Kilka debiutów, osiem firm uhonorowanych nagrodami – za nami odnowiona edycja targów Infrastruktura Nowej Autostrady

autostrada-2024-galeria-07.jpg [129.78 KB] „Kielce są szczególnym miejscem dla branży budownictwa drogowego” – podkreślali eksperci podczas 27. edycji Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. W trakcie najnowszej odsłony wydarzenia, 54 firmy, m.in. z Polski, Malezji, Niemiec oraz Szwecji zaprezentowały swoje produkty. Nie zabrakło premier oraz innowacji.

W tej chwili w Polsce mamy ponad 5100 kilometrów dróg szybkiego ruchu, dróg o najwyższym standardzie. Kielce są szczególnym miejscem na mapie Polski, jeżeli chodzi o tematykę infrastrukturalną, a targi Autostrada Nowa Infrastruktura to impreza o renomowanej pozycji – podkreślił podczas gali otwarcia wydarzenia Grzegorz Dziedzina, zastępca generalnego, dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

To już 27. edycja Targów Autostrada Nowa Infrastruktura. Przez 27 lat wszystko się w Polsce zmieniło. 27 lat temu w Polsce było zaledwie 520 kilometrów dróg szybkiego ruchu. W tym roku przybędzie 144 kilometry takich dróg, więc to pokazuję skalę zmian – dodał Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

autostrada-2024-galeria-06.jpg [156.30 KB] Na targach budownictwa drogowego nie mogło więc zabraknąć innowacyjnych technologii, które napędzają sektor i otwierają przed wykonawcami nowe perspektywy. Gości wydarzenia mieli okazję, by zapoznać się z propozycjami różnych producentów znaków drogowych, twórców naczep i przyczep, sprzętu budowlanego oraz firm oferujących efektywne oświetlenie uliczne. Odnowiona formuła targów została wzbogacona o ekologiczne rozwiązania oraz liczne oferty wynajmu sprzętu, takiego jak dźwigi czy urządzenia pomiarowe.

Podczas Targów Autostrada odbyło się także kilka premier produktowych. KH-KIPPER przedstawił pojazd, który ma potencjał odmienić polską branżę budownictwa drogowego. Model W1RB to całkowicie niezawodna i wytrzymała wywrotka z zabudową, której działanie wspomagane jest przez sztuczną inteligencję. Zainstalowana z tyłu kamera Brigade potrafi identyfikować ludzką postać w określonym obszarze i ostrzegać kierowcę za pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych przed ewentualnym zagrożeniem kolizji. Firma PTM POLSKA zaprezentowała innowacyjny przenośnik bunkrowy PBRP35 z ruchomą podłogą CF oraz zasilaczem hydraulicznym, który oferuje szereg zalet dla przemysłu. Model PBRP35 został zaprojektowany z myślą o pracy z różnorodnymi ładunkami sypkimi, takimi jak PET, folia, makulatura, aluminium czy RDF.

Merytoryka na najwyższym poziomie

Podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego specjaliści z branży poprowadzili szereg dyskusji i wykładów. Poruszono takie tematy jak: rozbudowa sieci dróg w województwie świętokrzyskim, wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań na polskie placu budowy oraz bezpieczeństwo na drogach i w trakcie prac drogowych.

Patronami honorowymi wydarzenia zostali: Ministerstwo Infrastruktury, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezydent Miasta Kielce, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Polski Kongres Drogowy oraz Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa.

Medale i wyróżnienia za najlepsze technologie

autostrada-2024-galeria-05.jpg [174.57 KB] Osiągnięcia w dziedzinie nowoczesnych technologii zostały uhonorowane medalami i wyróżnieniami podczas prestiżowej gali targów budownictwa drogowego. Aebi Schmidt Group Polska została wyróżniona za wielofunkcyjną zamiatarkę Flexigo 150 oraz za pług odśnieżający Tarron HP. Kaliński - układy wydechowe został doceniony za usługę regeneracji katalizatorów SCR przy wykorzystaniu wymiany wkładów. PTM Polska otrzymała nagrodę za Przenośnik bunkrowy PBRP35 z ruchomą podłogą CF i zasilaczem hydraulicznym, natomiast KH-KIPPER za innowacyjną zabudowę kopalnianą W1RB. Dodatkowo, w kategorii TOP DESIGN za atrakcyjny i nowoczesny styl wystąpienia targowego wyróżnieni zostali Agro-Sieć Maszyny, Mega – zakład produkcji pojazdów użytkowych i konstrukcji stalowych oraz Recykl organizacja odzysku. Nagrodę główną TOP DESIGN za nowatorską, elegancką i kompleksową prezentację targową otrzymała firma Lausitz Energie Bergbau, co podkreśla znaczenie innowacyjności i estetyki w branży targowej.

