sonel-siedziba-1-2.jpg
Produkty Sonel sprzedawane są do ponad 100 krajów.

Jeden z największych polskich producentów przyrządów pomiarowych - firma Sonel Wystawcą targów Enex

25 stycznia 2024
Sonel S.A. od prawie 30 lat produkuje profesjonalne urządzenia przeznaczone do kontroli bezpieczeństwa, stanu technicznego, parametrów oraz jakości sieci zasilających. Firma sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów. Swoją ofertę zaprezentuje od 7 do 8 lutego na targach Enex.

Zakład produkcyjny Sonel S.A. o powierzchni 6,7 tys. m2 znajduje się w Świdnicy na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Aktualnie firma zatrudnia 315 pracowników i sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów. W strukturze spółki funkcjonuje Laboratorium Badawczo-Wzorcujące, które od 2017 r. posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji na wzorcowanie przyrządów pomiarowych. Laboratorium wzorcuje przyrządy wielkości elektrycznych oraz nieelektrycznych. Od 2008 r. Sonel jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Sonel kładzie także duży nacisk na rozwój produktów znajdujących zastosowanie w obszarze fotowoltaiki, elektromobilności i efektywności energetycznej. Dlatego nie może ich zabraknąć podczas targów Enex, gdzie przedstawi swoją ofertę w hali F, na stoisku nr F-27.

Firma zaprezentuje najnowsze produkty i akcesoria:

  • Sonel PVM-1530 - miernik do instalacji fotowoltaicznych pracujących na napięciu do 1500 V
  • Sonel EVSE-100 - wielofunkcyjny analizator do stacji ładowania pojazdów elektrycznych, umożliwiający kompleksową diagnostykę stacji za pomocą jednego przyrządu
  • Sonel MZC-340-PV - pierwszy na świecie silnoprądowy miernik impedancji pętli zwarcia przeznaczony do pomiarów w sieciach o napięciach dochodzących aż do 900 V, sterowany zdalnie za pomocą urządzenia mobilnego
  • nową generację cyfrowych mierników cęgowych serii Sonel CMP

Nie zabraknie też innych, dobrze znanych mierników. Wszystkie będzie można zobaczyć z bliska, a zespół Sonel z chęcią odpowie na Wasze pytania.

Na 26. Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex zapraszamy od 7 do 8 lutego 2024 roku.

Darmowy bilet na Enex 2024 można odebrać tutaj.

/MSi/

Polecane aktualności
08 lutego 2024
Aż 80 firm z Chin, znanych w świecie marek swoją ofertę zaprezentowały podczas 26. targów Enex w Kielcach. Tak liczne grono firm jest m.in. efektem współpracy Miasta Kielce ze spółką Heliview, która od wielu lat inicjuje i wzmacniania kooperację pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.
08 lutego 2024
Technologia gruntowych pomp ciepła to kierunek wyznaczający nowe trendy w branży. Firma Corab właśnie na targach Enex pokazał najnowszy model pompy ciepła. – To najwyższa półka jakości, jaką możemy aktualnie spotkać na rynku – mówił podczas premierowego pokazu Daniel Nowak, inżynier wsparcia technicznego firmy Corab.
08 lutego 2024
Debata o przyszłości programu Mój Prąd, prognozy dla branży oraz cenne porady dla użytkowników paneli fotowoltaicznych – te i inne istotne kwestie poruszą eksperci podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii na Targach ENEX w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Firmy Panasonic i LG prezentują najnowsze pompy ciepła w czasie targów Enex w Kielcach. Zainteresowanie nowościami jest ogromne. Co je wyróżnia – zerowy wpływ na środowisko. Nowe rozwiązania prezentują także Fronius, Kensol, Corab, NIBE, GoodWe, BayWa r.e., Kołton oraz GARO.
07 lutego 2024
Podczas 26. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wyróżniono najlepsze produkty w różnych kategoriach. Podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień doceniono innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość prezentowanych produktów.
07 lutego 2024
Eksperci obawiali się, że polska branża pomp ciepła zalicza mocny spadek sprzedaży. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Globenergia przekonują jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zainteresowanie technologią grzewczą z roku na rok jest coraz większe. Można się o tym przekonać podczas 26. Edycji Targów Enex w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
07 lutego 2024
Drużyna EKO PRIME wygrała turniej organizowany przez firmę Corab. Zwycięzcy musieli przejść kilka etapów, by móc cieszyć się z nagrody głównej. W pierwszym etapie, polegającym na teście wiedzy, udział wzięło sześć zespołów. Cztery z nich, które w najkrótszym czasie odpowiedziały prawidłowo na jak najwięcej z 25 pytań, awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.
07 lutego 2024
Finał gry miejskiej MiastOZE, wizyta Mistrzów Polski w piłce ręcznej, zawodników Industrii Kielce, obecność znanych w branży OZE youtuberów, strefa elektromobilności oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak w wielkim skrócie wyglądał pierwszy dzień targów Enex.