Targi Enex centrum energetycznego świata!

enex-2024-galeria-01.jpg [226.19 KB] Święto energetyki, elektrotechniki i odnawialnych źródeł energii w Kielcach pobiło rekordy popularności! 26. edycja targów przyciągnęła do kieleckiego ośrodka łącznie ponad 350 firm z 15 krajów, a także ponad 20 tys. zwiedzających. Ekspozycja odbyła się we wszystkich siedmiu halach Targów Kielce.

Trendy energetyczne prezentowane w Kielcach

Targi Enex stały się centrum kreowania innowacji i przyszłości sektora energetycznego, w tym również odnawialnych źródeł energii. To miejsce prezentacji najnowszych technologii i najlepsze miejsce spotkań dla wiodących firm w branży energetycznej z różnych regionów świata. W 26. edycji wydarzenia wzięło udział łącznie ponad 350 firm z 15 krajów, w tym nawet z Tajwanu czy Singapuru. Obecnie jest to jedno z najbardziej znaczących targów dla tej gałęzi przemysłu.

Innowacje dla domu i przemysłu

W trakcie dwudniowych 26. targów Enex, we wszystkich siedmiu halach Targów Kielce prezentowano nowe trendy i osiągnięcia z sektora oze. Wśród nich nie zabrakło innowacji dla domu czy przemysłu takich jak m.in. energooszczędne i efektywne rozwiązania grzewcze oraz systemy inteligentnego zarządzania energią. Te innowacje mogą nie tylko poprawić komfort życia, ale także umożliwić redukcję kosztów i zwiększyć samowystarczalność energetyczną.

Premierowe prezentacje i pokazy najnowszych rozwiązań

enex-2024-galeria-28.jpg [150.25 KB] Na stoiskach wystawców, a także na arenie premier produktowych można było poznać najnowsze osiągnięcia z zakresu m.in. pomp ciepła, fotowoltaiki i elektromobilności. Szereg nowości przygotowała firma Panasonic, która zaprezentowała najnowszej generacji pompę ciepła powietrze-woda Aquarea z serii M, komercyjną pompę ciepła - ECOi-WAQUA-G Blue H50-80, a także agregaty klimatyzacyjne z funkcją grzania. Premierę miała również propanowa pompa ciepła od LG - Therma V R290 Monobloc, z niesztampowym designem, wykorzystująca czynnik chłodniczy R290. Na stoisku marki można było zapoznać się z funkcjonowaniem trzech nowych jednostek wewnętrznych klimatyzacji. Firma NIBE wystąpiła z nowym typoszeregiem gruntowych pomp ciepła, które pobiły kolejny rekord efektywności wśród pomp ciepła marki NIBE. Firma Kołton na targach prezentowała m.in.: rozwiązania związane ze zbiornikami buforowymi i moduły wewnętrzne do nowego typoszeregu pomp ciepła. Wśród nowości marki znalazła się również inwerterowa pompa ciepła, która gwarantuje stabilność temperatury bez ryzyka przegrzania czy wychłodzenia pomieszczenia, co przekłada się na wyższy komfort termiczny w budynku. Premierowo przedstawiono również: pompę ciepła Altherma 3 R MT od Daikin oraz komercyjną i hybrydową pompę ciepła Elga Ace od BDR Thermea. Premierę miała również gruntowa pompa ciepła od Corab – Encor z czynnikiem chłodniczym R454B. Nie zabrakło nowości także z zakresu fotowoltaiki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem od marki Viessmann okazał się falownik Vitocharge - inwerter połączony z bateriami, dzięki czemu może on pracować jako magazyn energii. Partner strategiczny targów Enex - firma Fronius zaprezentowała unikalny falownik - GEN24. Dzięki innowacyjnej aktualizacji oprogramowania Fronius UP może on w każdej chwili stać się falownikiem hybrydowym z opcjonalną funkcją pełnego zasilania rezerwowego (Full Backup) oraz możliwością podłączenia do magazynu energii. Firma Projoy wystawiła się z nowymi, ponaelowymi bezpiecznikami PEFS, mikroinwerterami o mocach od 400 do 3000 W oraz stacjami ładowania samochodów elektrycznych. Firma BayWa r.e. na targach zaprezentowała nowoczesny system montażowy fotowoltaiki na dach płaski, który pozwala na zaoszczędzenie czasu zarówno instalatorom, jak również klientom. Wszyscy zainteresowani tematem czyszczenia modułów fotowoltaicznych mogli zapoznać się podczas targów z produktami firmy Lehmann m.in. z urządzeniem w kształcie plecaka ułatwiającym mycie paneli. Nowości nie zabrakło również w obszarze elektromobilności – w portfolio marki Garo znalazł się najnowszy naścienny wallbox AC, wyposażony w aplikację Garo Connect. Kilka nowości można było spotkać na Enex również na stoisku firmy GoodWe gdzie oferowano rozwiązania dla domu i gospodarstw domowych EcoSmartHome. Pod tym pojęciem kryje się falownik hybrydowy, magazyn energii, ładowarka do samochodu elektrycznego co razem łączy się w jeden system inteligentnego zarządzania w domu.