Rajd VOLVO w Targach Kielce

Program wydarzenia został wzbogacony o niezwykły wyścig – żelaznym koniem Volvo! 19 kierowców, w tym jedna przedstawicielka płci pięknej, usiadło za sterami VOLVO FH 6x2 z zabudową oraz pokonało ponad stumetrową trasę z przeszkodami. Ich zadania polegały na najechaniu na deskę wszystkimi osiami, przewróceniu wybranego pachołka, szybkich ósemkach, czy parkowaniu tyłem w garażu. Jury oceniało nie tylko prawidłowość wykonania manewrów, ale również czas. Zwycięzca otrzymał 1500 zł, zdobywca drugiego miejsca 1000, a trzeciego 500 zł.

Autostrada i Ekotech – to pierwsze takie połączenie

Jednocześnie z wystawą budownictwa drogowego w kieleckim ośrodku wystawienniczym odbyły się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech, czyli wydarzenie poświęcone branży komunalnej. Jest to pierwsze połączenie dwóch odrębnych imprez targowych w historii kieleckiego ośrodka, jednak, jak podkreślali eksperci, bardzo trafione:

Te dwa obszary: ekologia i branża drogowa nie do końca się kojarzą, niemniej jednak mają bardzo dużo wspólnego ze sobą. W ostatniej dekadzie na świecie, jak i w Europie poczyniono gigantyczny postęp technologiczny w zakresie przetwarzania odpadów w drogownictwie. Ten postęp ekologiczny dociera także do Polski. Wiedza na ten temat jest nie tylko rozpowszechniona w ośrodkach badawczo-naukowych, akademickich czy dydaktycznych. Wiedzę tę posiadają już firmy wykonawcze. Filmy wykonawcze w ostatnich latach poczyniły też dosyć duże inwestycje w najnowsze technologie – wspomniał Przemysław Klonowski, Prezydent Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

Branżowi zwiedzający w Targach Kielce

Targi Budownictwa Infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura oraz Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech odwiedziło prawie 3000 branżowych zwiedzających. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele miejskich, wojewódzkich i powiatowych zarządów dróg, firmy świadczące usługi wykonawcze oraz inwestorzy.

Data kolejnej edycji targów już wkrótce znajdzie się na stronie internetowej Targów Kielce!

