IMG-1326.JPG
Atrakcje na targach Enex

Konkursy z nagrodami, znani goście i moc atrakcji pierwszego dnia targów ENEX!

07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.

Za nami finał gry miejskiej w MieścieOZE organizowanej przez redakcję GLOBEnergia. Jej uczestnicy przez cały dzień rozwiązywali przygotowane zadania, które czekały na nich w różnych miejscach targów ENEX, zbierając przy tym pieczątki. Zwycięzca pierwszego dnia zabawy odjechał elektryczną hulajnogą.

To jednak nie wszystko, co czekało zwiedzających targi ENEX, którzy poszukiwali nie tylko premier produktowych i branżowych spotkań, ale także konkursów i rywalizacji specjalistów. Ci przez cały dzień w specjalnej arenie toczyli zacięty bój w konkursie „Instalator Roku 2023” organizowanym przez firmę Corab. W nim najlepsza okazał się ekipa EKO PRIME, do której trafiła nagroda główna. Targi Enex okazały się również nie lada gratką dla fanów elektromobilności, którzy mieli okazję nie tylko obejrzeć, ale również wsiąść i przejechać się najnowszymi modelami aut elektrycznych i hybrydowych.

Mistrzowie Polski w piłce ręcznej obecni na Enexie!

Trzech zawodników 20-krotnych Mistrzów Polski, Andreas Wolff, Artsem Karalek, Tomasz Gębala oraz dyrektor sportowy Michał Jurecki byli gośćmi tegorocznej edycji targów Enex. Szczypiorniści pojawili się m.in. na stoisku firmy Industria, gdzie rozdawali autografy i robili sobie zdjęcia z fanami, których na targach nie brakowało. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie w Strefie YouTuberów, w której m.in. Waldemar Dąbkowski z kanału „Pompa ciepła i PV”, Sławomir Sołtys prowadzący kanał „Panele fotowoltaiczne” oraz Michał Radziszewski z kanału „Na prąd po Polsce” mówili o swoich doświadczeniach związanych z branżą OZE.

Solarny ping-pong i inne atrakcje

Ciekawym doświadczeniem, szczególnie dla miłośników tenisa stołowego, była możliwość wzięcia udziału w turnieju firmy Growatt Polska, w którym uczestnicy rywalizowali nie na typowym stole pingpongowym, ale stole solarnym. Na stoisku grupy Energynat odbył się z kolei największy w Polsce wyścig o tytuł najszybszego instalatora PV, w którym uczestnicy wykorzystywali gogle do wirtualnej rzeczywistości.

Kolejna porcja pozytywnych emocji i niekończącej się energii już jutro od godziny 9:00 podczas drugiego dnia targów Enex.

(ŁK)

Polecane aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.
08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.
07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
- Są konieczne, by odnawialne źródła energii mogły zachować dynamikę rozwoju – mówiła Barbara Adamska, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii otwierając dwudniowe PESA SMART ENERGY FORUM. Wydarzenie odbywa się w ramach największych w kraju targów odnawialnych źródeł energii Enex.