Prelegenci

marta-bielawska.jpg
Specjalista ds. ochrony środowiska w AKNOVA Sp. z o.o.
Michael-Fegerl.jpg
Doradztwo Środowiskowe i Inżynieryjne, Współzałożyciel Hydreatio
Paulina-Opalinska-Mikolajczyk.jpg
Kierownik Działu Konsultingu
Adam-Rogalinski.jpg
Z-ca Dyrektora
Adam-Malyszko-korekta.jpg
Prezes Stowarzyszenia FORS
Agnieszka-Misiejuk.jpg
Wiceprezes Stowarzyszenia FORS
Jolanta-Okonska-Kubica.jpg
Wiceprezes Fundacji ECOLOOP
Marta-Witkowska-zdj-korekta.jpg
Specjalista ds. Ochrony Środowiska
prelegent-Ekotech-Aleksander-Demczuk.jpg
Ekspert w dziedzinie dochodzeń popożarowych
MAriusz-Adamik-1.jpg
Kierownik stacji demontażu pojazdów Ambit Sp. z o.o.
Rui-Salgado.jpg
Group Sales Manager Sotkon Group
Patryk-Olszar-XTrack-1.jpg
Zastępca Dyrektora Sprzedaży w firmie XTrack
Jakub-Smakulski-500x500px.jpg
ekspert ds. ochrony środowiska, prezes Stowarzyszenia EKO-AUTO
Katarzyna-Blachowicz-2.jpg
Wiceprezes Zarządu Centrum Kooperacji Recyklingu – not for profit system Sp. z o. o
Pawel-Augustyn.jpg
Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
mateja3-500x500.jpg
Ekspert ds. ochrony środowiska w Carrefour Polska
Filip-Piotrowski-500x500.jpg
Ekspert Climate Leadership UNEP/GRID-Warszawa
Krzysztof-Kieszkowski-500x500.jpg
Prezes Fundacji Odzyskaj Środowisko
Marcel-Rakowski-500x500.png
PolKa operator Systemu Kaucyjnego
Ewa-19.10.20210127-500x500.jpg
Radczyni prawna, partnerka w kancelarii prawnej GDBD
Anna-Specht-Schampera.jpg
Partner Działu Zamówień Publicznych i Gospodarki Odpadami w SDZLEGAL SCHINDHELM
Jacek-Chrzastek.jpg
Dyrektor Handlowy Strabag Umweltanlagen GmbH Drezno, Niemcy
Ladislav-Halasz.jpg
Zastępca dyrektora generalnego AWI (Stowarzyszenie Przemysłu Odpadowego Republiki Słowackiej)
Maciej-Kielbus.jpg
ZIEMSKI&PARTNERS Kancelaria Prawna Kostrzewska, Kołodziejczak i Wspólnicy sp.k.
Hanna-Zaja-czkowska-500x500.jpg
Członek Zarządu, Dyrektor Dywizji Usług Środowiskowych
Wiktor-Kuczynski.jpg
Zastępca Dyrektora Sprzedaży XTrack

Ekotech - ekologia i innowacje w jednym!

ekotech-2023-zdjecie-01.jpg [82.68 KB]

Gospodarka komunalna, recykling, ekologia i ochrona środowiska - to jedne z głównych obszarów 24. Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech. Kieleckie spotkanie branży komunalnej to okazja do poznania najnowszych rozwiązań w sektorze gospodarowania odpadami. Zbliżająca się edycja targów odbędzie się od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce. W tym samym czasie zaplanowano święto budownictwa infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura, a także biogospodarcze zawody Hackathon.

Cała branża komunalna w jednym miejscu

Rokrocznie podczas targów Ekotech swoją ofertę prezentują wiodące firmy z branży oferujące nowoczesne rozwiązania technologiczne: najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami, producenci rozwiązań transportu odpadów oraz usług związanych z segregowaniem śmieci. W nadchodzącej 24. edycji wydarzenia weźmie udział kilkadziesiąt wiodących producentów z branży, prezentujących swoje najnowsze osiągnięcia i rozwiązania z branży komunalnej.