Aktualności
11 kwietnia 2024
Podczas uroczystej gali Targów Budownictwa Infrastrukturalnego jurorzy wyróżnili osiem firm. Ocenie podlegały najbardziej innowacyjne produkty w sferze budownictwa drogowego oraz atrakcyjny i nowoczesny styl wystąpienia targowego. Wśród zwycięzców - producent pudru z przetworzonych opon oraz firma produkująca wielofunkcyjne zamiatarki.
11 kwietnia 2024
Rafa Hałeła przed Adamem Plakiem i Arkadiuszem Stachurą zwyciężył w konkursie sprawnościowym zorganizowanym podczas Targów AUTOSTRADA. Zwycięzca otrzymał czek na 1500 złotych.
10 kwietnia 2024
Najlepsi eksperci z kraju spotkali się w Targach Kielce by rozmawiać o oświetleniu, obniżeniu kosztów energii, rozwoju dróg w województwie świętokrzyskim oraz o tym, jak nie być pod kreską… Za nami pierwszy dzień konferencji i debat podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
10 kwietnia 2024
– W tej chwili w Polsce mamy ponad 5100 kilometrów dróg szybkiego ruchu, dróg o najwyższym standardzie. Kielce są szczególnym miejscem na mapie Polski, jeżeli chodzi o tematykę infrastrukturalną, a targi Autostrada Nowa Infrastruktura jest imprezą o renomowanej pozycji – podkreślił Grzegorz Dziedzina, zastępca generalnego, dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
09 kwietnia 2024
Chińska firma z Malezji specjalizująca się w produkcji sprzętu do budowy mostów i rozwiązań dostosowywania konstrukcji mostów zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Z ofertą wystawcy można zapoznać się już 10 i 11 kwietnia!
08 kwietnia 2024
Samochód ciężarowy oraz profesjonalne maszyny do obróbki powierzchni betonowych, stalowych oraz asfaltowych zaprezentuje firma S-T-P Strahltechnik podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Wydarzenie odbędzie się 10 i 11 kwietnia w kieleckim ośrodku wystawienniczym!
08 kwietnia 2024
Firma świadcząca usługi z zakresu sprzedaży, finansowania i ubezpieczenia pojazdów ciężarowych zaprezentuje swoją ofertę podczas targów budownictwa drogowego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Wydarzenie odbędzie się już od 10 do 11 kwietnia!
05 kwietnia 2024
Dystrybutor i producent przyczep, naczep i wywrotek PTM Polska przedstawi swoją ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w kieleckim ośrodku wystawienniczym, po raz pierwszy zostanie zaprezentowany przenośnik bunkrowy PBRP35 z ruchomą podłogą CF i zasilaczem hydraulicznym. Odbierz darmowy bilet wstępu i nie przegap tej premiery!
04 kwietnia 2024
Firma specjalizująca się w wynajmie nowych i używanych maszyn budowlanych i drogowych zaprezentuje swoją ofertę w Kiecach już 10 i 11 kwietnia. Z maszynami BELLATOR można będzie zapoznać się podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego.
03 kwietnia 2024
Świętokrzyska firma tworząca oprogramowania oraz systemy dedykowane geodetom, inżynierom oraz podwykonawcom prac budowlanych zaprezentuje możliwości swojej aplikacji podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Wydarzenie odbędzie się w kieleckim ośrodku wystawienniczym 10 i 11 kwietnia!
02 kwietnia 2024
Producent i dystrybutor sprzętu do zimowego i letniego utrzymania dróg zaprezentuje swoje produkty podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Wydarzenie odbędzie się od 10 do 11 kwietnia!
28 marca 2024
Dariusz Klimczak, Minister Infrastruktury objął patronatem Targi Budownictwa Infrastrukturalnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Wydarzenie odbędzie się od 10 do 11 kwietnia i zgromadzi producentów maszyn i surowców, wykonawców oraz przedstawicieli zarządów dróg i innych organizacji.
27 marca 2024
Wystawa budownictwa drogowego to także czas prezentacji niezwykłych możliwości za kierownicą! Zgłoś udział w rajdzie organizowanym przez kielecki ośrodek wystawienniczy oraz Volvo i udowodnij wszystkim, że jesteś najlepszym kierowcą ciężarówek. Rywalizacja odbędzie się 11 kwietnia!
26 marca 2024
Konferencja o rozwoju dróg w regionie odbędzie się 10 kwietnia w Targach Kielce. Prelekcję podczas spotkania pod tytułem „Perspektywy rozwoju sieci drogowej województwa świętokrzyskiego” poprowadzą eksperci z wielu znanych organizacji oraz firm. Zapisy trwają!
21 marca 2024
Grupa RECYKL – producent dodatku stabilizującego i pudrów gumowych dla budownictwa drogowego zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Z innowacyjnym i ekologicznym rozwiązaniem można będzie zapoznać się w kieleckim ośrodku wystawienniczym od 10 do 11 kwietnia.
19 marca 2024
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad objęła honorowym patronatem Targi Budownictwa Infrastrukturalnego. Wydarzenie odbędzie się w kieleckim ośrodku wystawienniczym od 10 do 11 kwietnia!
18 marca 2024
Nowoczesne rozwiązanie do usuwania śliskości na drogach zaprezentuje firma Ozamet podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Urządzenie można będzie zobaczyć w kieleckim ośrodku wystawienniczym od 10 do 11 kwietnia.
13 marca 2024
