Do wydarzenia pozostało...

Targi Ekotech przyjazne środowisku

ekotech-2023-zdjecie-01.jpg [82.68 KB] Gospodarka komunalna, recykling, ekologia i ochrona środowiska - to jedne z głównych obszarów 24. Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech. Kieleckie spotkanie branży komunalnej to okazja do poznania najnowszych rozwiązań w sektorze gospodarowania odpadami. Zbliżająca się edycja targów odbędzie się od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce. W tym samym czasie zaplanowano święto budownictwa infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura.

Cała branża komunalna w jednym miejscu

Rokrocznie podczas targów Ekotech swoją ofertę prezentują wiodące firmy z branży oferujące nowoczesne rozwiązania technologiczne: najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami, producenci rozwiązań transportu odpadów oraz usług związanych z segregowaniem śmieci. W poprzedniej 23. edycji wydarzenia wzięło udział ponad 60 firm z nowościami i premierowymi rozwiązaniami. Wśród szerokiej oferty Wystawców nie zabrakło urządzeń do recyklingu, maszyn do redukcji objętości odpadów i surowców wtórnych, odchwaszczarek i mobilnych myjni, magazynów dla branży recyklingowej, firm zajmujących się utylizacją odpadów medycznych i weterynaryjnych oraz firm oferujących inteligentne systemy w gospodarce odpadami.

Premierowe prezentacje i pokazy na targach Ekotech

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech są miejscem premierowych pokazów najnowocześniejszych sprzętów i rozwiązań w branży komunalnej. Odwiedzający poprzednią edycję targów mieli okazję dowiedzieć się jak funkcjonują m.in. najnowsze modele rozdrabniaczy przemysłowych dla branży gospodarki odpadami od firmy Untha, nowoczesne prasy do przetwarzania odpadów od Eurocentrum Polska, najnowsze Ekozgniatarki Mamut do kompresowania odpadów, inteligentny kosz na śmieci od firmy Bine oraz innowacyjne urządzenie do zwrotu opakowań po napojach i rozliczania kaucji od firmy R3 Polska.

Merytoryczne spotkania na kieleckich targach

ekotech-2023 Nieodłącznym elementem kieleckiego spotkania branży komunalnej są merytoryczne wydarzenia towarzyszące: konferencje, fora czy seminaria. Od wielu lat na targach Ekotech firma AK Nova organizuje Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami, podczas którego można dowiedzieć się o planowanych zmianach, trendach, wyzwaniach stojących przed sektorem odpadów i samorządami. Z inicjatywy Departamentu Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, w trakcie spotkania branży komunalnej cyklicznie organizowana jest konferencja pn.  „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie”, której tematem przewodnim jest gospodarka o obiegu zamkniętym. W programie targów nie brakuje także wydarzeń organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto oraz spotkań poświęconych zagadnieniom ochrony środowiska i gospodarce odpadami od firmy Ekolog. Rokrocznie odwiedzający Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech mogą wziąć udział także w konkursach z cennymi nagrodami.

Najlepsi z branży ze specjalnymi wyróżnieniami

Stałym punktem targów Ekotech jest uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień za najnowsze oraz najlepsze produkty branżowe. W ubiegłym roku wyróżniono kilka innowacyjnych rozwiązań takich jak: program do ewidencji odpadów i zarządzania danymi w rejestrze BDO, aplikację służąca do zarządzania danymi inwentaryzacji źródeł ciepła oraz odchwaszczarki do ekologicznego usuwania chwastów. Na targach wręczane są również medale targowe oraz nagrody przyznawane za prezentacje targowe.

24. Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech odbędą się od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce. W tym samym czasie zaplanowano święto budownictwa infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura.

x

Aktualności
26 września 2023
Potrzebę wykorzystania odpadów po wypaleniu kawy zgłosiła jedna ze szczecińskich palarni. Problemem tym zajęli się naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, którzy znaleźli rozwiązanie – ekologiczną podpałkę do grilla i kominków stworzoną z łusek kawy.