Innowacje kluczem do sukcesu

ekotech-2023

Wystawcy kwietniowych targów Ekotech nieustannie wprowadzają innowacje, które rewolucjonizują branżę komunalną. Prezentowane przez nich technologie zwiększają efektywność recyklingu i przyczyniają się do ochrony środowiska. W Targach Kielce będzie można zapoznać się z ofertą m.in.  takich firm jak: Synerbia, zajmująca się szeroko rozumianą cyfryzacją gospodarki odpadowej, R3polska, producent automatów zwrotnych na puszki aluminiowe i opakowania PET – Smart RVM oraz Elkoplast - producent wyrobów do zbiórki, sortowania i transportu odpadów. Do grona Wystawców należy firma Katalizator - ekspert w dziedzinie redukcji LZO, EmiPro z wieloletnim doświadczeniem na rynku pomiarów, badań, opracowań i ekspertyz środowiskowych oraz ELTE Group odpowiadająca za rozwiązania umożliwiające firmom komunalnym i samorządom zarządzanie gospodarką odpadami. Podczas nadchodzącej edycji targów Ekotech nie zabraknie także nowości. Firma Elkoplast zaprezentuje m.in. Citysolar - inteligentny kosz na odpady zasilany energią elektryczną, Arbena zaoferuje nowe rozwiązania magazynowe i zadaszenia wykonane z trwałych materiałów, firma Bartesko elektryczny pojazd transportowy EWTW 2.02 z osprzętem komunalnym, Synerbia platformę followX, czyli system planowania i monitorowania transportów, a firma Szczot-tech - szczotką do chwastów w ulepszonej wersji. Firma Kärcher wystąpi z najnowszymi urządzeniami, które rewolucjonizują porządkowanie przestrzeni miejskich i przemysłowych. Firma Zeppelin Polska zaprezentuje kilka najnowszych maszyn, w tym m.in. w pełni elektryczną, bezeminsyjną zamiatarkę, a także ładowarkę teleskopową.

Targi Ekotech mają szansę stać się motorem napędowym w polskiej branży gospodarowania odpadami, a to za sprawą nowatorskich rozwiązań i technologii oraz innowacyjnego podejście do recyklingu, ekologii i ochrony środowiska prezentowanych na targach.

O systemie kaucyjnym i gospodarce o obiegu zamkniętym

Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom. W związku z tym, w programie targów Ekotech zaplanowano debatę pt. „Start systemu kaucyjnego. Znaczenie dla konsumenta i biznesu” organizowaną przez spółkę PolKa-Polska Kaucja, działająca w branży recyklingu w Polsce i za granicą wpierając świadomą edukację ekologiczną. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji nt. znaczenia wprowadzenia systemu kaucyjnego w Polsce. Eksperci z branży odpowiedzą na pytania dotyczące zarówno obowiązków producentów, handlu, a także wszystkim konsumentów. Debatę poprowadzi: Krzysztof Kieszkowski -  Prezes Fundacji Odzyskaj Środowisko i Przewodniczący Rady Nadzorczej PolKa.