Autoryzowany dealer maszyn japońskiej marki Takeuchi w Polsce zaprezentuje swoją bogatą ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Wydarzenie odbędzie się w kieleckim ośrodku wystawienniczym od 10 do 11 kwietnia!
06 marca 2024
Bezawaryjną wywrotkę z zabudową W1RB wspieraną przez sztuczną inteligencję, która sprosta nawet najbardziej wymagającym zadaniom podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego zaprezentuje firma KH-KIPPER. Nowatorską konstrukcję można będzie zobaczyć w kieleckim ośrodku wystawienniczym od 10 do 11 kwietnia 2024 roku.
28 lutego 2024
GDDKiA planuje złożenie wniosku o budowę 33 odcinków dróg krajowych o łącznej długości 466 km jeszcze w tym roku. Od 1 stycznia agencja państwowa otrzymała już trzy zezwolenia dla odcinków o łącznej długości 35,5 km, ponadto zakłada, że w 2024 r. GDDKiA uda się jeszcze otrzymać decyzje ZRID dla 40 odcinków o długości ok. 496 km. Nowe drogi ma szansę zyskać aż 14 województw.
28 lutego 2024
Producent oraz dystrybutor prętów i siatek kompozytowych Sagitta ITC dołączył do grona wystawców Targów Budownictwa Infrastrukturalnego. Z ofertą firmy można będzie zapoznać się od 10 do 11 kwietnia w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
26 lutego 2024
OIGD objęła honorowym patronatem wystawę poświęconą budownictwu infrastrukturalnemu, która w Targach Kielce odbędzie się od 10 do 11 kwietnia. Autostrada Nowa Infrastruktura to nie tylko platforma do nawiązania nowych kontaktów biznesowych z czołowymi przedsiębiorcami z branży, ale także miejsce dyskusji branżowych i kształtowania opinii środowiska.
26 lutego 2024
Producent, dystrybutor oraz serwisant układów wydechowych do samochodów ciężarowych oraz osobowych zaprezentuje swoją ofertę produktów oraz usług podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura. Nie zabraknie pokazu najpopularniejszej usługi - regeneracji katalizatorów do pojazdów osobowych i ciężarowych.
23 lutego 2024
Michał Wasilewski z Aim HSE dołączył do grona prelegentów na Targach Autostrada Nowa Infrastruktura. Poprowadzi prezentację w ramach debaty „Zoptymalizowana budowa. Jak zapewnić bezpieczeństwo na placu budowy?”.
24 stycznia 2024
Producent nowoczesnych, energooszczędnych opraw oświetleniowych oraz systemów sterowania zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego AUTOSTRADA Nowa Infrastruktura już w kwietniu!
22 stycznia 2024
Eksperci z Kancelarii JDP zajmującej się obsługą prawną procesu budowlano-inwestycyjnego uczestniczyć będą w Targach Budownictwa Infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura zaplanowanych od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Prawnicy z kancelarii JDP w ramach otwartej prelekcji omówią prawne aspekty najczęściej pojawiających się sporów na linii Zamawiający – Wykonawca – Podwykonawca.
16 stycznia 2024
Jakość, innowacje i tradycje z Turyngii zaprezentuje firma CFF GmbH & Co. KG – producent włókien celulozowych na Targach Budownictwa Infrastrukturalnego w kieleckim ośrodku wystawienniczym już w kwietniu!
14 stycznia 2024
Producent i dostawca soli do utrzymania dróg zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Budownictwa Infrastrukturalnego zaplanowanych od 10 do 11 kwietnia w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
20 grudnia 2023
Pięć gmin dostało maksymalne dofinansowanie w wysokości 4 mln zł; kilkanaście – kwotę bardzo zbliżoną. Zobacz, które miejscowości będą mogły oszczędzić nawet do 1 miliarda złotych na kosztach związanych z oświetleniem oraz dowiedz się, jak przeprowadzić modernizację oświetlenia, aby uzyskać zakładane oszczędności!
15 grudnia 2023
Panel zaplanowany w trakcie targów pomoże nie tylko podnieść standardy pracy w firmie oraz dostosować się do rosnących wymagań inwestorów. To także znakomita okazja do spotkania mnóstwa ekspertów z branży, dzielenia się wiedzą oraz poradami m.in. w kwestii optymalizacji pracy na placu budowy. Debata skierowana została, aż do pięciu grup zawodowych. Sprawdź, jak zgłosić swój udział!
12 grudnia 2023
Koszty związane z oświetleniem ulicznym dla wielu gmin stanowią duże obciążenie finansowe. W związku z podwyżkami cen energii, coraz więcej zarządów rozważa wymianę energochłonnych opraw oświetleniowych na bardziej ekonomiczne. Debata zorganizowana w pierwszy dzień Targów Budownictwa Infrastrukturalnego zostanie inspiracją oraz przyniesie wiele praktycznych rozwiązań.
28 listopada 2023
Producent pługów do odśnieżania dróg, marka, której zaufało ponad 20 firm z branży polskiej i zagranicznej dołączyła do grona wystawców na Targach Budownictwa Infrastrukturalnego. Wydarzenie zostało zaplanowane od 10 do 11 kwietnia 2024 roku.
PATRONAT HONOROWY
Partner
Główny Patron Medialny
Patronat medialny
10-11.04.2024
Godziny otwarcia
 • 10 IV 2024
  09:00 - 17:00
 • 11 IV 2024
  09:00 - 17:00
  10-11.04.2024
  Godziny otwarcia
  • 10 IV 2024
   09:00 - 17:00
  • 11 IV 2024
   09:00 - 17:00