O pompach ciepła, fotowoltaice i magazynowaniu energii podczas branżowych spotkań

enex-2024-galeria-21.jpg [134.80 KB] Tradycją już targów Enex stały się ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła, które było okazją do poznania nowości technicznych i produktowych z branży pomp ciepła oraz techniki grzewczej, a także możliwości dofinansowań na ten rodzaj technologii. W drugim dniu targów odbyło się Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii Solar+ poświęcone branży PV, kwestiom związanym z przyszłością fotowoltaiki w Polsce i dynamicznym rozwojem magazynów energii. Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii po raz pierwszy w trakcie targów zorganizowano forum Pesa Smart Energy Forum - spotkanie dla inwestorów w magazyny energii, dystrybutorów, instalatorów oraz wszystkich szukających rzetelnej wiedzy na temat rynku i technologii magazynowania energii. W nowej odsłonie zrealizowano kolejną edycję konferencji Energia PL – tym razem prelekcje były połączone z indywidualnymi spotkaniami z prelegentami na temat m.in. opłacalności inwestycji w magazyny energii. W programie znalazł się również panel dyskusyjny o magazynach energii w kontekście bezpieczeństwa energetycznego i źródłach oszczędności.

Liczne atrakcje dla Zwiedzających

Goście targów mogli nie tylko zwiedzać wielką strefę wystawienniczą MiastOZE, ale również uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach i grach, Jedną z zabaw była gra miejska przygotowana przez redakcję GLOBEnergia. W widowiskowym turnieju organizowanym przez firmę Corab we współpracy z Milwaukee można było oglądać zmagania sześciu najlepszych firm fotowoltaicznych w kraju o tytuł Instalatora Roku. Zwycięzcą została drużyna Eko Prime, a na podium uplasowały się firmy: Voltaic System (2 miejsce) i MCM Fotowoltaika (3 miejsce). Ciekawym doświadczeniem, szczególnie dla miłośników tenisa stołowego, była możliwość wzięcia udziału w turnieju firmy Growatt Polska, w którym uczestnicy rywalizowali nie na typowym stole pingpongowym, ale stole solarnym. Na stoisku grupy Energynat odbył się z kolei największy w Polsce wyścig o tytuł najszybszego instalatora PV, w którym uczestnicy wykorzystywali gogle do wirtualnej rzeczywistości. Instalacje fotowoltaiczną o mocy 4kW wraz z montażem mogli wygrać odwiedzający stoisko firmy 4Eco.

