20240208-101005.jpg
Trwa Forum SOLAR +

Trwa Forum SOLAR +

08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.

Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR + zaczęło się od energetycznego talk show. Maciej Borowiak z SBF POLSKA PV wraz z Grzegorzem Burkiem i Bogdanem Szymańskim z GLOBENERGII dyskutowali o tym, kiedy rozpocznie się program Mój Prąd 6.0.

Wszyscy się na to mocno przygotowujemy i liczy na to cała branża. Piąta edycja zakończyła się w grudniu, więc teraz czekamy na to, żeby ministerstwo zrealizowało swoje obietnice, czyli uruchomiło program możliwie jak najszybciej. Rozmawiamy o tym, jak ten program powinien się zmienić, co powinno zostać dołożone, jakie urządzenia powinny być przesunięte na inne programy – mówi Anna Będkowska, redaktor prowadzący GLOBEnergia.

Kolejnym istotnym tematem jest tak zwany czteropak dla prosumenta, czyli osoby, która nie tylko produkuje, ale i konsumuje prąd z własnej instalacji fotowoltaicznej. Redakcja GLOBEnergia wspólnie ze Stowarzyszeniem Branży Fotowoltaicznej wypracowała 4 postulaty, które mają polepszyć funkcjonowanie w nowym systemie rozliczeń prosumenta.

Nasi partnerzy będą mówić o zmianach w modułach fotowoltaicznych, o wyzwaniach dotyczących falowników, problemie związanym z nieregularnym obciążaniem sieci lub wyłączaniem się falowników – dodaje Anna Będkowska.

Na scenie nie zabraknie dyskusji o magazynowaniu energii, a dokładnie – o magazynach w postaci samochodów elektrycznych. Specjaliści podzielą się doświadczeniem w integracji samochodu elektrycznego z instalacją fotowoltaiczną i systemem energetycznym budynku.

W czasie Forum SOLAR + rozstrzygnięty zostanie konkurs „Dobre praktyki w dobrych rękach”. Organizatorem konkursu jest Redakcja GLOBEnergia. Celem jest zgromadzenie aktywnych referencji i dobrych praktyk oraz wyłonienie wykonawców najciekawszych referencji w branży instalacyjnej, a także propagowanie energooszczędnych i efektywnych energetycznie rozwiązań, które walczą z niską emisją.

Podczas Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym odbyło się wiele premier produktowych z zakresu magazynowania przetwarzania energii. Viessmann zaprezentował falownik Vitocharge – inwerter połączony z bateriami, który dzięki temu może pracować jako magazyn energii. Firma GoodWe przedstawiła na Targach ENEX falownik zapewniający stabilizację sieci.

Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX potrwają do 8 lutego.

/YY/

Polecane aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.
07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.
07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.
07 lutego 2024
- Są konieczne, by odnawialne źródła energii mogły zachować dynamikę rozwoju – mówiła Barbara Adamska, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii otwierając dwudniowe PESA SMART ENERGY FORUM. Wydarzenie odbywa się w ramach największych w kraju targów odnawialnych źródeł energii Enex.