AGROTECH (17-19.03.2023)

XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

agrotech-2023-dziekujemy-za-udzial-w-targach

Targi rolnicze Agrotech z mocą, która przyciąga całą Polskę

targi rolnicze agrotech w kielcach Z różnych stron kraju, nawet z odległych Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego, rolnicy przyjechali na 28. edycję targów  techniki rolniczej Agrotech. Wydarzenie w dniach od 17 do 19 marca zgromadziło blisko 70 tysięcy uczestników, 450 firm z 15 krajów. – Na tę wystawę warto jechać i 500 kilometrów. Za rok też będziemy – mówili rolnicy z północy Polski.

28. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech przyciągnęły blisko 70 tysięcy uczestników. Zwiedzający oglądali wystawę przygotowaną przez 450 firm z 15 krajów, w tym z Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także z Ukrainy. – Przyjechaliśmy z Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego. Szukamy rozwiązań rolnictwa precyzyjnego, jak nawigacje, mapowanie terenu. Jest sporo takich ofert, warto było przejechać te 500 kilometrów – mówili rolnicy. – Na pewno będziemy za rok.

Światowe i polskie premiery hitem targów Agrotech

Agrotech 2023 był miejscem prezentacji najnowszych i najpopularniejszych rozwiązań. Przedsiębiorstwa Landini i Case IH wybrały Targi Kielce na miejsce światowych premier modeli, które dopiero co wyjechały z fabryk. Widowiskowe odsłonięcie modelu włoskiej marki 8-310 VS o mocy 300 KM okazało się hitem. Popularnością cieszyły się  ciągniki i kombajny na gąsienicach, prezentowali je John Deere, Claas, Case IH, New Holland, Landini.  Nowości podziwiano też na stoiskach firm Fendt, Valtra, Deutz – Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Farmtrack, Iseki, LS, Kioti. Zainteresowanie wzbudzał elektryczny model marki Solis.

Z udziału w wystawie zadowolonych jest wielu polskich producentów maszyn rolniczych. Stoiska z różnorodną i bogatą ofertą przygotowali m.in. Pronar, Agro-Masz, Dexwal, Landstal, Hydro – Masz, Metal – Tech, Zasław, Euromilk, Zuptor, Akpil, Bury, Krukowiak, Rolsad, Dziekan. – Targi Agrotech są dla nas bardzo ważne, to największa wystawa w kraju w halach. Ta edycja jest fantastyczna, przyszło bardzo dużo osób, spotykamy nowych i potencjalnych klientów, są składane zamówienia. Jesteśmy zadowoleni - mówi Piotr Stanek,  dyrektor sprzedaży krajowej w firmie Unia. Liczni z wystawców jeszcze w czasie wydarzenia zamawiało powierzchnię na przyszły rok.

Nawozy i środki ochrony? Naturaln(i)e w Targach Kielce   

agrotech-2023 Zainteresowaniem cieszyło się każde stoisko w 10 halach przygotowanych na wydarzenie oraz na terenie zewnętrznym. Byli producenci urządzeń do obsługi gospodarstw, maszyn do pakowania produktów. Sporo osób pytało o nawozy, środki ochrony roślin, zwłaszcza te ekologiczne. – Rolnicy chcą produkować jak najzdrowiej, więc oczekują naturalnego produktu. Zamówienia mieliśmy przez trzy dni – przekazywali specjaliści na stoisku kieleckiej Industrii. Gospodarze wybierali także w ofercie nasion, materiału siewnego, pasz i preparatów dla zwierząt.

Nagrody i wyróżnienia za innowacyjność dla wystawców Agrotechu

Nowoczesne rozwiązania, tak wśród maszyn, jak i nawozów, zostały zgłoszone przez wystawców do konkursu o Złoty Medal Targów Kielce. Gala, podczas której laureaci zostali nagrodzeni, miała miejsce pierwszego dnia targów Agrotech. Prestiżowe nagrody zostały przyznane za produkty zgłoszone przez firmy Case IH, New Holland, Claas, Merlo, Fendt, Vantage, Hardi, Poznańska Hodowla Roślin i GoudenKorrel. Poznaj nagrodzone produkty.

