starostów decyzji środowiskowych.
14 października 2022
Nieużywane lub niedziałające urządzenia elektryczne takie jak smartphone, lodówka, pralka czy suszarka z jednej strony są źródłem cennych surowców do produkcji innych przedmiotów, a z drugiej strony zwierają wiele szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji. Na to zagadnienie zwracają uwagę inicjatorzy obchodzonego 14 października Międzynarodowego Dnia bez Elektrycznych Śmieci.
06 października 2022
Gospodarka odpadami to ważny element działań prośrodowiskowych prowadzonych przez samorządy – w tym także te z terenu województwa świętokrzyskiego. Charakter tych działań przekłada się wprost na efektywność całej polityki. Ogromną rolę ma tu również nieustanne podnoszenie świadomości mieszkańców, którzy samodzielnie mają szansę realnie wpłynąć na stan środowiska.
06 października 2022
Niespełna 80% Polaków segreguje odpady opakowaniowe. Tegoroczne badanie, przeprowadzone przez Kantar Public na zlecenie Fundacji ProKarton, może napawać optymizmem. Świadomość dotycząca recyklingu odpadów z roku na rok jest większa, a to dowodzi, że działania edukacyjne i promocyjne w tym zakresie mają sens – i ogromne znaczenie w kontekście ochrony środowiska.
03 października 2022
Urząd Miasta Kielce prowadzi szereg działań ukierunkowanych na poprawę jakości powietrza, redukcję emisji gazów cieplarnianych i zwiększenie udziału energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Wśród opracowanych i przyjętych dokumentów oraz programów realizowanych przez Miasto Kielce są m.in. Program Ograniczenia Niskiej Emisji, Monitoring Planu Gospodarki Niskoemisyjnej oraz Strategia rozwoju elektromobilności i infrastruktury paliw alternatywnych na terenie Miasta Kielce.
21 września 2022
Od 2023 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Przedsiębiorstwa będą musiały prowadzić ewidencję.
09 września 2022
Nawet do 12 lat pozbawienia wolności za nielegalny transport odpadów niebezpiecznych, do 10 lat pozbawienia wolności za niewłaściwe, zagrażające zdrowiu lub życiu gospodarowanie odpadami, a także kara grzywny do 30 tys. zł za wypalanie roślinności – to część nowych przepisów dot. przestępstw przeciwko środowisku.
25 sierpnia 2022
Szacuje się, że przemysł modowy generuje 92 mln ton odpadów rocznie i prawie 2 mln ton CO, a tylko niewielki procent materiałów wykorzystanych do produkcji ubrań jest recyklingowanych i przerabianych na nową odzież. Czy moda może stać się mniej destrukcyjna dla środowiska?
17 sierpnia 2022
Z każdym rokiem zainteresowanie montażem instalacji fotowoltaicznych w Polsce jest coraz większe. Szacuje się, że większość instalacji montowanych w kraju obecnie może być wykorzystywana jeszcze przez kolejne 20-30 lat, co znaczy że dopiero za kilka dekad przyjdzie nam się zmierzyć z problemem recyklingu fotowoltaiki na większą skalę. Warto jednak już teraz pochylić się nad tym tematem.
10 sierpnia 2022
Przybywa osób, które decydują się tworzyć przy domach kompostowniki, a będzie ich coraz więcej ze względu na możliwość wykorzystania bioodpadów jako nawozu naturalnego. Zachętę ma wprowadzić też europejski Zielony Ład w postaci obniżki opłat za odbiór odpadów.
15 lipca 2022
Biomateriały powstałe z przetworzenia odpadów żywnościowych, taboret i powerbank z masek, leżak i kładka z elementów turbiny wiatrowej i biogaz z odpadów – to część z najnowszych projektów powstałych z przetworzonych odpadów. Produktów otrzymanych w procesie recyklingu jest znacznie więcej.
08 lipca 2022
Decyzją Parlamentu Europejskiego w 2026 roku do systemu EU-ETS mają zostać włączone spalarnie odpadów komunalnych. To bardzo ważna decyzja w kontekście budowania efektywnego systemu gospodarki odpadami. Przetwarzanie odpadów na energię może stać się częścią rozwiązania kryzysu klimatycznego. 
PARTNER STRATEGICZNY
PATRONAT HONOROWY
PARTNER MERYTORYCZNY
WSPÓŁPRACA
PARTNERZY MEDIALNI