SOLAR-.png
O fotowoltaice i magazynowaniu energii na Forum Solar +.

O najnowszych trendach oraz rozwoju technologii związanych z energią słoneczną i magazynowaniem energii podczas Forum SOLAR +

12 stycznia 2024
Drugiego dnia targów Enex, 8 lutego odbędzie się Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energi SOLAR +. To doskonała okazja do zacieśnienia współpracy między specjalistami, firmami oraz instytucjami zaangażowanymi w rozwój zrównoważonych źródeł energii. Wstęp bezpłatny po rejestracji.

Forum Fotowoltaiczne Solar+ to ogólnopolska konferencja poświęcona branży PV organizowana przez redakcję GlobEnergia w strefie MiastOZE. Spotkanie skierowane dla przedstawicieli branż fotowoltaicznej i kolektorów słonecznych, inwestorów, władz samorządowych oraz pasjonatów energetyki słonecznej. Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do wymiany myśli, omówienia najnowszych trendów oraz rozwoju technologii związanych z energią słoneczną i magazynowaniem energii.

Spotkanie rozpocznie się od energetycznego talk show, które przerodzi się w dyskusję nad obecnym stanem rynku w Polsce i Europie. Nie zabraknie zagadnienia dotyczącego czteropaku dla prosumenta - propozycji reform w zakresie rozliczenia fotowoltaiki, omówienia przyszłości dotacji na fotowoltaikę i magazyny energii, a także kwestii taryf dynamicznych.  Rozmówcy poruszą również kwestie dotyczące doboru fotowoltaiki do budynku z pompą ciepła, doboru i montażu magazynu energii, a także najczęstszych błędów instalacyjnych i projektowych w inwestycjach fotowoltaicznych i magazynach energii.

Forum zakończy się spotkaniem z instalatorami na temat tego, czy obecnie trzeba przekonywać klientów do magazynów energii, jakie obecnie są największe techniczne wyzwania przy montażu systemów PV, a także jak zmieniają się potrzeby klientów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja dostępna TUTAJ.

/MSi/

Polecane aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.
08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.
07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.