Premiera-pompy-AIRADAPT.png
Premiera pompy ciepła od firmy Kołton zaplanowana podczas targów Enex.

Premiera pompy ciepła Kołton AirAdapt na targach Enex! Może być stosowana w domu, do celów komercyjnych i w przemyśle

30 stycznia 2024
Kołton AirAdapt to nowoczesne, ciche, inwerterowe, pompy ciepła typu powietrze – woda oparte o ekologiczny czynnik roboczy propan – R290. Zaprojektowane we współpracy z Akademią Górniczo - Hutniczą i wyprodukowane przez jednego z Wystawców targów Enex - firmę Kołton, która jest europejskim pionierem w produkcji propanowych pomp ciepła. Zapraszamy na stoisko firmy nr G-18.

Kołton AirAdapt przeznaczona jest do nowych i modernizowanych domów, zastosowań komercyjnych oraz przemysłowych. Możliwa jest praca pompy ciepła do -25°C temperatury zewnętrznej. Umożliwia pracę z instalacjami grzewczymi aż do +75°C i jest przygotowana do pracy w układach kaskadowych oraz hybrydowych. Kołton AirAdapt to produkt o najwyższym poziomie wydajności, co potwierdzają doskonałe współczynniki efektywności COP oraz najwyższa klasa energetyczna A+++. Pompy ciepła Kołton AirAdapt są przystosowane do ogrzewania i chłodzenia oraz współpracy z modułami wewnętrznymi Kołton, obiegami grzewczymi i szeregiem urządzeń dodatkowych. AirAdapt to coś więcej niż pompa ciepła, to system zarządzania ciepłem w budynku lokalnie oraz zdalnie przez platformę eModul i system budynków inteligentnych Tech Sinum. Pompa ciepła Kołton AirAdapt jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wydajne i nowoczesne urządzenia oparte o Polską Myśl Techniczną.

W innowacyjnych pompach ciepła firmy Kołtan stosowane są najnowszej generacji sprężarki (serce pompy ciepła) LOW SOUND marki Copeland. Najnowsza generacja sprężarek Copeland Scroll cechuje się dodatkowym obniżeniem akustyki o 10 dB czyniąc ją praktycznie niesłyszalną dla ludzkiego słuchu. Do najważniejszych cech produktów firmy Kołton należą m.in. duże oszczędności, zastosowanie ekologicznego czynnika R290, chłodzenie i tryb nocny, a także modułowość obudowy.

Parametry techniczne:

Szeroka koperta pracy:

KOPERTA-PRACY.jpg [97.02 KB]

Dane techniczne:

DANE-TECHNICZNE-KOLTON.jpg [145.92 KB]

26. Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex odbędą się od 7 do 8 lutego 2024 roku. Zapraszamy na stoisko firmy Kołton nr G-18.

Darmowy bilet na Enex 2024 można odebrać TUTAJ

/MSi/

 

Polecane aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.
08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.
07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.