ENEX-403.jpg
Firma GoodWe w gronie Wystawców 26. edycji targów Enex.

Jeden z największych dostawców falowników hybrydowych na świecie Wystawcą targów Enex! GoodWe zaprezentuje falownik z funkcją stabilizacji sieci

15 stycznia 2024
GoodWe jest wiodącym, światowym producentem falowników fotowoltaicznych i dostawcą inteligentnych rozwiązań energetycznych. Firmy nie zabraknie również wśród Wystawców targów Enex, od 7 do 8 lutego w Targach Kielce z najnowszym falownikiem hybrydowym.

Firma GoodWe oferuje szeroką gamę produktów i rozwiązań dostosowanych do domowych, komercyjnych i przemysłowych systemów fotowoltaicznych na skalę użytkową, dostarczając niezawodne i wydajne urządzenia w całym swoim portfolio. W 2021 roku firma GoodWe została uznana przez Wood Mackenzie za jednego z trzech największych dostawców falowników hybrydowych na świecie. Instytut Energii Odnawialnej w raporcie „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2023” wymienił GoodWe jako jednego z 3. najczęściej wybieranych producentów falowników w Polsce. W listopadzie 2023 firma uzyskała tytuł Marki Roku 2023 w plebiscycie Trendy Energetyczne.

Falownik, który stabilizuje sieć nowością od GoodWe na Enex

ET-G2.png [483.63 KB] 01.png [29.07 MB] Podczas targów Enex firma GoodWe zaprezentuje innowacyjny falownik hybrydowy z serii ET G2 6-15 kW & Wi-Fi+LAN (z funkcją stabilizacji sieci). Gdy stwierdzone zostanie zbyt wysokie napięcie na jednej z faz, falownik GoodWe automatycznie przenosi produkcję energii na fazy o niższym napięciu, stabilizując tym samym sieć i zapobiegając wyłączeniu.

Jako pierwsi na rynku, zaprezentują produkty mające na celu rozwiązanie problemów z wysokim napięciem w sieci i wyłączającymi się falownikami. Zespół inżynierów GoodWe opracował unikalne rozwiązanie oparte na lokalnej stabilizacji sieci.

 - Aktualnie w Polsce borykamy się z wysokim napięciem w sieci i wyłączającymi się falownikami szczególnie na terenach wiejskich. Podczas Energy Day w Krakowie przedstawiliśmy innowacyjne rozwiązanie, które ten problem eliminuje. Nasze falowniki potrafią oddawać energię na fazy, które mają najniższe napięcia. Dzięki temu nasze falowniki stabilizują sieć - podkreśla Technical Manager Eastern and South-Eastern Europe, GoodWe - Cezary Wawrzos.

- Zaproponowane rozwiązanie jest koncepcyjnie bardzo dobre i może przynieść pożądane skutki szczególnie w sieciach, gdzie występuje duża asymetria obciążenia poszczególnych faz przez odbiorców - mówi Bogdan Szymański, wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej.

 GoodWe o magazynach energii w przedsiębiorstwach przemysłowych

  Cezary-Wawrzos-Technical-Manager-Eastern-and-South-Eastern-Europe-GoodWe-600x900.jpg [55.27 KB]

Jeden z przedstawicieli firmy GoodWe weźmie udział w konferencji Pesa Smart Energy Forum organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (eng.PESA). Cezary Wawrzos, Technical Manager Eastern and South-Eastern Europe w GoodWe swoje wystąpienie, poświęci magazynom energii w przedsiębiorstwach przemysłowych – bezpieczeństwu zasilania i optymalizacji kosztów energii.

Program konferencji dostępny jest na stronie: https://psme.org.pl/pesa-smart-nergy-forum-enex-024/

Zapraszamy serdecznie do udziału w Targach Enex, już od 7 do 8 lutego w Targach Kielce. Wstęp bezpłatny, wystarczy się zarejestrować TUTAJ.

 /MSi/

 

Polecane aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.
08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.
07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.