Znani Sportowcy i Youtuberzy na Enex

enex-2024-galeria-16.jpg [172.69 KB] Gośćmi tegorocznej edycji targów Enex było trzech zawodników 20-krotnych Mistrzów Polski, Andreas Wolff, Artsem Karalek, Tomasz Gębala oraz dyrektor sportowy Michał Jurecki. Szczypiorniści pojawili się m.in. na stoisku firmy Industria, gdzie rozdawali autografy i robili sobie zdjęcia z fanami, których na targach nie brakowało. Targi Enex to również gratka dla fanów elektromobilności, którzy o e-mobilności i nowoczesnych technologiach z sektora OZE mogli porozmawiać w Strefie Youtuberów. Swoje prelekcje miało tam dziewięciu najbardziej znanych twórców internetowych m.in. Waldemar Dąbkowski z kanału „Pompa ciepła i PV”, Sławomir Sołtys prowadzący kanał „Panele fotowoltaiczne”, Michał Radziszewski z kanału „Na prąd po Polsce”, Waldemar Wawer z „Zeptobox”, Piotr Sejfried „Eko Niezależny” oraz Bartosz Stańczyk „Smart Dom 2.0.”.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych dla gości targów Enex

Dzięki współpracy z firmą EQUAY na terenie Targów Kielce powstało kilkanaście punktów ładowania samochodów elektrycznych: 12 stacji AC o mocy 22kW i 2 stacje DC o mocy 30kW, a także kilka stacji nieco wolniejszych: 9 stacji AC o mocy 11kW. Korzystanie z urządzeń było darmowe dla gości targów Enex.

Partnerem strategicznym 26. edycji targów Enex była firma Fronius Polska. Do grona Partnerów dołączyły również firmy FoxESS oraz Kostal.

Kolejna edycja Enex odbędzie się od 18 do 19 lutego 2025 roku!

