image2.jpeg
26. edycja targów Enex zapowiada się rekordowo.

Wystartowała 26. edycja największych targów OZE w Polsce! Na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji i nowości

07 lutego 2024
Miłośnicy energooszczędnych i ekologicznych technologii z sektora OZE spotkają się w Kielcach! Od 7 do 8 lutego w Targach Kielce podczas kolejnej edycji targów Enex. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i wielu atrakcji dla odwiedzających, a także prezentacji premierowych rozwiązań dla domu i przemysłu. Posiadacze aut elektrycznych będą mogli za darmo naładować swój pojazd.

Targi pełne energii

Goście targów Enex mogą odwiedzić MiastOZE – wielką strefę wystawienniczą, w której oprócz premier produktowych, nie zabraknie gier i konkursów z nagrodami od wystawców targów. Jedną z zabaw jest gra miejska przygotowana przez redakcję GLOBEnergia. W widowiskowym turnieju organizowanym przez firmę Corab, można oglądać zmagania sześciu najlepszych firm fotowoltaicznych w kraju o tytuł Instalatora Roku. Targi Enex to również gratka dla fanów elektromobilności, którzy będą mieli okazję nie tylko obejrzeć, ale również wsiąść do najnowszych modeli aut elektrycznych i hybrydowych. O e-mobilności i nowoczesnych technologiach z sektora OZE można porozmawiać również w Strefie Youtuberów, gdzie swoje prelekcje będzie miało dziewięciu najbardziej znanych twórców internetowych. Gośćmi tegorocznej edycji targów są m.in. Waldemar Dąbkowski z kanału „Pompa ciepła i PV”, Sławomir Sołtys prowadzący kanał „Panele fotowoltaiczne” oraz Michał Radziszewski z kanału „Na prąd po Polsce”. Na stoisku firmy Growatt Polska, na solarnym stole można rozegrać turniej w tenisie stołowym, a każdy z odwiedzających stoisko firmy może wziąć udział w konkursach z nagrodami. Instalacje fotowoltaiczną o mocy 4kW wraz z montażem będzie można wygrać na stoisku firmy 4Eco, a na stoisku grupy Energynat wziąć udział w największym w Polsce wyścigu o tytuł najszybszego instalatora PV. Uczestnicy do konkursu wykorzystają gogle i przeniosą się do wirtualnego świata.

Branżowe konferencje i fora

W programie pierwszego dnia targów jest ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła, które stanowi okazję do poznania nowości technicznych i produktowych z branży pomp ciepła oraz techniki grzewczej, a także możliwości dofinansowań na ten rodzaj technologii. W drugim dniu targów odbędzie się Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii Solar+ poświęcone branży PV, kwestiom związanym z przyszłością fotowoltaiki w Polsce i dynamicznym rozwojem magazynów energii. Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii po raz pierwszy w trakcie targów organizowane jest forum Pesa Smart Energy Forum - spotkanie dla inwestorów w magazyny energii, dystrybutorów, instalatorów oraz wszystkich szukających rzetelnej wiedzy na temat rynku i technologii magazynowania energii. W nowej odsłonie odbywa się kolejna edycja konferencji Energia PL na temat m.in. opłacalności inwestycji w magazyny energii. W programie znalazł się również panel dyskusyjny o magazynach energii w kontekście bezpieczeństwa energetycznego i źródła oszczędności.

Innowacje wprost z Tajwanu

W 26. edycji największych targów odnawialnych źródeł energii w Polsce bierze udział ponad 300 firm z 15 krajów, w tym nawet z Tajwanu czy Singapuru. To jedno z najbardziej znaczących wydarzeń dla tej gałęzi przemysłu. Podczas tegorocznej edycji Enex, od 7 do 8 lutego we wszystkich siedmiu halach kieleckiego ośrodka prezentowane będą nowe trendy z sektora oze. Innowacje dla domu czy przemysłu takie jak energooszczędne i efektywne rozwiązania grzewcze oraz systemy inteligentnego zarządzania energią, umożliwiają redukcję kosztów oraz osiągnięcie większej samowystarczalności. Najnowsze osiągnięcia z zakresu m.in. pomp ciepła, fotowoltaiki i elektromobilności prezentowane będą na stoiskach wystawców i na arenie premier produktowych. W trakcie targów swoje premiery zaplanowało kilkanaście firm m.in.: Panasonic, LG, Viessmann, Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.

Doładuj się na Enex

Dzięki współpracy z firmą EQUAY na terenie Targów Kielce, w trakcie Enex można skorzystać z 16 punktów ładowania samochodów elektrycznych: 14 stacji AC o mocy 11kW i 2 stacji DC o mocy 30kW. Korzystanie z urządzeń jest darmowe. Do uruchomienia ładowania potrzebna jest jedynie rejestracja przez specjalną aplikację. Ładowarki rozmieszczone są na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczego przy bramie nr 3.

Targi potrwają dwa dni, 7 i 8 lutego 2024 roku w Targach Kielce. Wstęp na targi jest bezpłatny.

/MSi/

Polecane aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.
08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.
07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.