O recyklingu paneli fotowoltaicznych, pojazdów i innych odpadów

ekotech-2023-galeria-26.jpg [154.59 KB] Na Ekotech nie zabraknie również przedstawienia mechanizmów wpływających ekologiczne i ekonomiczne korzyści wynikające z recyklingu. Po raz pierwszy na targach Ekotech odbędzie się spotkanie poświęcone wyzwaniom dla recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii litowo-jonowych dla elektromobilności organizowane przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. O recyklingu będą rozmawiać również przedstawiciele administracji publicznej, przedsiębiorcy oraz wszystkie osoby zainteresowane kwestiami ochrony środowiska i gospodarowania odpadami. Uczestnicy spotkania branży komunalnej w Kielcach będą mogli wziąć udział w X Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami, organizowanym pod hasłem „ES”, jak „Efektywność Systemu” w gospodarce odpadami. Na forum będzie m.in. o innowacyjnych systemach zbiórki odpadów, o systemach kontroli zbiórki odpadów, a także o barierach w osiąganiu wyższych poziomów recyklingu. W trakcie targów Ekotech zaplanowano również konferencję szkoleniowo-informacyjną Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów FORS o najnowszych trendach i przepisach w branży recyklingu pojazdów, a Firma Ekolog wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto opracowali spotkanie „Ekolog dla samorządów” poświęcone m.in. sporządzaniu dokumentów strategicznych dla samorządów, planowaniu zasobów energetycznych w gminach oraz kwestii porzuconych samochodów na ulicach miast.

Wśród atrakcji dodatkowych na targach będą cogodzinne pokazy zastosowania i funkcjonalności Ekozgniatarek na stoisku EuroCentrum-Polska, a także konkursy z nagrodami dla odwiedzających targi na stoisku firmy SANTRADE – Centrum Maszyn do Recyklingu.

24. edycja targów Ekotech odbędzie się od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce. Wstęp bezpłatny, wystarczy się zarejestrować poprzez stronę: https://www.targikielce.pl/ekotech/rejestracja-zwiedzajacych

Ekotech odbędzie się w tym samym czasie co Targi Autostrada Nowa Infrastruktura, a także biogospodarcze zawody Hackathon.