Reklama

Aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.
08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.
07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.
07 lutego 2024
- Są konieczne, by odnawialne źródła energii mogły zachować dynamikę rozwoju – mówiła Barbara Adamska, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii otwierając dwudniowe PESA SMART ENERGY FORUM. Wydarzenie odbywa się w ramach największych w kraju targów odnawialnych źródeł energii Enex.
07 lutego 2024
Miłośnicy energooszczędnych i ekologicznych technologii z sektora OZE spotkają się w Kielcach! Od 7 do 8 lutego w Targach Kielce podczas kolejnej edycji targów Enex. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i wielu atrakcji dla odwiedzających, a także prezentacji premierowych rozwiązań dla domu i przemysłu. Posiadacze aut elektrycznych będą mogli za darmo naładować swój pojazd.
04 lutego 2024
Oferta EL-SUN obejmuje pełną gamę komponentów do konstrukcji montażowych pod panele fotowoltaiczne oraz kompletnych systemów odgromowych. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia stoiska firmy nr B-27 do Targów Kielce już od 7 do 8 lutego podczas targów Enex.
04 lutego 2024
Od początku działalności firma EcoFlow konsekwentnie dąży do tego, aby być zaufanym partnerem energetycznym dla osób i rodzin na całym świecie. W tym celu dostarcza produkty do użytku w domu, na zewnątrz i w przestrzeni mobilnej. Będzie można się z nimi zapoznać na stoisku nr D-7 w Targach Kielce.
03 lutego 2024
Marka Solplanet, należąca do firmy AISWEI, specjalizującej się od 2007 roku w projektowaniu, rozwoju i produkcji falowników, zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia swojego stoiska nr F-18 na targach Enex. Tam szczegółowo zaprezentuje swoją ofertę.
02 lutego 2024
Czołowy producent nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej - Bosch Home Comfort jednym z Wystawców targów Enex! Zapraszamy na stoisko firmy nr F-21.
02 lutego 2024
Swoje uczestnictwo w Targach Enex z dumą ogłasza również jedna z największych hurtowni fotowoltaicznych w Europie - Memodo. Firma zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązania na stoisku nr D-6, prezentując szerokie portfolio produktów z dziedziny fotowoltaiki i magazynowania energii elektrycznej.
01 lutego 2024
Opaski kablowe, szyldy oznaczeniowe do znakowania kabli i przewodów oraz automatyczny system wiązania opaskami kablowymi – to część oferty Hellermann Tyton wykorzystywanych w instalacjach fotowoltaicznych. Zapraszamy na stoisko firmy nr E-48 od 7 do 8 lutego do Targów Kielce.
01 lutego 2024
Hurtownia ecoGRAL już od 7 do 8 lutego na targach Enex! Na stoisku nr E-52 będzie można poznać różnorodne produkty związane z energią odnawialną, a także rozwiać wszelkie wątpliwości związane z branżą. Zapraszamy do Targów Kielce!
01 lutego 2024
Zapraszamy do odwiedzenia stoiska G-1 firmy RBT SOLAR – czołowego producenta konstrukcji fotowoltaicznych w Europie. To będzie doskonała okazja do wspólnego odkrycia z profesjonalistami z branży nowoczesnych rozwiązań fotowoltaicznych.
31 stycznia 2024
Odwiedzający kieleckie spotkanie branży energetycznej koniecznie powinni odwiedzić stoisko BayWa r.e. nr E-54 od 7 do 8 lutego w Targach Kielce. Pierwszego dnia targów będzie można wziąć udział w konkursie na montaż konstrukcji Novotegra na DACH Płaski III, a także zrelaksować się na afterparty, na które firma zaprasza wspólnie z SMA Solar Polska.
30 stycznia 2024
Kołton AirAdapt to nowoczesne, ciche, inwerterowe, pompy ciepła typu powietrze – woda oparte o ekologiczny czynnik roboczy propan – R290. Zaprojektowane we współpracy z Akademią Górniczo - Hutniczą i wyprodukowane przez jednego z Wystawców targów Enex - firmę Kołton, która jest europejskim pionierem w produkcji propanowych pomp ciepła. Zapraszamy na stoisko firmy nr G-18.
29 stycznia 2024
