List-Gratulacyjny-Agrotech-pol.jpg
28. edycja wystawy techniki rolniczej Agrotech otrzymała tytuł "Najlepszych Targów w Polsce".

Agrotech „Najlepszymi Targami w Polsce”!

27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.

Targi techniki rolniczej Agrotech oraz trwające jednocześnie targi gospodarki leśnej Las – Expo przyciągnęły blisko 70 tysięcy uczestników, 450 firm z Polski i 15 krajów, i zajęły 63,5 tysiąca metrów kwadratowych. Nad organizacją tak dużego wydarzenia zespół Targów Kielce pracował „pełną parą”, wykorzystując wszystkie swe siły i możliwości, by profesjonalnie zadbać o każdy jego aspekt. Praca została doceniona przez redakcję Gazety Targowej przyznaniem tytułu „Najlepsze Targi w Polsce”.


Jak poinformował, Mariusz Ciołeszyński, redaktor naczelny Gazety Targowej, zespół redakcyjny w okresie po zakończeniu pandemii odwiedził wiele imprez targowych w Polsce i dokonał szczegółowej analizy pod kątem, jak szybko oraz na jakim poziomie organizacyjnym dane targi wracają do standardów, które obowiązywały jeszcze przed pandemią.

- W opinii redakcji Gazety Targowej XVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH zajęły pierwsze miejsce w ogólnopolskim plebiscycie: „Najlepsze Targi w Polsce”. Państwa targi zostały ocenione najwyżej w Polsce pod względem profesjonalnej organizacji wydarzenia, doskonałej obsługi wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrej współpracy z przedstawicielami mediów – przekazuje redaktor Mariusz Ciołeszyński.

W ocenie wydarzeń targowych redakcja wzięła pod uwagę kilka kategorii. Oto najważniejsze z nich:

  • jakie firmy zgodziły się na udział w targach biorąc pod uwagę najbardziej wartościowe marki w danej branży,
  • jak duża była frekwencja w każdym dniu targów,
  • jak wyglądała obsługa zwiedzających na terenie targów, przy wejściach i bramach,
  • na jakim poziomie była przygotowana i prowadzona uroczystość otwarcia targów i uroczysta gala wręczenia nagród,
  • jak były przygotowane materiały prasowe przed targami oraz jak biuro prasowe współpracowało z dziennikarzami podczas targów.

Redakcja zgromadziła także opinie o targach od wystawców i zwiedzających, czyli od najważniejszych podmiotów, dla których organizuje się to przedsięwzięcie.

Wystawcy kluczowi dla prestiżu targów  

Jak przekazywał redaktor naczelny Gazety Targowej, kluczowe dla prestiżu targów jest zwłaszcza to, kto się na tych targach wystawia. - Praca, jaka została włożona w zaproszenie tak liczących się marek w branży rolniczej i zachęceniu ich do przywiezienia na targi tylu maszyn i tylu nowości, w obecnej sytuacji gospodarczej w Polsce, to ogromny sukces całego zespołu kierowanego przez dyrektora targów Agrotech Kamila Perza i jego zastępcy Grzegorza Figarskiego. To wymierny efekt wieloletniej pracy całego zespołu i osobistych spotkań z kluczowymi wystawcami na długo przed targami – zaznaczał Mariusz Ciołeszyński.

Pierwszy kontakt zwiedzającego z targami 

Redaktor naczelny zwrócił uwagę też na liczbę odwiedzających targi oraz sprawność przejścia przez terminale. - Zorganizowanie służb ochrony nadzorowanej przez pana Krzysztofa Kota pokazuje, że ten pierwszy kontakt zwiedzającego z targami może być przyjemnym wspomnieniem. Naszą uwagę zwróciła przyjazna atmosfera i chęć udzielenia pomocy podczas rozmów z osobami dbającymi o porządek przy wejściach i wjazdach na targi. Na Waszych targach w Kielcach jest pod tym względem coś wyjątkowego i to na każdym poziomie organizacyjnym, widoczna jest po prostu ludzka życzliwość, z którą spotykamy u Was od wielu lat – dodawał Mariusz Ciołeszyński.

 

Ważna współpraca z dziennikarskim gronem

Znaczenie miała również bardzo dobra współpraca z wydziałem Public Relations, kierowanym przez panią dyrektor Agnieszkę Wichę - Daukszę oraz organizacja biura prasowego służącego dziennikarzom. Redakcja wzięła pod uwagę również jakość materiałów prasowych przygotowanych przez zespół PR oraz graficznych dostarczonych przez marketing.  

 

Zauważone zostały również elementy oficjalne wydarzenia - otwarcie oraz gala, podczas której wystawcom wręczone zostały Złote Medale.  - Sposób przygotowania i poprowadzenia uroczystości otwarcia i gali wręczenia nagród to najwyższy poziom europejski – podkreślił Mariusz Ciołeszyński.

 

Wystawcy chcą wracać do Targów Kielce 

- Przez trzy dni targów przeprowadziliśmy też wiele rozmów z wystawcami, których wprost pytaliśmy o ich ocenę tych targów. Widzieliśmy po nich, że dobrze się tutaj czują i co najważniejsze są bardzo zadowoleni, że przyjechali w tym roku do Kielc i chcą tutaj wrócić, bo taka frekwencja i taka jakość zwiedzających jest wyjątkową okazją biznesową, z której chcą nadal korzystać – przekazywał redaktor naczelny Gazety Targowej.

 

Zespół Targów Kielce, a zwłaszcza ekipa pracująca nad targami Agrotech czuje się niezmiernie doceniona – dziękujemy!

 

 

 

/MŚ/

 

 

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.