Zaś przedsiębiorstwo Jar-Met podczas gali otrzymało Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za trzydziestoletnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych charakteryzujących się nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, trwałością i funkcjonalnością.

Podczas gali Targi Kielce doceniły Adama Nowaka, Prezesa Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej podziękowaniem za 15-letnią współpracę w organizacji Finału Krajowego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w Targach Kielce. Zarząd docenił również Leszka Weremczuka, Dyrektora ds. rozwoju sieci dealerskich w firmie Unia, Grupa Kapitałowa Chemirol, za 25-letnią współpracę, wkład w rozwój polskiego rolnictwa, branżowy profesjonalizm oraz zaangażowanie w promocję targów Agrotech w kraju i za granicą.

Instytucje z poradami i atrakcjami w czasie targów rolniczych

agrotech-2023 Rolnicy przez wszystkie trzy dni korzystali z porad specjalistów na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz instytucji podległych – Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Obecna także tu Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przygotowała ciekawy sposób na edukacje. Były konkursy dla dzieci i dorosłych oraz specjalny pokaz. Tomasz Klimkowski, popularny tiktoker branży agro, prezentował trzy rodzaje ubiorów do różnych prac w gospodarstwie. - Na starcie w nowy sezon przypominamy rolnikom zasady bezpiecznej pracy. Forma przekazu spodobała się zwiedzającym – mówił Tadeusz Jakubowski, dyrektor kieleckiego oddziału regionalnego KRUS.

Konkretnie o dopłatach i ekoschematach w Targach Kielce   

Kolejni eksperci – z firm doradczych, udzielali informacji o dopłatach i nowej Wspólnej Polityce Rolnej. Wiele osób wzięło udział w konferencji „Precyzyjnie o rolnictwie”, podczas której specjaliści mówili o możliwościach dofinansowań do nowych technologii i korzyściach, jakie przynosi używanie rozwiązań rolnictwa 4.0. Salę licznie wypełniali rolnicy w czasie warsztatów „Ekoschematy dla producenta rolnego”. Fachowcy z firmy Pro Invest wyliczali dokładnie, jakie pieniądze rolnik może uzyskać w zależności od rodzaju upraw i hodowli. – Szybko, konkretnie, mam obraz, z czego korzystać – mówili zadowoleni z udziału gospodarze. 

Influencerzy robili furorę w Kielcach

Atrakcją targów była możliwość rozmowy i zrobienia sobie zdjęcia ze znanymi w sieci. Tłum przyszedł na spotkanie organizowane przez Targi Kielce, w którym udział wzięli Magda Urbaniak, czyli Magda Tractormania, Tomasz Klimkowski - swietokrzyskirolnik oraz Sebastian Staniewski – Fit Farmer. Sala wypełniona była po brzegi, padło wiele pytań, a  najtrudniejszym okazało się to o marzenia. Fit Farmer zdradził, że chciałby wygrać zawodową walkę MMA. – Niezależność od pogody… Wiem, że nie do wykonania, ale zawsze warto pomarzyć – mówił Tomasz Klimkowski. Po spotkaniu liczni słuchacze robili pamiątkowe zdjęcia z idolami.

Popularnych influencerów można było też spotkać w halach – zwiedzali wystawę, a także na stoiskach wielu firm. W każdym miejscu, w którym się pojawiali, robili furorę. Samozwańczy Sołtys Lubelszczyzny uczył tańca, z którego zasłynął w portalu TikTok. Weronika i Marlena z GR Załoga udowadniały, że Agrotech to nie tylko maszyny, ale i świetna zabawa. Ze zwiedzającymi spotkali się m.in. Grzegorz Bardowski, Rolnik NieProfesjonalny, Rolnik Szuka, Rolnik na czasie, Agro.Lovers…

Wrażeń moc! Po kolejne zapraszamy na targi Agrotech w dniach od 8 do 10 marca 2024 roku!

Aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.  
18 marca 2023
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH odbyła się ważna konferencja.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.
17 marca 2023
Targi Agrotech to także atrakcje dla rolników. W sobotę o 11.30 rozpocznie się spotkanie z popularnymi w mediach – Magdą Urbaniak, znaną jako magda.tractormania, Sebastianem Staniewskim FitFarmerem, który jest rolnikiem i zawodnikiem MMA, oraz Tomaszem Klimkowskim, znanym z udziału w show telewizyjnej Jedynki. Wydarzenie odbędzie się w kapsule E3 w hali E.
17 marca 2023
Puchar Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka trafił w tym roku do firmy JAR-MET. Podczas gali wręczono również Złote Medale i wyróżnienia 28. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 22. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
17 marca 2023
- Ze względu na brak rąk do pracy, rośnie znaczenie nowych technologii i rolnictwa precyzyjnego, a maszyny oferujące te rozwiązania są dziś na targach Agrotech - mówił Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk w czasie targów techniki rolniczej w Kielcach.
17 marca 2023
Polska siedziba firmy New Holland stanie się centrum dowodzenia na Europę Wschodnią - taką strategię obrał polski oddział firmy na najbliższe lata. Konferencja w tym temacie odbyła się podczas targów Agrotech.
17 marca 2023
Jeden z najważniejszych dystrybutorów i producentów sprzętu rolniczego Unia, został przejęty przez firmę Chemirol. Informacja, w tym przedstawienie nowych struktur zarządu, odbyło się pierwszego dnia targów Agrotech w Targach Kielce.
17 marca 2023
XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH i towarzyszące im targi LAS-EXPO to około 450 firm z całego świata. Rozpoczęciu wydarzenia towarzyszyła oficjalna gala, podczas której głosu udzielił m. in. Wiceprezes Rady ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.
16 marca 2023
Setki ciągników  i maszyn są już ustawiane, czyszczone i polerowane, by błyszczeć pełną mocą podczas targów techniki rolniczej Agrotech. Wydarzenie rozpoczyna się już w piątek, 17 marca w Targach Kielce. Trzy dni będzie wypełnione światowymi i polskimi premierami, a także spotkaniami z popularnymi w kraju influencerami branży agro. 
15 marca 2023
Po raz 15 podczas targów rolniczych Agrotech odbędzie się Finał Krajowy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Konkurs organizowany jest przez Krajowy Związek Młodzieży Wiejskiej. W tym roku Olimpiada obchodzi także jubileusz 40-tej edycji.
15 marca 2023
Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria w czasie targów Agrotech premierowo pokaże wapno granulowane CalciGrow Mag do odkwaszania gleb.
15 marca 2023
Firma Landini szykuję dla uczestników targów Agrotech niemałą gratkę. Na ich stoisku odbędzie się uroczysta premiera nowego ciągnika firmy Landini.
14 marca 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy przygotowuje stoiska na targi Agrotech w Kielcach. Wśród nich będą producenci maszyn rolniczych.
14 marca 2023
„Precyzyjnie o rolnictwie. Nowa Wspólna Polityka Rolna” to konferencja, która ma ukazać możliwości wykorzystania nowych technologii w gospodarstwach rolnych. Udział w niej może wziąć każdy zwiedzający. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 17 marca, o godzinie 11 w kapsule E3 w hali E.
13 marca 2023
Niemiecka marka Fendt szykuje się do kieleckich targów rolniczych z absolutną nowością na sezon 2023. Od 17 do 19 marca po raz pierwszy pokaże nową serię kombajnów zbożowych z wytrząsaczami Fendt Corus 500. W Targach Kielce zaprezentuje także nową generację ciągników Fendt 700 Vario oraz ładowarkę Fendt Cargo T740.