Odwiedzając stoisko nr E-44 firmy Solfinity podczas targów Enex, będzie można zobaczyć najnowsze technologie PV i ESS, skonsultować kwestie techniczne i merytoryczne ze specjalistami, wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach, zgarnąć zniżki do sklepu Solfinity czy wygrać palety modułów SunLink PV N-type 430 W.
26 stycznia 2024
W trakcie święta branży energetycznej w Kielcach na stoisku nr D – 54 nie zabraknie nowości z zakresu pomp ciepła, a także fotowoltaiki. Zadba o to jeden z wystawców targów Enex - firma AMS Solar.
26 stycznia 2024
Konkurs „Dobre praktyki w dobrych rękach” skierowany jest dla wszystkich instalatorów, osób montujących pompy ciepła, rekuperatory, instalacje fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne, a także dla tych, którzy swoim doświadczeniem chcą podzielić się z innymi.Gala wręczenia wyróżnień odbędzie się 7 i 8 lutego podczas targów Enex.
26 stycznia 2024
Na liście Wystawców targów branży energetycznej znalazła się dynamiczna hurtownia fotowoltaiczna. Doświadczony zespół firmy, pełen pasji do odnawialnych źródeł energii będzie można spotkać na targach Enex w Targach Kielce na stoisku nr C-16.
25 stycznia 2024
Odwiedzający targi Enex mogą liczyć na wiele atrakcji przygotowanych przez Corab. Wśród nich wielki finał turnieju Instalator Roku 2024, w którym rywalizuje sześć najlepszych firm instalatorskich z kraju, przekazanie nagrody głównej - samochodu Audi Q4 e-tron zwycięskiej firmie w konkursie Corab Encor oraz prezentacja nowości marki. To wszystko podczas zbliżających się targów Enex.
25 stycznia 2024
Firma Globtechnic to organizacja specjalizująca się w budowaniu systemów ESS - magazynowania energii pozyskanej z zielonej energii, systemów zasilania dla przemysłu morskiego oraz pojazdów specjalistycznych. W portfolio znajdują się produkty marki Victron Energy i Pytes. Zapraszamy na stoisko firmy nr D-47 podczas targów Enex.
25 stycznia 2024
Sonel S.A. od prawie 30 lat produkuje profesjonalne urządzenia przeznaczone do kontroli bezpieczeństwa, stanu technicznego, parametrów oraz jakości sieci zasilających. Firma sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów. Swoją ofertę zaprezentuje od 7 do 8 lutego na targach Enex.
24 stycznia 2024
Dzięki współpracy z firmą EQUAY na terenie Targów Kielce powstanie kilkanaście punktów ładowania samochodów elektrycznych: 14 stacji AC o mocy 11kW i 2 stacje DC o mocy 30kW. Urządzenia będą dostępne w trakcie trwania targów Enex, od 7 do 8 lutego 2024 roku. Do uruchomienia ładowania potrzebna będzie jedynie rejestracja przez specjalną aplikację.
19 stycznia 2024
Globalny lider w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań klimatyzacji i ogrzewania – firma Panasonic będzie Wystawcą 26. edycji Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex od 7 do 8 lutego w Targach Kielce. Zaprezentuje najnowsze rozwiązania i produkty.
19 stycznia 2024
Targi ENEX to doskonała okazja dla wszystkich wystawców do wzięcia udziału w prestiżowym konkursie o Medale i Wyróżnienia Targów Kielce. To wydarzenie, organizowane w ramach targów, ma na celu wyróżnienie najbardziej innowacyjnych, jakościowych i ekologicznych produktów, opracowań oraz rozwiązań technicznych prezentowanych na stoiskach.
19 stycznia 2024
Moduły fotowoltaiczne, falowniki, ładowarki EV, pompy ciepła oraz zbiorniki – te i wiele więcej produktów można znaleźć w ofercie autoryzowanego dystrybutora renomowanych marek - marki Greto. Z portfolio przedsiębiorstwa będzie można zapoznać się od 7 do 8 lutego podczas targów Enex.
18 stycznia 2024
Uniwersalne, specjalistyczne i aplikacyjne przemienniki częstotliwości oraz unikalne rozwiązania sterowania - to tylko część z produktów oferowanych przez firmę Invertek Drives Polska, jednego z Wystawców 26. edycji targów Enex. Będzie można zapoznać się z nimi już od 7 do 8 lutego w Targach Kielce.
16 stycznia 2024
AIKO - wiodąca firma w sektorze nowych technologii w energetyce dołączyła do grona Wystawców targów Enex! Firma jest globalnym liderem w produkcji systemów do wytwarzania energii słonecznej oraz zintegrowanych rozwiązań. Zapraszamy do Targów Kielce od 7 do 8 lutego, na stoisko firmy AIKO nr. F-2.
