Aktual.png
PESA Smart Energy Forum to nowe wydarzenie organizowane podczas targów Enex.

Forum Pesa Smart Energy na targach Enex! Będzie o magazynach energii, technologiach wodorowych i cyberbezpieczeństwie

18 grudnia 2023
Jednym z wydarzeń towarzyszących nadchodzącej, 26. edycji targów Enex, będzie dwudniowe wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii. PESA Smart Energy Forum to okazja do zdobycia praktycznych informacji na temat rynku i technologii magazynowania energii. Zapraszamy od 7 do 8 lutego 2024 roku do Targów Kielce.

W trakcie dwóch dni targów Enex, w kieleckim ośrodku wystawienniczym zaplanowano bezpłatne wydarzenie skierowane do wszystkich praktyków branży energetycznej. PESA Smart Energy Forum to miejsce spotkania liderów rynku magazynowania energii z klientami i okazja do poznania najnowszych rozwiązań, najlepszych praktyk oraz modeli technicznych i biznesowych w branży. To niezwykle istotne wydarzenie dla inwestorów w magazyny energii, dystrybutorów, instalatorów oraz wszystkich poszukujących rzetelnej wiedzy na temat rynku i technologii magazynowania energii. Spotkanie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii stwarza unikalną okazję dla profesjonalistów z różnych sektorów rynku energetycznego do dzielenia się wiedzą i nawiązania owocnej współpracy.

Poszczególne sesje tematyczne poprowadzą doświadczeni eksperci oraz praktycy branży magazynowania energii, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, wiedzą i najlepszymi praktykami. Wśród Prelegentów będą m.in. Barbara Adamska, prezes zarządu PSME, Cezary Wawrzos, Technical Manager Eastern and South-Eastern Europe GoodWe, Kamil Sankowski, członek zarządu Polenergii Fotowoltaiki oraz Rafał Kozieł, Senior Expert PV & Standardization SMA Solar Technology.

Pierwszy dzień Forum poświęcony będzie rozwiązaniom dla prosumentów, przedsiębiorców i społeczności energetycznych. Uczestnicy zdobędą praktyczne informacje dotyczące opłacalności inwestycji w magazyn energii oraz otrzymają wskazówki, na co zwrócić uwagę decydując się na zakup. Nie zabraknie również informacji na temat transportu i recyklingu magazynów energii. Tematem wiodącym drugiego dnia Pesa Smart Energy będą modele techniczne i biznesowe wielkoskalowych magazynów energii oraz kwestia opłacalność inwestycji w te rozwiązania. W trakcie prelekcji poruszone zostaną również zagadnienia związane z dynamiką rozwoju rynku technologii wodorowych oraz cyberbezpieczeństwem.

Program wydarzenia oraz więcej informacji znajduje się na stronie psme.org.pl

Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex odbędą się od 7 do 8 lutego 2024 roku w Targach Kielce.

Wstęp na targi jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować

/MSi/

Polecane aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.
08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.
07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.