13 marca 2023
Aż 20 różnorodnych maszyn rolniczych zaprezentuje na swoim stoisku dystrybutor, firma Wanicki Agro. Firma skupi się na ciągnikach, kombajnach i ciężkim sprzęcie dla wymagającego rolnika.
10 marca 2023
Na tydzień przed Agrotechem w Targach Kielce praca wre! W piątek, 10 marca, przyjechały już pierwsze maszyny. Stoiska w 10 halach i na terenie zewnętrznym przygotowuje 400 firm, w tym 30 zagranicznych z 14 krajów. Wszystko będzie gotowe na 17 marca, kiedy największe targi w halach w kraju ruszą pełną mocą. Bilety na wydarzenie na stronie targikielce.pl
10 marca 2023
Nie stój w kolejkach. Kup bilet na Agrotech już dziś. Do 16 marca włącznie można kupować za pośrednictwem naszej strony internetowej bilety na targi techniki rolniczej Agrotech w Kielcach. W dni targów - od 17 do 19 marca, bilety będzie można dostać tylko w kasach.
07 marca 2023
Magazyn rolcznicy Agro Profil przy okazji swojej obecności na targach Agrotech postanowił sprezentować uczestnikom unikatowy zabytek. Na ich stoisku będzie można zasiąść za kierownicą zabytkowego ciągnika marki Ursus.
07 marca 2023
Wanicki Agro Kielce - autoryzowany dealer John Deere, Kramer i SIP ponownie odwiedzi tegoroczne targi AGROTECH. Firma zaprezentuję nowe maszyny rolnicze od firmy ROL-EX.
06 marca 2023
Wystawa techniki rolniczej Agrotech w Targach Kielce to przede wszystkim prezentacja najnowszych maszyn i rozwiązań, ale i miejsce przekazywania kluczowych dla gospodarzy informacji. W sobotę i niedzielę, 18 i 19 marca specjaliści poradzą, jak skorzystać z ekoschematów.
02 marca 2023
Amerykański producent maszyn rolniczych John Deere pojawi się na targach Agrotech w Kielcach z nowymi ciągnikami. Wśród nich nowa odsłona popularnej serii 6M.
23 lutego 2023
Przedsiębiorstwo Wanicki szykuje na targi Agrotech stoisko z różnorodną ofertą maszyn. W dniach od 17 do 19 marca w Targach Kielce pokaże m.in. najnowszą sadzarkę i kombajn wyprodukowane przez belgijską firmę AVR.
22 lutego 2023
Koreański producent ciągników LS Tractor będzie wystawcą podczas tegorocznych targów AGROTECH. Firma przedstawi swoją najnowszą ofertę dla sadowników, właścicieli plantacji owoców i mniejszych gospodarstw.
22 lutego 2023
Myśli jak Zawodowiec. Pracuje jak Bestia - takimi słowami Valtra, fiński producent ciągników, opisuje najnowszą serię Q. Ciągniki o mocy do nawet 305 KM będzie można zobaczyć na targach Agrotech w Kielcach w dniach od 17 do 19 marca.
21 lutego 2023
Hardi - producent nowoczesnych opryskiwaczy przedstawi swoją ofertę na tegorocznych targach Agrotech. Będzie najnowszy model Aeon Twin wyposażony w system pomocniczego strumienia powietrza.
15 lutego 2023
Przedsiębiorstwo Claas przygotowuje okazałe stoisko na targi techniki rolniczej Agrotech, które odbędą się w dniach 17 – 19 marca w Targach Kielce. Wśród nowości zaprezentuje najnowszy kombajn Trion 520 oraz prasę zwijającą Variant 560.
15 lutego 2023
Oferta firm przygotowywana na targi rolnicze Agrotech, które będą trwać od 17 do 19 marca, jest coraz bardziej urozmaicona. Przedsiębiorstwo Marseplast zaprezentuje różnorodne zbiorniki do opryskiwaczy oraz lejki do rozsiewaczy nawozu, a także wszelkie akcesoria do maszyn rolniczych.
08 lutego 2023
Puma 260 CVXDrive i Absolut CVT po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności na wspólnym stoisku Case IH i Steyr w Targach Kielce podczas Agrotechu. Na tym nie koniec nowości, które firmy planują na dni od 17 do 19 marca 2023.
06 lutego 2023