15 stycznia 2024
GoodWe jest wiodącym, światowym producentem falowników fotowoltaicznych i dostawcą inteligentnych rozwiązań energetycznych. Firmy nie zabraknie również wśród Wystawców targów Enex, od 7 do 8 lutego w Targach Kielce z najnowszym falownikiem hybrydowym.
12 stycznia 2024
Drugiego dnia targów Enex, 8 lutego odbędzie się Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energi SOLAR +. To doskonała okazja do zacieśnienia współpracy między specjalistami, firmami oraz instytucjami zaangażowanymi w rozwój zrównoważonych źródeł energii. Wstęp bezpłatny po rejestracji.
11 stycznia 2024
Tradycją targów Enex stały się organizowane już od lat przez redakcję GlobEnergia Forum Pomp Ciepła, które gromadzi ekspertów, inżynierów, oraz entuzjastów branży pomp ciepła. Wstęp na wydarzenie bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
11 stycznia 2024
Pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, kotły na biomasę, magazyny energii, wiata parkingowa z fotowoltaiką – to część z rozwiązań, które mogą służyć redukcji kosztów i przyczynić się do podejmowania świadomych decyzji inwestycyjnych w obszarze zielonej energii. Możliwości wynikające z zastosowania OZE prezentowane będą od 7 do 8 lutego na targach Enex.
09 stycznia 2024
Gruntowe i powietrzne pompy ciepła, moduły wewnętrzne marki CTC oraz wiele innych nowoczesnych produktów zaprezentowanych zostanie podczas targów Enex na stoisku firmy Nowatermia. Zapraszamy do Targów Kielce już od 7 do 8 lutego 2024 roku w Targach Kielce.
05 stycznia 2024
Podczas 26. edycji targów Enex, od 7 do 8 lutego będzie można zapoznać się z ofertą firmy Bateria Power, której misją jest dostarczanie użytkownikom czystej energii. Wykorzystują do tego m.in. nowoczesne technologie internetowe.
04 stycznia 2024
Od 15 lat Rotaberg oferuje nowoczesne rozwiązania w obszarze pomp ciepła i ekologii, które są gwarantem m.in. oszczędności w ogrzewaniu. Firma Rotaberg znalazła się w gronie Wystawców targów Enex zaplanowanych od 7 do 8 lutego 2024 roku w Targach Kielce.
28 grudnia 2023
Wśród renomowanych przedsiębiorstw, które znalazły się na liście Fortune Future 50 na rok 2023 nie zabrakło firmy Sungrow - wiodącego dostawcy inwerterów i systemów magazynowania energii! Doceniono największy potencjał długoterminowego wzrostu marki, która w branży energii odnawialnej z powodzeniem funkcjonuje już od 26 lat.
20 grudnia 2023
Najbardziej popularni polscy twórcy z sektora OZE, już od 7 do 8 lutego spotkają się ze swoimi fanami w Strefie Youtubera na targach Enex w Kielcach. Oprócz działalności w serwisie Youtube łączą ich wspólne zainteresowania szeroko pojętą tematyką odnawialnych źródeł energii, elektromobilnością i energooszczędnymi rozwiązaniami.
18 grudnia 2023
Jednym z wydarzeń towarzyszących nadchodzącej, 26. edycji targów Enex, będzie dwudniowe wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii. PESA Smart Energy Forum to okazja do zdobycia praktycznych informacji na temat rynku i technologii magazynowania energii. Zapraszamy od 7 do 8 lutego 2024 roku do Targów Kielce.
07 grudnia 2023
Wśród wystawców kieleckiego spotkania branży energetycznej nie zabraknie czołowego dystrybutora rozwiązań w zakresie urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Firma Alfaco Polska zaprezentuje komponenty dla producentów pomp ciepła oraz gotowe pompy ciepła Gree Versati.
30 listopada 2023
Jeden z czołowych dostawców energoelektroniki do domowych oraz przemysłowych instalacji fotowoltaicznych dołączył do grona Partnerów kieleckiego spotkania branży energetycznej. Firma Kostal zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia już od 7 do 8 lutego 2024 roku w Targach Kielce.
29 listopada 2023
Obecność Elnap na targach Enex podkreśla znaczenie przedsiębiorstwa dla rozwoju branży. To okazja do zaprezentowania wieloletniego wkładu firmy w tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu elektrycznego i górniczego. Targi Enex odbędą się od 7 do 8 lutego 2024 roku.