Aktualności
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.
10 kwietnia 2024
O sytuacji na rynku recyklingu pojazdów, nowych przepisach, wyzwaniach i problemach mówiono podczas konferencji Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów (FORS) w Targach Kielce. Spotkanie przedstawicieli tego sektora odbyło się w ramach trwających w środę i czwartek Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
10 kwietnia 2024
Gospodarka komunalna musi sięgać po ekologiczne, ekonomiczne, ale także ergonomiczne rozwiązania. Tego wymagają zmiany prawne i nowoczesne podejście do zarządzania odpadami. Takich rozwiązań szukają zwiedzający targów Ekotech, które rozpoczęły się dziś w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
10 kwietnia 2024
Gospodarka komunalna, recykling, ekologia i ochrona środowiska to główne obszary 24. Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech, które rozpoczęły się w środę, 10 kwietnia. – Coraz większą uwagę przywiązujemy do zarządzania odpadami, do ekologii. Te targi będą się mocno rozwijały – zaznaczył prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń podczas uroczystego otwarcia.
10 kwietnia 2024
Rozpoczęła się kolejna już edycja Targów Ekotech, poświęconych innowacjom i rozwiązaniom w zakresie gospodarowania odpadami oraz recyklingu. Wystawa zgromadziła przedstawicieli branży komunalnej, ekspertów i zainteresowanych od środy, 10 kwietnia do czwartku, 11 kwietnia w Targach Kielce. Swoją ofertę prezentuje niemal 80 Wystawców z różnych krajów. W tym samym czasie odbywają się Targi Autostrada oraz biogospodarcze zawody Hackathon.
08 kwietnia 2024
W trakcie targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy. Swoją obecność zapowiedzieli włodarze ukraińskich miast i gmin z takich miejscowości jak Zwiahel, Korostień, Połtawa, Umań, Bojarka oraz Żytomierz. Rozmowy zaproszonych gości dotyczyć będą m.in. polskich doświadczeń w modernizacji miast, możliwości rozwoju miast ukraińskich oraz sposobów ewentualnej współpracy.
05 kwietnia 2024
Dużym zainteresowaniem odwiedzających targi Ekotech cieszą się produkty prezentowane na stoisku Santrade. Będą pokazy pracy na żywo, a także ciekawe konkursy z nagrodami. Zapraszamy od 10 do 11 kwietnia do Targów Kielce.
05 kwietnia 2024
TwojeBDO to produkt, który zapewnia ogromne oszczędności czasu i kontrolę nad obsługą danych odpadowych. Na stoisku E-21 dowiesz się m.in. jak wygląda masowe potwierdzanie transportów, jak działa inteligentny asystent oraz dodatkowe narzędzia analityczne takie jak generator raportów. Zapraszamy od 10 do 11 kwietnia do Targów Kielce.
05 kwietnia 2024
Od 10 do 11 kwietnia podczas targów Ekotech jednym z Wystawców będzie firma Remondis Medison, która w swojej najnowszej ofercie ma m.in. kontener ważący 1,72 tony będący idealnym rozwiązaniem do przewozu baterii litowo-jonowych. Specjaliści z tego przedsiębiorstwa działają również w obszarze elektromobilności.
04 kwietnia 2024
Fenomenalny dla branży komunalnej pojazd z koncernu Isuzu Trucks, pojazdy BYD oraz projekt całkowicie elektrycznej śmieciarki, to rozwiązania jakie dostępne będą podczas targów Ekotech od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce na stoisku Grupy Auto Moto Projekt.
03 kwietnia 2024
Zapraszamy wszystkich odwiedzających Targi Ekotech do skorzystania z okazji odwiedzenia Klastrowego Punktu Konsultacyjnego, organizowanego przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Krajowy Klaster Kluczowy (KGOIR). Rozmowy ze specjalistami odbędą się pierwszego dnia targów.
03 kwietnia 2024
Pojazdy marki KING definiują przyszłość zarządzania odpadami. Jednym z rewolucyjnych rozwiązań jest automatyczna śmieciarka KING 6+1, która zaprojektowana została z myślą o ograniczeniu zbędnej elektroniki. Maszyna zaprezentowana zostanie od 10 do 11 kwietnia podczas targów Ekotech. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.
03 kwietnia 2024
Po raz pierwszy na targach Ekotech odbędzie się konferencja poświęcona wyzwaniom dla recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii litowo-jonowych dla elektromobilności. Specjaliści rozmawiać będą podczas drugiego dnia targów, 11 kwietnia.
02 kwietnia 2024
