KUBEK-EKOTECH.jpg
Nowe regulacje w sprawie plastiku.

Nowe regulacje unijne dot. plastiku! W trosce o środowisko

03 lipca 2024
Z dniem 1 lipca w życie weszły zapisy mające na celu ograniczenie ilości plastikowych odpadów w Unii Europejskiej. Nakładają one nowe obowiązki na przedsiębiorców i konsumentów w zakresie używania wszelkich opakowań z tworzywa sztucznego.

Nowe regulacje wchodzące w życie 1 lipca, są odpowiedzią na rosnące zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi. Zapisy dyrektywy Single Use Plastic obejmują wszystkie plastikowe butelki i kartony o pojemności do 3 litrów, przeznaczone do napojów. Muszą mieć one nakrętki przytwierdzone do butelek w sposób trwały. Co więcej, sprzedający żywność i napoje są zobowiązani oferować klientom alternatywne rozwiązania – opakowania podlegające biodegradacji, kompostowaniu czy nadające się do wielokrotnego użytku.

Tematyka dotycząca systemu kaucyjnego oraz przetwarzania plastikowych odpadów to niezwykle ważny temat poruszany podczas targów Ekotech. Kieleckie spotkanie branży komunalnej jest doskonałą okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz nawiązania współpracy między ekspertami, przedsiębiorcami i przedstawicielami administracji publicznej.W Targach Kielce omawiane są praktyczne aspekty wdrażania nowych przepisów, ich wpływu na przemysł opakowaniowy oraz na ochronę środowiska. Uczestnicy targów mają również mają okazję poznać najnowsze technologie i rozwiązania w dziedzinie recyklingu oraz biodegradowalnych materiałów.

Wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony środowiska, recyklingu i gospodarki odpadami zapraszamy na 25. edycję targów Ekotech do Targów Kielce. Wspólnie zacznijmy działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju!

/MSi/

Polecane aktualności
18 lipca 2024
Wysoka kara grozi za nieuważne segregowanie elektroodpadów. Można tego uniknąć korzystając ze specjalnych punktów zbiórki, bezpłatnego odbioru elektrośmieci z domu lub oddania starego sprzętu w sklepie przy zakupie nowego. O właściwej segregacji odpadów będzie można dowiedzieć się więcej również podczas 25. edycji targów Ekotech w Targach Kielce.
11 lipca 2024
Rocznie, w Unii Europejskiej generowanych jest około 12,6 mln ton odpadów tekstylnych, z czego 5,2 mln ton stanowią zużyta odzież i obuwie. Część tych odpadów jest zbieranych w celu ponownego wykorzystania lub recyklingu. Jak informuje Portal Samorządowy, od 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy, które m.in. mają zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, a także wpłynąć na redukcję mikroplastiku w oceanach.
05 czerwca 2024
Podczas 24. targów Ekotech w Kielcach nagrano inspirującą rozmowę Kuby Pawłowskiego z Moniką Michalską, znaną w sieci jako Pani od odpadów. Poruszono w jej trakcie kluczowe zagadnienia związane z branżą odpadową.
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.