Traktory, kombajny, maszyny niemal spod igły zobaczymy podczas targów Agrotech. Nowościami zaskoczą także producenci nawozów. Największe w halach w Polsce i jedne z najbardziej liczących się w Europie targów techniki rolniczej potrwają w Targach Kielce w dniach od 17 do 19 marca.
06 lutego 2023
New Holland T7 o długim rozstawie osi zostanie po raz pierwszy w kraju zaprezentowany podczas marcowych targów Agrotech w Kielcach. Nowościami od przedsiębiorstwa będą również modele T5S oraz T5 Utility Powershuttle , a także minikoparka elektryczna serii D.
03 lutego 2023
Z szeroką gamą produktów szykuje się na targi Agrotech przedsiębiorstwo Pöttinger. Zaprezentowane zostaną nowoczesne i potężne maszyny od uprawy gleby, siewu, mechanicznej pielęgnacji upraw. Nowościami będą kultywator Terria ze zbiornikiem Amico i nowy siewnik Aerosem.
02 lutego 2023
Polski producent maszyn rolniczych Landstal podczas marcowych targów Agrotech zaprezentuje różnorodne maszyny do uprawy ziemi, a przede wszystkim specjalistyczne agregaty. Nie braknie nowości.  
02 lutego 2023
Przedsiębiorstwa mogą zgłaszać produkty związane z rolnictwem i gospodarką żywnościową do konkursu o Złoty Medal Targów Techniki Rolniczej Agrotech 2023. Ważne, by były one prezentowane w czasie wystawy w Targach Kielce.
30 stycznia 2023
Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk zaplanował udział w 28. Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej Agrotech, które w Targach Kielce odbędą się w dniach od 17 do 19 marca.
11 stycznia 2023
Automatyczny rozdzielacz ssący (ARS) to innowacyjne rozwiązanie dozowania zboża z silosu lub pryzmy, w którym firma Zuptor zastosowała nową opcję odpowiadającą na konieczność minimalizowania kosztów zużycia energii. Urządzenie zaprezentuje podczas targów rolniczych w Kielcach w dniach od 17 do 19 marca.
28 grudnia 2022
Firma JOST to wiodący światowy producent komponentów dla ciągników i maszyn kołowych używanych przez rolników. Podczas marcowych targów Agrotech zaprezentuje szeroką gamę ładowaczy czołowych oraz sprzęgów i zaczepów.
28 grudnia 2022
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało harmonogram naborów wniosków na działania w ramach nadal realizowanego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na rok 2023. Zaplanowane zostało wsparcie do inwestycji w nawadnianie i zieloną energię, a także pomoc dla dotkliwie poszkodowanych w wyniku wojny.
21 grudnia 2022
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH znalazły się w grupie wydarzeń wskazanych przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, jako dających pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji w przypadku wystawienia na nich wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.
07 grudnia 2022
Ładowarki teleskopowe T7035 i T7042T to nowość, którą przedsiębiorstwo Weideman zaprezentuje podczas targów Agrotech w dniach od 17 do 19 marca 2023 roku w Kielcach.
06 grudnia 2022
Hodowców bydła w pracach przy podgarnianiu paszy zmieni robot sterowany za pomocą smartphona. Urządzenie porusza się nie tylko po oborze, ale i pomiędzy budynkami, samodzielnie steruje drzwiami automatycznymi. Nowość EM LIZARD  od przedsiębiorstwa Euromilk będzie można zobaczyć na targach Agrotech w Kielcach.
30 listopada 2022
Z prezentacją nowych produktów udział w 28.edycji targów Agrotech 2023 zapowiada  się marka Fendt. Zobaczymy  ciągniki z serii Vario Gen7 - całkowicie nowy projekt firmy przedsiębiorstwa i rozszerzenie zakresu mocy do 300 KM dla różnorodnych zastosowań.
29 listopada 2022