System kaucyjny w Polsce ma umożliwić skuteczniejsze zarządzanie opakowaniami i wpłynąć na promowanie recyklingu. W związku z tym, firma AKE-TECHNOLOGIES, lider w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu recyklingu zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Ekotech już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
02 kwietnia 2024
Targi Ekotech to doskonała okazja dla firm z branży ekologicznej do nawiązania kontaktów biznesowych oraz znalezienia potencjalnych klientów, którzy stoją przed wyzwaniami związanymi z gospodarką odpadami. Agrex-Eco nie może zabraknąć na tym wydarzeniu, które odbędzie się od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
28 marca 2024
UltraMist oferuje kompleksowe rozwiązania dla różnorodnych branż. To wyłączny przedstawiciel i dystrybutor w Polsce renomowanego włoskiego producenta armatek zamgławiających opartych na innowacyjnej technologii rozpylania mgły wodnej - WLP Systems. Swoją ofertę zaprezentują podczas targów Ekotech w dniach 10-11 kwietnia w Targach Kielce.
27 marca 2024
Najnowsze zamiatarki komunalne i uniwersalne nośniki narzędzi, które rewoluzjonizują po-rządkowanie przestrzeni miejskich i przemysłowych zaprezentuje na targach Ekotech firma Kärcher. To światowy lider w innowacyjnych rozwiązaniach do czyszczenia.
27 marca 2024
Oferta firmy ELTE Group dedykowana jest dla przedstawicieli firm komunalnych oraz jed-nostek samorządu terytorialnego, odpowiedzialnych za zarządzanie gospodarką odpada-mi. W trakcie targów Ekotech zaprezentują m.in. systemy do ważenia odpadów, systemy do śledzenia kontenerów oraz moduł umożliwiający wykrywanie wszelkich nieprawidłowo-ści.
26 marca 2024
Niezwykle skuteczne rozwiązania w zakresie tłumienia pyłu, walki z pożarami oraz elimina-cji nieprzyjemnych zapachów z wykorzystaniem innowacyjnej technologii mgły wodnej za-prezentuje na Ekotech firma Multieko. To wszystko od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
26 marca 2024
Katalizator to ekspert w dziedzinie redukcji Lotnych Związków Organicznych. Oferuje przeglądy i modernizację istniejących instalacji, a także zapewnia kompleksową realizację nowych inwestycji. Swoją ofertę zaprezentuje na targach Ekotech, od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
25 marca 2024
Doradztwo i konsulting z dziedziny ochrony środowiska oraz szereg usług laboratoryjnych, analityczno-pomiarowych oraz eksperckich – to część oferty firmy EmiPro, która zadeklarowała swoją obecność na targach Ekotech. Do zobaczenia na stoisku przedsiębiorstwa od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
25 marca 2024
Firma Intertrans, Autoryzowany Salon i Serwis Isuzu Trucks będą jednym z wystawców tegorocznych targów Ekotech. Od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce na ekspozycji nie zabraknie najnowszych samochodów dla branży komunalnej.
22 marca 2024
Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto oraz firmy Ekolog, w trakcie targów Ekotech zaplanowano dwa spotkania „Ekolog dla firm” oraz „Ekolog dla samorządów” poświęcone m.in. kwestii porzuconych samochodów na ulicach miast oraz audytu środowiskowego.
22 marca 2024
Firma Szczot-tech zadeklarowałą swoją obecność podczas 24. edycji targów Ekotech od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce. Jedną z nowości oferowanych przez firmę będzie szczotka wyróżniająca się łatwością obsługi i konserwacji.
22 marca 2024
Firma R3 Polska będzie jednym z wystawców tegorocznych targów Ekotech od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce. Główną misją przedsiębiorstwa jest budowanie systemu Smart RVM, motywującego do zwrotu opakowań po napojach.
20 marca 2024
W Targach Kielce od 10 do 11 kwietnia najnowsze produkty zaprezentuje firma Synerbia specjalizująca się szeroko rozumianą cyfryzacją gospodarki odpadami. W ofercie jest m.in. oprogramowanie do skutecznego zarządzania odpadami w sektorze przemysłowym oraz system planowania i monitorowania transportów.
15 marca 2024
Podczas targów ochrony środowiska i gospodarowania odpadami Ekotech firma Bartesko zaprezentuje najnowszy Elektryczny Pojazd Transportowy EWTW 2.02 z osprzętem komunalnym oraz Elektryczny Ciągnik Transportowy. Wśród nowości m.in. nowa konstrukcja ramy oraz kabiny operatora.
