642a4683-20230308-TargiKielce-Enex.jpg
Turniej Instalator Roku odbywa się w specjalnie przygotowanym studiu, zbudowanym w jednej z hal kieleckiego ośrodka.

Widowiskowy finał turnieju Instalator Roku, rozstrzygnięcie konkursu Corab Encor i moc nowości od firmy Corab na targach Enex

25 stycznia 2024
Odwiedzający targi Enex mogą liczyć na wiele atrakcji przygotowanych przez Corab. Wśród nich wielki finał turnieju Instalator Roku 2024, w którym rywalizuje sześć najlepszych firm instalatorskich z kraju, przekazanie nagrody głównej - samochodu Audi Q4 e-tron zwycięskiej firmie w konkursie Corab Encor oraz prezentacja nowości marki. To wszystko podczas zbliżających się targów Enex.

Widowiskowy finał turnieju Instalator Roku

Czołowy, europejski producent konstrukcji fotowoltaicznych i dystrybutor doskonałych jakościowo urządzeń niezbędnych w instalacjach PV – firma Corab organizuje siódmą już edycję turnieju „Instalator Roku”. Sześć najlepszych firm wykonawczych z branży fotowoltaicznej w Polsce, będzie walczyć o tytuł Instalatora Roku 2024 oraz atrakcyjne nagrody podczas targów Enex. Już 7 lutego będzie można obserwować zmagania takich drużyn jak: Gromar-Energy Sp. z o.o. , EKO PRIME, Voltaic System , MCM Fotowoltaika oraz ERGO GROUP - renewable Energy.

Prosty rachunek ekonomiczny już dawno przestał być jedynym argumentem, który przekonuje klientów do rozwiązań PV. Dziś liczy się także jakość komponentów użytych w instalacjach, a na pierwszy plan coraz częściej wysuwa się profesjonalizm ekip montażowych. Misją Corab, niezmiennie od lat, pozostaje promowanie dobrych praktyk montażu. Właśnie po to stworzyliśmy „Instalatora Roku” – by edukować i nagradzać najlepszych – mówi Paweł Dziekoński, dyrektor Działu Konstrukcyjno-Inżynieryjnego Corab.

Rywalizacja w finałowym, najbardziej wymagającym starciu będzie polegała na perfekcyjnym wykonaniu instalacji PV, zgodnie z instrukcjami producenta i obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa. Najlepsza ekipa z pewnością wykaże się sprytem, dbałością o szczegóły i zaprezentuje szybkie tempo pracy, co zapewni pełne emocji widowisko. Nagrodą główną jest instalacja fotowoltaiczna o imponującej mocy 6 kW. Wszystkich zainteresowanych szczegółami turnieju zapraszamy na stoisko firmy Corab nr E-12 na kieleckich targach ENEX.

Turniej Instalator Roku 2024 odbędzie się już 7 lutego o godzinie 11:00 w hali B Targów Kielce.

Nowości od firmy Corab

Firma Corab rozszerza portfolio produktów oferowanych pod własną marką o nową kategorię urządzeń grzewczych: gruntowe pompy ciepła i zasobniki ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Z myślą o kliencie indywidualnym (małe i duże budownictwo jednorodzinne, wielorodzinne) docelowo powstaną trzy modele pomp z gruntowym wymiennikiem ciepła o mocy 8, 12 i 16 kW oraz trzy dodatkowe ze zintegrowanym w obudowie zbiornikiem c.w.u. Oprócz tego do produkcji trafią trzy modele wysokotemperaturowych pomp ciepła o dużej mocy 40 kW, 60 kW, 80 kW do zastosowań komercyjnych np. w biurowcach. Oficjalna premiera pierwszej gruntowej pompy ciepła – pod nazwą Encor – będzie miała miejsce właśnie na targach ENEX.

Goście odwiedzający stoisko firmy Corab zapoznają się z nowym systemem WS-A11, czyli pionową konstrukcją do mocowania modułów PV w formie płotu. Prezentowany produkt jest wyjątkowo prosty w montażu i pozbawiony elementów, które zacieniają moduły. Inną nowością będzie adapter magnelisowy o imponującej trwałości, a także uchwyt balkonowy pod mikroinstalację PV. To rozwiązanie z kolei umożliwia produkcję prądu pochodzącego z energii słonecznej przy wykorzystaniu modułów instalowanych na balkonach.

Przekazanie nagrody głównej w konkursie Corab Encor

Na targach Enex odbędzie się także przekazania nagrody głównej – samochodu Audi Q4 e-tron – firmie, która kupiła najwięcej falowników, baterii oraz konstrukcji w trwającym od września 2023 r. konkursie Corab Encor.

26. Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex odbędą się od 7 do 8 lutego 2024 roku. Zapraszamy na stoisko firmy Corab nr E-12.

Aby wziąć udział w targach Enex wystarczy się zarejestrować TUTAJ

/MSi/

Polecane aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.
08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.
07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.