420806687-1076934343506554-6837734637226014752-n.jpg
Nagrodzone firmy na targach Enex!

Medale i wyróżnienia targów Enex przyznane!

07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.

Wśród laureatów znalazły się przedsiębiorstwa reprezentujące różnorodne dziedziny energetyki i elektrotechniki, od tradycyjnych źródeł energii po nowoczesne technologie odnawialne. Nagradzane produkty wzbudziły zainteresowanie zarówno ekspertów branżowych, jak i odwiedzających targi, dzięki swojej funkcjonalności, efektywności i zastosowaniu najnowszych osiągnięć technologicznych.

- Targi Enex organizowane są przez nas od 26. lat. Kiedyś targi energetyki odnawialnej mieściły się w jednej hali, a dziś organizujemy je we wszystkich siedmiu halach Targów Kielce. Obecnie nie wyobrażamy sobie ani Polski, ani świata bez energii odnawialnej. Tegoroczne targi zgromadziły ponad 300 firm z 15 krajów. Wielu z Wystawców prezentuje innowacyjne, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii – mówił dr Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce.

O tym, że rozwiązania prezentowane na targach Enex są interesujące zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak również dla małych i lokalnych firm mówił prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Pierwsza z kategorii, w której doceniono produkty to energia słoneczna. Wyróżnienie otrzymała firma SolarBox Krzysztof Przewłucki za Fotowoltaiczny zestaw balkonowy 800W SolarBox III.

Komisja zdecydowała się również przyznać trzy medale. Otrzymały je następujące firmy:

 1. SUNGROW POLSKA za SH15-20-25T
 2. GoodWe Technologies za Falownik hybrydowy ET G2 6-15 kilowatów z funkcją stabilizacji sieci
 3. Firma Avrii za Falownik Hybrydowy Avrii SOL Synergy

W kategorii biomasa medal Targów Kielce otrzymał BLAZE HARMONY z Czech za Blaze Green. Za technologie wodorowe wyróżnienie powędrowało do HYDROGENTECH z Krakowa za dwustronne ogniwo stałotlenkowe DFC SOFC.

W kategorii magazyny energii medal Targów Kielce otrzymały dwie firmy:

 • ELMECH-ASE z Pruszcza Gdańskiego za MAGAZYN ENERGII- ENERGATE
 • Firma 4EN z Warszawy - za System magazynowania i zarządzania energią elektryczną

W kategorii pompy ciepła, komisja konkursowa przyznała cztery medale następującym firmom:

 • NIBE-BIAWAR z Białegostoku za Gruntową pompę ciepła NIBE S1256
 • MCD ELECTRONICS z Krakowa za Geokompakt - kotłownię plug and play opartą na gruntowych pompach ciepła,
 • CORAB z Krakowa za Pompę ciepła Encor,
 • KOŁTON z jabłonki za Inwerterową pompę ciepła AIRADAPT .

Kolejna kategoria to zarządzanie energią. Wyróżnienie otrzymały w niej firmy HEWALEX z Czechowic-Dziedzic za Opti - Ener 2.0, POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA za Mikrosieć elektroenergetyczną, POLLIN ZAKŁAD ELEKTRONICZNY z Warszawy  za Serię automatycznych przełączników faz.

W kategorii zarządzanie energią medal wędruje do firmy SOLGEN z Krakowa za Sterownik VGE Smart.

W kategorii nagród produktowych, elektromobilności komisja przyznała  wyróżnienie do ZPUE z Włoszczowy za stację ładowania pojazdów elektrycznych typu EV-C 30.

Wyróżnienia i nagrody TOP DESIGN za atrakcyjny i nowoczesny styl wystąpienia targowego otrzymali: Marstek Energy, ZPUE, ASTRONERGY NEW ENERGY TECHNOLOGY, Sunergy USA, Merxu, Shenzhen Kstar New Energy, SOLITAN, GREE POLSKA, LONGi Solar Technology oraz Jiangsu Runergy New Energy Technology.

Kolejne wyróżnienia otrzymały następujące firmy: firma 4EN, Zhejiang Hyxi Technology, Shangrao Jietai New Energy Technology, Viessmann, SUNGROW Polska, Shenzhen SOFARSOLAR, 7SUN Paweł Sternal, SOLPLANET, IBC SOLAR POLAND, KLIMA THERM (KAISAI).

Nagrody TOP DESIGN za nowatorską, elegancką i kompleksową prezentację targową trafiły do następujących firm:

 1. Ningbo AUX Solar Import & Export
 2. GRODNO SA
 3. FOXESS
 4. Ecoflow Deutschland
 5. HUAWEI Polska
 6. Mitsubishi Electric Europe
 7. Panasonic heating & cooling solutions
 8. Midea Hiconics

Targi Enex potrwają do 8 lutego do godziny, 17. Wstęp bezpłatny po rejestracji.

/MSi/

 

Polecane aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.
08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.
07 lutego 2024
- Są konieczne, by odnawialne źródła energii mogły zachować dynamikę rozwoju – mówiła Barbara Adamska, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii otwierając dwudniowe PESA SMART ENERGY FORUM. Wydarzenie odbywa się w ramach największych w kraju targów odnawialnych źródeł energii Enex.