Cenione i znane marki deklarują udział w 28. edycji Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. Wydarzenie, które odbędzie się od 17 do 19 marca zapowiada się już teraz okazale. Będą prezentacje najnowszych osiągnięć tej branży przemysłu. Firmy, które chcą przygotować duże stoiska, do 12 grudnia mogą skorzystać ze specjalnych warunków proponowanych przez Targi Kielce.
07 listopada 2022
– Ważne, żeby przed rozpoczęciem naborów rolnicy zostali dobrze poinformowani o wszystkich możliwościach krajowego Planu Strategicznego, aby mogli maksymalnie z nich skorzystać – podkreślił wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji prasowej w czwartek, 3 listopada. Resort rolnictwa przygotował prezentację z informacjami o wysokości dopłat, punktacji i warunkach uzyskania.
03 listopada 2022
Średnia wartość wsparcia bezpośredniego w Polsce w przeliczeniu na hektar będzie wzrastać w kolejnych latach – poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
17 października 2022
Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk objął patronatem honorowym XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, które odbędą się w dniach 17 - 19 marca 2023 roku w Targach Kielce.
06 października 2022
30 września Europejski Bank Centralny opublikował kurs wymiany, po którym przeliczane będą płatności bezpośrednie oraz przejściowe wsparcie krajowe za 2022 rok. Kurs wynosi 4,8483 złotego za jedno euro. Wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie 17 października.
29 września 2022
31 sierpnia 2022 roku Komisja Europejska zatwierdziła Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.
19 września 2022
Przez cztery dni 400 uczestnikom V Europejskiego Parlamentu Wiejskiego towarzyszyły „świętokrzyskie” folklor i smaki. Wydarzenie po raz pierwszy miało miejsce w Polsce, w Targach Kielce, a goście z 40 państw spędzali czas pomiędzy owocami, warzywami, kwiatami, widokami i rolniczymi maszynami z naszego województwa.
15 września 2022
Pilne potrzeby i konieczne zmiany wskazuje Deklaracja Mieszkańców Wsi wypracowana w czasie czterodniowego V Europejskiego Parlamentu Wiejskiego w Kielcach. Mowa między innymi o bezpieczeństwie żywnościowym i energetycznym, prostym dostępie do funduszy unijnych oraz eliminacji węgla.
15 września 2022
– Powinniśmy wykorzystać siłę samorządów lokalnych. Zdajemy sobie sprawę, że jednym z naszych zadań w ramach prezydencji Czech w Unii Europejskiej jest wspieranie inteligentnych wiosek na poziomie europejskim - mówił Radim Sršeň, Wiceminister Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej, Wiceprzewodniczący Komisji NAT Europejskiego Komitetu Regionów podczas dyskusji w Targach Kielce.
13 września 2022
– Wprowadzamy plan działania dla obszarów wiejskich: trzydzieści działań, które dotyczą wszystkich obszarów życia na wsi – mówił Janusz Wojciechowski, Komisarz Unii Europejskiej do spraw rolnictwa podczas Europejskiego Parlamentu Wiejskiego. Wydarzenie od poniedziałku do czwartku trwa w Targach Kielce. Ponad 400 przedstawicieli z 40 krajów dyskutuje o problemach i przyszłości wsi.
12 września 2022
– Europejski Parlament Wiejski  to partner do tworzenia Paktu dla Obszarów Wiejskich – zaznaczał Janusz Wojciechowski, Komisarz Unii Europejskiej do spraw rolnictwa podczas otwarcia wydarzenia w poniedziałek, 12 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Ponad 400 przedstawicieli z 40 krajów dyskutuje o problemach i przyszłości wsi.
17-19.03.2023
Godziny otwarcia
 • 17 III 2023
  10:00 - 16:00
 • 18 III 2023
  09:00 - 16:00
 • 19 III 2023
  09:00 - 16:00
  17-19.03.2023
  Godziny otwarcia
  • 17 III 2023
   10:00 - 16:00
  • 18 III 2023
   09:00 - 16:00
  • 19 III 2023
   09:00 - 16:00