31 października 2023
Głównym punktem podczas targów Enex na stoisku firmy BayWa r.e. – autoryzowanego dystrybutora PV w Polsce, będzie autorska konstrukcja montażowa novotegra na wszystkie rodzaje dachów. Wśród najnowszych rozwiązań - konstrukcja na dach płaski III. To wszystko od 7 do 8 lutego 2024 roku w Targach Kielce.
26 października 2023
Ponad 55 lat doświadczenia w usługach wiertniczych i ponad 3 tys. wykonanych realizacji za pomocą najnowocześniejszej techniki wiertniczej – to cechy charakteryzujące Zakład Usług Studziennych, którego szeroki zakres prac zostanie zaprezentowany od 7 do 8 lutego 2024 roku podczas targów Enex.
23 października 2023
Wydajność, nowoczesność i niezawodność to główne cechy produktów marki Fox ESS - inwerterów i rozwiązań do magazynowania energii. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się od 7 do 8 lutego w Targach Kielce podczas targów Enex!
20 października 2023
Firma Fronius, która istnieje już ponad 77 lat, to ważny gracz na arenie światowej sektora OZE. W tej branży sukcesy osiąga od ponad 32 lat – niewiele firm może pochwalić się taką historią. Swoją działalność w Polsce marka Fronius rozpoczęła ponad dekadę temu, osiągając w tym czasie wiele sukcesów i wyznaczając trendy na polskim rynku fotowoltaiki. O osiągnięciach firmy można przeczytać w wywiadzie z Maciejem Pilińskim, dyrektorem sprzedaży Fronius Polska.
16 października 2023
Marka Ivendo Solar posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży solarnej, oferuje innowacyjne, wydajne i łatwe w użytkowaniu rozwiązania oparte o zielone źródła energii. Z najnowszymi produktami prezentowanymi przez firmę będzie można zapoznać się już od 7 do 8 lutego 2024 roku w Targach Kielce podczas targów Enex.
06 października 2023
Już po raz 26. miłośnicy energooszczędnych i ekologicznych technologii z sektora OZE spotkają się w Kielcach! Od 7 do 8 lutego w Targach Kielce będzie można m.in. poznać najnowsze rozwiązania branży energetycznej, przetestować działanie samochodów elektrycznych czy spotkać najbardziej znanych Youtuberów OZE. Już można zarejestrować swój udział.
27 września 2023
Fronius Polska Sp. z o.o. już od kilku lat jest wystawcą kieleckich targów branży energetycznej, a nowości i produkty prezentowane przez markę, każdego roku zachwycają najnowocześniejszą technologią oraz najwyższą jakością. Firma Fronius została Partnerem strategicznym 26. edycji targów Enex, które odbędą się już od 7 do 8 lutego 2024 roku w Targach Kielce.
25 lipca 2023
Targi Enex przyciągają wiodące firmy mocno stawiające na rozwój branży energetycznej – najważniejszych producentów i dystrybutorów najnowszych rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii, a także energetyki konwencjonalnej. Dołącz do grona najlepszych w branży i zaprezentuj swoją ofertę już od 7 do 8 lutego 2024 roku w Targach Kielce.
24 lipca 2023
Ponad 25 lat historii, ponad 300 Wystawców pochodzących z kilku kontynentów, najnowsze technologie z sektora OZE i miejsce spotkań prawie 20 tys. miłośników energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań - to czynniki, które sprawiają, że targi Enex są obecnie jedną z wiodących imprez wystawienniczych w Targach Kielce.
21 lipca 2023
Bardzo udane ćwierćwiecze targów Enex jest dobrą okazją do odświeżenia identyfikacji wizualnej marki. Minimalizm i estetyka połączona z nowoczesnością - tak w kilku słowach można określić wprowadzone zmiany, które od teraz towarzyszyć będą kieleckiemu spotkaniu branży energetycznej. Spójnym mianownikiem zastosowanych grafik jest energia.

Reklama

Patronat honorowy
Partner merytoryczny
Partner targów
Główny Partner Medialny
Partnerzy Medialni

ENEX w opinii uczestników

7-8.02.2024
Godziny otwarcia
 • 07 II 2024
  09:00 - 17:00
 • 08 II 2024
  09:00 - 17:00
  7-8.02.2024
  Godziny otwarcia
  • 07 II 2024
   09:00 - 17:00
  • 08 II 2024
   09:00 - 17:00