14 marca 2024
Podczas zbliżających się targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce na stoisku firmy DITTA-SERIA będzie można zapoznać się z szeroką gamą produktów, które znacząco wpływają na wydajność i efektywność zarządzania odpadami. W ofercie m.in. żelbetowe wagi samochodowe DSB, ładowarki teleskopowe DIECI. a także konstrukcje stalowe.
11 marca 2024
Zakłady prowadzące działalność recyklingową oraz inne branże poszukujące sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań magazynowych znajdą produkty spełniające ich potrzeby na stoisku firmy ARBENA. To jeden z wystawców targów Ekotech , który zaprezentuje innowacyjne rozwiązania magazynowe, spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i odporności ogniowej.
04 marca 2024
Brudne i zaniedbane ulice to problem z jakim boryka się wiele samorządów. Rozbite elementy, liście i wszelkiego rodzaju odpady to nie tylko zła wizytówka miast, ale również zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Sposoby na zwalczenie tego problemu przedstawi na targach Ekotech firma Apriva już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
04 marca 2024
Istniejąca od ponad 15 lat na rynku firma Krozmet z powodzeniem funkcjonuje już w sektorze recyclingu, transportu technologicznego, przemysłu oraz urządzeń dla rolnictwa. To silna marka, której ofertę będzie można poznać od 10 do 11 kwietnia w trakcie targów Ekotech.
04 marca 2024
Ekotech to okazja do zapoznania się z flotą firmy Frugal®, dla której jednym z głównych priorytetów jest ekologia. To marka tworzona przez ludzi z pasją do elektrycznych pojazdów wolnobieżnych o czym będzie można przekonać się od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
01 marca 2024
Jednym z wiodących tematów tegorocznych targów Ekotech będą zagadnienia związane z systemem kaucyjnym i szeroko pojętym recyklingiem. Spotkanie pt. „Start systemu kaucyjnego. Znaczenie dla konsumenta i biznesu” zaplanowano drugiego dnia wydarzenia, tj. 11 kwietnia w Targach Kielce.
01 marca 2024
MB Group tworzy osiem unikalnych marek - liderów w swoich dziedzinach, oferujących komplementarny katalog usług z obszaru recyklingu, gospodarki obiegu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju. Specjaliści przedstawią swoją ofertę na stoisku podczas targów Ekotech od 10 do 11 kwietnia.
01 marca 2024
Od lat w targach Ekotech aktywnie uczestniczy zespół ekspertów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami dzielą się z odwiedzającymi targi Ekotech. Tak będzie również od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.
27 lutego 2024
Ośrodki targowe w Polsce i wielu krajach, a także liczni organizatorzy wszelakich eventów troszczący się o środowisko oczekują ekologicznego rozwiązania dla wykładzin. Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najkorzystniejszą technologię w Targach Kielce 10 i 11 kwietnia, znajdzie odbiorców na całym świecie. Czas na zgłoszenia do Targi Kielce Hackathon mija 29 lutego.
26 lutego 2024
Kwietniowe spotkanie branży komunalnej w Targach Kielce będzie okazją do zapoznania się z szeroką ofertą firm prezentujących rozwiązania do zbiórki, sortowania i transportu odpadów. Jedną z nich będzie firma Elkoplast, która zaprezentuje m.in. inteligentny kosz na odpady zasilany energią elektryczną oraz pojemniki na akumulatory litowe i baterie samochodowe.
23 lutego 2024
Pierwszego dnia targów branży komunalnej, 10 kwietnia zaplanowano bezpłatną konferencję szkoleniowo-informacyjną organizowaną przez Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów (FORS). Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy się zgłosić poprzez formularz dostępny na stronie Ekotech.
15 lutego 2024
Wszystkie osoby zainteresowane praktycznymi aspektami gospodarki odpadami mogą wziąć udział w serii wykładów i dyskusji podczas Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia podczas targów Ekotech. Aby wziąć w nim udział wystarczy się zarejestrować.
09 lutego 2024
Jak kompleksowo podejść do zrównoważonego rozwoju oraz efektywności ekonomicznej? Na to pytanie odpowie jeden z Wystawców tegorocznych targów Ekotech - firma Dreiger, która w portfolio ma szereg maszyn służących m.in. gromadzeniu, sortowaniu i zagęszczaniu materiałów poprodukcyjnych.
