420997454-1111261949904703-7728728408726996512-n.jpg
Premiera firmy Corab.

Premiera gruntowej pompy ciepła od firmy Corab podczas drugiego dnia targów Enex!

08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.

Pompy ciepła Encor wspiera technologia renomowanego producenta podzespołów firmy Danfoss. – Ten producent dostarcza serce układu, czyli główne komponenty chłodnicze: skraplacz, parownik, sprężarkę, zawór rozprężny, czy wziernik oleju – dodaje specjalista. Urządzenie, dzięki najnowszym rozwiązaniom, potrafi analizować warunki użytkowania, dostosowując parametry pracy. – Wykorzystywany w tej pompie ciepła czynnik chłodniczy R454B spełnia najnowsze wymagania polityki ekologicznej UE – podkreślał specjalista. W tym modelu dołożono też starań do wyglądu urządzenia, które jest eleganckie, nowoczesne i jako jedyne na rynku posiada szkło hartowane na froncie i jest dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym. Gruntowa pompa ciepła Encor to produkt dopracowany w każdym szczególe, który podąża za najnowszymi trendami technicznymi na rynku.

Najnowsze osiągnięcia z zakresu m.in. pomp ciepła, fotowoltaiki i elektromobilności można poznać na stoiskach wystawców i na arenie premier produktowych w hali E. W trakcie targów premierowe produkty prezentuje kilkanaście firm m.in.: Panasonic, LG, Fronius, NIBE, GoodWe, Projoy Polska, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.

/MSi/

Polecane aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.
07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.
07 lutego 2024
- Są konieczne, by odnawialne źródła energii mogły zachować dynamikę rozwoju – mówiła Barbara Adamska, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii otwierając dwudniowe PESA SMART ENERGY FORUM. Wydarzenie odbywa się w ramach największych w kraju targów odnawialnych źródeł energii Enex.