420720197-768554625141916-2875995748550835511-n.jpg
Premiery produktowe prezentowane są na arenie w hali E.

Propanowe pompy ciepła hitem targów Enex! Mnóstwo premier w Targach Kielce

07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.

W 26. edycji największych targów odnawialnych źródeł energii w Polsce bierze udział ponad 300 firm z 15 krajów, w tym nawet z Tajwanu i Singapuru. To jedno z najbardziej znaczących wydarzeń dla tej gałęzi gospodarki. W  środę i czwartek, 7 i 8 lutego, we wszystkich siedmiu halach kieleckiego ośrodka prezentowane są nowe trendy z sektora OZE. Najnowsze osiągnięcia z zakresu m.in. pomp ciepła, fotowoltaiki i elektromobilności można poznać na stoiskach wystawców i na arenie premier produktowych w hali E. W trakcie targów premierowe produkty prezentuje kilkanaście firm m.in.: Panasonic, LG, Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.

 

Pompy ciepła z czynnikiem R290 wśród nowości targów Enex w Kielcach

– Technologia wykorzystująca gazy R290 to przyszłość budownictwa i kierunek rozwoju tego sektora – mówił Sylwester Stafiej, specjalista ds. wsparcia projektowego z przedsiębiorstwa Panasonic.  

ECOi-WAQUA-G Blue H50-80 to urządzenie dedykowane rozwiązaniom komercyjnym o mocy od 50 do 80 kilowatów wykorzystujące gaz propan, który w najbliższych latach będzie kierunkiem wiodącym w tym sektorze. Pompa ciepła Panasonic może być z powodzeniem stosowana w budynkach mieszkalnych, ale i budynkach użyteczności publicznej. – Nasza pompa może być wykorzystywana również do funkcji chłodniczych. Zastosowany w niej czynnik R290 ma znakomite właściwości termodynamiczne. Obecnie na rynku dopiero pojawiają się tego typu urządzenia wykorzystujące tę technologię, a Panasonic jest jedną z pierwszych – mówił Sylwester Stafiej. Produkt ze względu na technologie został stworzony od zera i po raz pierwszy zaprezentowany szerokiemu gronu odbiorców na targach Enex w Kielcach.

Propanowa pompa ciepła to nowość także od firmy LG. - Therma V R290 Monobloc to pompa ciepła o zerowym wpływie na środowisko – mówi Marek Miotk, menadżer produktu w LG Electronics Polska. – Taki efekt osiągamy dzięki zastosowaniu naturalnego gazu, propanu. Wyróżnia ją także wyjątkowo cicha praca. Poziom mocy akustycznej nie przekracza 51 decybeli przy najbardziej wydajnej pracy, 16 KW mocy nominalnej – wyjaśnia Marek Miotk.

Moc nominalna produktu może wynosić 12, 14 i 16 KW. – Klasa elektryczna urządzenia to A+++, należy do oszczędnych. Z powodzeniem sprawdzi się w tak w domach już wybudowanych, które modernizujemy pod montaż pompy ciepła, jak w domach nowych. Zalecamy do montażu w większych budynkach, których powierzchnia przekracza 200 tys. m2 – wyjaśnia Marek Miotk z LG Electronics Polska. – Pompa ogrzeje budynek nawet jeśli temperatury sięgną – 28 stopni Celsjusza.

Falownik Gen24 z opcją podłączenia akumulatora

W czasie targów Enex premierowo jest prezentowane rozwiązanie od firmy Fronius. Do falownika Gen24 można dokupić aktualizację, która umożliwia podłączenie akumulatora. Dlaczego to rozwiązanie jest istotne? Hybrydowy falownik Fronius GEN24 Plus umożliwia  korzystanie z magazynu energii, a tym samym zapewnia całkowitą samowystarczalność energetyczną na potrzeby zasilania, ogrzewania, chłodzenia i e-mobilności, także nocą.

10 lat Programu Instalator firmy Viessmann na targach Enex

Targi Enex to nie tylko premiery, ale także ważne wydarzenia. Firma Viessmann świętuje 10-lecie autorskiego Programu Instalator, którego celem jest tworzenie sieci firm instalatorskich, spełniających najwyższe standardy jakości. – Dziś oficjalnie rozpoczęliśmy celebrację jubileuszu. Świętujemy cały rok. Na instalatorów czekają premie, nagrody rzeczowe i wycieczki. Doceniamy co dziesiątą instalację, nowych zarejestrowanych w naszym programie. Zapraszamy także do udziału w konkursach. Szczegóły na naszej stronie programinstalator.pl – przekazuje Aneta Tomczyk, koordynator projektu w firmie Viessmann.

 

/MŚ/

 

 

 

 

Polecane aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.
08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.
07 lutego 2024
- Są konieczne, by odnawialne źródła energii mogły zachować dynamikę rozwoju – mówiła Barbara Adamska, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii otwierając dwudniowe PESA SMART ENERGY FORUM. Wydarzenie odbywa się w ramach największych w kraju targów odnawialnych źródeł energii Enex.