E2.jpg
Barbara Adamska, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii.

PESA SMART ENERGY FORUM podczas targów Enex w Kielcach. „Magazyny energii niezbędnym elementem transformacji systemu energetycznego”

07 lutego 2024
- Są konieczne, by odnawialne źródła energii mogły zachować dynamikę rozwoju – mówiła Barbara Adamska, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii otwierając dwudniowe PESA SMART ENERGY FORUM. Wydarzenie odbywa się w ramach największych w kraju targów odnawialnych źródeł energii Enex.

Prezes kieleckiego ośrodka wystawienniczego dr Andrzej Mochoń podkreślił, że targi Enex w ciągu 26 lat rozrosły się z jednej, dwóch hal do dzisiejszych siedmiu. – Branża OZE doczekała się wreszcie czasu działania, a w tym roku magazyny energii wydają się być tematem wiodącym. Podczas targów wiele firm prezentuje premierowo produkty z tego segmentu. Mam nadzieję, że znajdą Państwo przestrzeń na zwiedzenie ekspozycji, która imponuje. Gościmy ponad 300 firm – mówił prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń. – Wnosząc po rozwoju branży w ostatnich latach, można śmiało prognozować, że firmy z powodzeniem będą się rozrastać. Przygotowujemy na to nasz ośrodek. Zamierzamy zbudować nową halę o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych. Mam nadzieję, że za dwa lata zaprosimy do niej kolejne przedsiębiorstwa – zaznaczył dr Andrzej Mochoń.  

PESA SMART ENERGY FORUM  po raz pierwszy wzbogaca targi Enex. Wydarzenie zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii zgromadziło ekspertów oraz przedstawicieli branży energetycznej, którzy omawiają najnowsze trendy i rozwiązania związane z magazynowaniem energii.

Wykład otwierający, prowadzony przez Barbarę Adamską, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii, poświęcony został stanowi rozwoju rynku magazynowania energii w Polsce. Poruszył kwestie regulacji oraz trendów, które kształtują obecny krajobraz energetyczny.

Podczas sesji pierwszej, eksperci omawiają rynek magazynów energii dla konsumentów. Przedstawiane są analizy rynkowe oraz wpływ magazynów prosumenckich na Krajowy System Energetyczny. Wystąpienia firm EMITER.NET oraz Huawei stanowią istotne elementy tej dyskusji.

Sesja druga skupia się na magazynach energii w przedsiębiorstwach przemysłowych. Partnerem tej części forum jest firma GoodWe. Cezary Wawrzos, Technical Manager Eastern and South-Eastern Europe w GoodWe, oraz Szymon Piasecki, Business Development Manager w Apator, omawiają znaczenie magazynów energii dla bezpieczeństwa zasilania oraz optymalizacji kosztów w firmach przemysłowych.

W trakcie debaty, uczestnicy dyskutują na temat inwestycji w magazyn energii oraz czynników, które powinny być brane pod uwagę przez potencjalnych inwestorów. W dyskusji biorą udział przedstawiciele firm IMPACT, Polenergia, Elmech-ASE oraz CORAB.

Sesja trzecia koncentruje się na roli magazynów energii w klastrach energetycznych i spółdzielniach energetycznych. Prezentowane są studia przypadków oraz modele biznesowe inwestycji w systemy magazynów energii.

Na zakończenie pierwszego dnia forum, Barbara Adamska oraz Mieczysław Wrocławski, prezesi zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii,  podsumują prelekcje i przekażą wnioski płynące z dyskusji.

PESA SMART ENERGY FORUM to ważne wydarzenie, które stanowi platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz promuje innowacyjne rozwiązania w zakresie magazynowania energii. Forum odbywa się także w czwartek, 8 lutego.

/MŚ/

Polecane aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.
08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.
07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.