Do wydarzenia pozostało...

Prelegenci

Anna-Specht-Schampera.jpg
Partner Działu Zamówień Publicznych i Gospodarki Odpadami w SDZLEGAL SCHINDHELM
Jacek-Chrzastek.jpg
Dyrektor Handlowy
Ladislav-Halasz.jpg
Zastępca dyrektora generalnego AWI (Stowarzyszenie Przemysłu Odpadowego Republiki Słowackiej)
Maciej-Kielbus.jpg
Wspólnik w Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu
Hanna-Zaja-czkowska-500x500.jpg
Członek Zarządu, Dyrektor Dywizji Usług Środowiskowych

 

  ekotech-baner-zostan-wystawca.gif [113.92 KB]
  ekotech-baner-zostan-zwiedzajacym.gif [118.71 KB]

 

Targi Ekotech przyjazne środowisku

ekotech-2023-zdjecie-01.jpg [82.68 KB] Gospodarka komunalna, recykling, ekologia i ochrona środowiska - to jedne z głównych obszarów 24. Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech. Kieleckie spotkanie branży komunalnej to okazja do poznania najnowszych rozwiązań w sektorze gospodarowania odpadami. Zbliżająca się edycja targów odbędzie się od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce. W tym samym czasie zaplanowano święto budownictwa infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura.

Cała branża komunalna w jednym miejscu

Rokrocznie podczas targów Ekotech swoją ofertę prezentują wiodące firmy z branży oferujące nowoczesne rozwiązania technologiczne: najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami, producenci rozwiązań transportu odpadów oraz usług związanych z segregowaniem śmieci. W poprzedniej 23. edycji wydarzenia wzięło udział ponad 60 firm z nowościami i premierowymi rozwiązaniami. Wśród szerokiej oferty Wystawców nie zabrakło urządzeń do recyklingu, maszyn do redukcji objętości odpadów i surowców wtórnych, odchwaszczarek i mobilnych myjni, magazynów dla branży recyklingowej, firm zajmujących się utylizacją odpadów medycznych i weterynaryjnych oraz firm oferujących inteligentne systemy w gospodarce odpadami.

Premierowe prezentacje i pokazy na targach Ekotech

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech są miejscem premierowych pokazów najnowocześniejszych sprzętów i rozwiązań w branży komunalnej. Odwiedzający poprzednią edycję targów mieli okazję dowiedzieć się jak funkcjonują m.in. najnowsze modele rozdrabniaczy przemysłowych dla branży gospodarki odpadami od firmy Untha, nowoczesne prasy do przetwarzania odpadów od Eurocentrum Polska, najnowsze Ekozgniatarki Mamut do kompresowania odpadów, inteligentny kosz na śmieci od firmy Bine oraz innowacyjne urządzenie do zwrotu opakowań po napojach i rozliczania kaucji od firmy R3 Polska.

Merytoryczne spotkania na kieleckich targach

ekotech-2023 Nieodłącznym elementem kieleckiego spotkania branży komunalnej są merytoryczne wydarzenia towarzyszące: konferencje, fora czy seminaria. Od wielu lat na targach Ekotech firma AK Nova organizuje Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami, podczas którego można dowiedzieć się o planowanych zmianach, trendach, wyzwaniach stojących przed sektorem odpadów i samorządami. Z inicjatywy Departamentu Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, w trakcie spotkania branży komunalnej cyklicznie organizowana jest konferencja pn.  „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie”, której tematem przewodnim jest gospodarka o obiegu zamkniętym. W programie targów nie brakuje także wydarzeń organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto oraz spotkań poświęconych zagadnieniom ochrony środowiska i gospodarce odpadami od firmy Ekolog. Rokrocznie odwiedzający Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech mogą wziąć udział także w konkursach z cennymi nagrodami.

Najlepsi z branży ze specjalnymi wyróżnieniami

Stałym punktem targów Ekotech jest uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień za najnowsze oraz najlepsze produkty branżowe. W ubiegłym roku wyróżniono kilka innowacyjnych rozwiązań takich jak: program do ewidencji odpadów i zarządzania danymi w rejestrze BDO, aplikację służąca do zarządzania danymi inwentaryzacji źródeł ciepła oraz odchwaszczarki do ekologicznego usuwania chwastów. Na targach wręczane są również medale targowe oraz nagrody przyznawane za prezentacje targowe.

24. Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech odbędą się od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce. W tym samym czasie zaplanowano święto budownictwa infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura.