05 lutego 2024
W Portalu Ochrony Środowiska znajdują się najświeższe informacje z obszaru prawa środowiskowego, porady ekspertów, a także przydatne materiały i szkolenia. Portal dostarcza również najnowsze informacje na temat programu targów Ekotech i zaplanowanych atrakcji.
01 lutego 2024
Ponad 50 osób wzięło udział w webinarze poświęconym wyzwaniu, jakie czeka uczestników Targi Kielce Hackathon już w kwietniu tego roku! W spotkaniu online szczegółowo omówiono zadanie polegające na stworzeniu biocyrkularnych rozwiązań, które zastąpią tradycyjne wykładziny lub przedstawieniu technologii recyklingu tych wykładzin ze wskazaniem zastosowania dla produktów powstałych w trakcie ich przetwarzania.
15 grudnia 2023
Stowarzyszenie Gospodarki Odpadami KazWaste prowadzi wspólne działania z dużymi międzynarodowymi organizacjami i wiodącymi kazachstańskimi firmami z sektora recyklingu. Po podpisaniu memorandum z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym podejmą długotrwałą współpracę w branży między dwoma krajami, Polską a Kazachstanem.
13 grudnia 2023
W trakcie targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy, na którym zaplanowano spotkania przedstawicieli włodarzy miast i gmin z Ukrainy z reprezentantami władz miasta Kielce i lokalnego biznesu. Rozmowy dot. będą m.in. rozwoju miast ukraińskich czy procesów inwestycyjnych.
23 listopada 2023
Opakowania szklane, papierowe oraz plastikowe to wartościowy surowiec, który możemy ponownie wykorzystać. Wdrożenie gospodarki o obiegu zamkniętym pozwoli zmniejszyć ilość odpadów i wpłynie pozytywnie na środowisko. Obecnie w Polsce do ponownego obiegu wraca tylko 10,2 proc. surowców i materiałów, a pozostała część ma charakter jednorazowy.
03 listopada 2023
Październikowe rozmowy przedstawicieli Targów Kielce z zarządem stowarzyszenia KazWaste z Ałmatów, poświęcone były kooperacji biznesowej przy targach branży komunalnej. Dyskutowano m.in. o udziale w Ekotech kazachstańskich wystawców i zwiedzających, a także o promocji targów w tym regionie.
17 października 2023
Na świecie systematycznie wzrasta produkcja elektroodpadów: z 53,6 mln ton w 2019 roku, aż do 61 mln ton w 2023 roku. Niewielki procent elektrośmieci jest prawidłowo zbieranych, przetwarzanych i poddawanych recyklingowi. Surowce pozyskane z e-odpadów mogą być warte nawet kilka miliardów dolarów.
13 października 2023
Od 13 października 2023 roku obowiązują nowe wymogi w zakresie prowadzenia ewidencji opakowań. Ma to związek z wejściem w życie ustawy dotyczącej systemu kaucyjnego, który w Polsce wprowadzony zostanie 1 stycznia 2025 roku. Takie rozwiązania pomogą zwiększyć poziom selektywnego zbierania odpadów opakowaniowych.
09 października 2023
Wystawcy targów Ekotech, nie tylko pozyskują klientów, zawierają owocne kontrakty sprzedażowe i nawiązują wartościowe relacje, ale również osiągają wyznaczone cele. Tak będzie również podczas kolejnego spotkania branży komunalnej od 10 do 11 kwietnia 2024 roku. Do 10 listopada obowiązuje specjalna zniżka dla zgłaszających się firm.
02 października 2023
Jak wynika z danych Agencji Wspierania Ochrony Środowiska każdego roku do środowiska odprowadzanych jest w niekontrolowany sposób 250 mln m3 ścieków.  Do sierpnia 2024 roku gminy mają obowiązek skontrolować wszystkie nieruchomości, które nie są podłączone do kanalizacji. Wcześniej muszą złożyć sprawozdanie.
29 września 2023
Zgodnie z opublikowanym na stronach Rządowego Centrum Legislacji projektem nowelizacji rozporządzenia Ministra Finansów, System Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) ma zostać rozszerzony o nowe rodzaje odpadów takich jak farby, lakiery czy kleje.
26 września 2023
Potrzebę wykorzystania odpadów po wypaleniu kawy zgłosiła jedna ze szczecińskich palarni. Problemem tym zajęli się naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, którzy znaleźli rozwiązanie – ekologiczną podpałkę do grilla i kominków stworzoną z łusek kawy.
PATRONAT HONOROWY
PARTNER STRATEGICZNY
PARTNER MERYTORYCZNY
WSPÓŁPRACA
PATRONAT: Forum Polsko-Ukraińskie i Strefa współpracy z Ukrainą
PARTNERZY MEDIALNI