x

Aktualności
27 lutego 2024
Ośrodki targowe w Polsce i wielu krajach, a także liczni organizatorzy wszelakich eventów troszczący się o środowisko oczekują ekologicznego rozwiązania dla wykładzin. Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najkorzystniejszą technologię w Targach Kielce 10 i 11 kwietnia, znajdzie odbiorców na całym świecie. Czas na zgłoszenia do Targi Kielce Hackathon mija 29 lutego.
26 lutego 2024
Kwietniowe spotkanie branży komunalnej w Targach Kielce będzie okazją do zapoznania się z szeroką ofertą firm prezentujących rozwiązania do zbiórki, sortowania i transportu odpadów. Jedną z nich będzie firma Elkoplast, która zaprezentuje m.in. inteligentny kosz na odpady zasilany energią elektryczną oraz pojemniki na akumulatory litowe i baterie samochodowe.
23 lutego 2024
Pierwszego dnia targów branży komunalnej, 10 kwietnia zaplanowano bezpłatną konferencję szkoleniowo-informacyjną organizowaną przez Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów (FORS). Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy się zgłosić poprzez formularz dostępny na stronie Ekotech.
15 lutego 2024
Wszystkie osoby zainteresowane praktycznymi aspektami gospodarki odpadami mogą wziąć udział w serii wykładów i dyskusji podczas Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia podczas targów Ekotech. Aby wziąć w nim udział wystarczy się zarejestrować.
09 lutego 2024
Jak kompleksowo podejść do zrównoważonego rozwoju oraz efektywności ekonomicznej? Na to pytanie odpowie jeden z Wystawców tegorocznych targów Ekotech - firma Dreiger, która w portfolio ma szereg maszyn służących m.in. gromadzeniu, sortowaniu i zagęszczaniu materiałów poprodukcyjnych.
05 lutego 2024
W Portalu Ochrony Środowiska znajdują się najświeższe informacje z obszaru prawa środowiskowego, porady ekspertów, a także przydatne materiały i szkolenia. Portal dostarcza również najnowsze informacje na temat programu targów Ekotech i zaplanowanych atrakcji.
01 lutego 2024
Ponad 50 osób wzięło udział w webinarze poświęconym wyzwaniu, jakie czeka uczestników Targi Kielce Hackathon już w kwietniu tego roku! W spotkaniu online szczegółowo omówiono zadanie polegające na stworzeniu biocyrkularnych rozwiązań, które zastąpią tradycyjne wykładziny lub przedstawieniu technologii recyklingu tych wykładzin ze wskazaniem zastosowania dla produktów powstałych w trakcie ich przetwarzania.
15 grudnia 2023
Stowarzyszenie Gospodarki Odpadami KazWaste prowadzi wspólne działania z dużymi międzynarodowymi organizacjami i wiodącymi kazachstańskimi firmami z sektora recyklingu. Po podpisaniu memorandum z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym podejmą długotrwałą współpracę w branży między dwoma krajami, Polską a Kazachstanem.
13 grudnia 2023
W trakcie targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy, na którym zaplanowano spotkania przedstawicieli włodarzy miast i gmin z Ukrainy z reprezentantami władz miasta Kielce i lokalnego biznesu. Rozmowy dot. będą m.in. rozwoju miast ukraińskich czy procesów inwestycyjnych.
23 listopada 2023
Opakowania szklane, papierowe oraz plastikowe to wartościowy surowiec, który możemy ponownie wykorzystać. Wdrożenie gospodarki o obiegu zamkniętym pozwoli zmniejszyć ilość odpadów i wpłynie pozytywnie na środowisko. Obecnie w Polsce do ponownego obiegu wraca tylko 10,2 proc. surowców i materiałów, a pozostała część ma charakter jednorazowy.
03 listopada 2023
Październikowe rozmowy przedstawicieli Targów Kielce z zarządem stowarzyszenia KazWaste z Ałmatów, poświęcone były kooperacji biznesowej przy targach branży komunalnej. Dyskutowano m.in. o udziale w Ekotech kazachstańskich wystawców i zwiedzających, a także o promocji targów w tym regionie.
17 października 2023
Na świecie systematycznie wzrasta produkcja elektroodpadów: z 53,6 mln ton w 2019 roku, aż do 61 mln ton w 2023 roku. Niewielki procent elektrośmieci jest prawidłowo zbieranych, przetwarzanych i poddawanych recyklingowi. Surowce pozyskane z e-odpadów mogą być warte nawet kilka miliardów dolarów.
13 października 2023
Od 13 października 2023 roku obowiązują nowe wymogi w zakresie prowadzenia ewidencji opakowań. Ma to związek z wejściem w życie ustawy dotyczącej systemu kaucyjnego, który w Polsce wprowadzony zostanie 1 stycznia 2025 roku. Takie rozwiązania pomogą zwiększyć poziom selektywnego zbierania odpadów opakowaniowych.
09 października 2023
Wystawcy targów Ekotech, nie tylko pozyskują klientów, zawierają owocne kontrakty sprzedażowe i nawiązują wartościowe relacje, ale również osiągają wyznaczone cele. Tak będzie również podczas kolejnego spotkania branży komunalnej od 10 do 11 kwietnia 2024 roku. Do 10 listopada obowiązuje specjalna zniżka dla zgłaszających się firm.
02 października 2023
Jak wynika z danych Agencji Wspierania Ochrony Środowiska każdego roku do środowiska odprowadzanych jest w niekontrolowany sposób 250 mln m3 ścieków.  Do sierpnia 2024 roku gminy mają obowiązek skontrolować wszystkie nieruchomości, które nie są podłączone do kanalizacji. Wcześniej muszą złożyć sprawozdanie.
29 września 2023
Zgodnie z opublikowanym na stronach Rządowego Centrum Legislacji projektem nowelizacji rozporządzenia Ministra Finansów, System Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) ma zostać rozszerzony o nowe rodzaje odpadów takich jak farby, lakiery czy kleje.
26 września 2023
Potrzebę wykorzystania odpadów po wypaleniu kawy zgłosiła jedna ze szczecińskich palarni. Problemem tym zajęli się naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, którzy znaleźli rozwiązanie – ekologiczną podpałkę do grilla i kominków stworzoną z łusek kawy.