AgroTech-505.jpg
Pokazy rzeźbienia pilarką można podziwiać w ramach wystawy Las-Expo.

Trzeci dzień targów Agrotech i Las - Expo. Czekają atrakcje i spotkania z influencerami

19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.

Wystawa techniki rolniczej z mnóstwem nowości i premier trwa w Targach Kielce do godziny 16 w niedzielę. Na wielu stoiskach czekają atrakcje dla całych rodzin. 

Od godziny 10 na stoisku Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego (H-97) będzie trwała prezentacja bezpiecznych ubiorów dla rolnika. W wydarzeniu udział bierze Tomasz Klimkowski, czyli popularny swietorzyskirolnik.

Na stoisku firmy Swimer B-21 będzie można spotkać znane w kraju rolniczki Weronikę i Marlenę, czyli GR Załoga.

O godzinie 11 i 13 w kapsule E3 w hali E rozpoczynają się warsztaty z najnowszą wiedzą dla rolników. Specjaliści z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne omówią korzystanie z ekoschematów. Określą, w jaki sposób wszyscy producenci rolni mogą maksymalnie wykorzystać możliwości oferowane przez ekoschematy i uzyskać najwyższe dopłaty.

Sobotnie spotkania dotyczące ekoschematów cieszą się bardzo dobrymi komentarzami rolników, którzy zajęli niemal wszystkie miejsca w sali.  – Bardzo konkretnie, szybko, rzeczowo. Można? Można – podsumowywał rolnik Marcin.  

Na terenie zewnętrznym trwają pokazy na żywo pracy rębaków, traków oraz pilarek. Można kupić sadzonki, cebulki i nasiona kwiatów, krzewów i drzewek. 

/MŚ/

 

 

Polecane aktualności
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.  
18 marca 2023
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH odbyła się ważna konferencja.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.
17 marca 2023
Targi Agrotech to także atrakcje dla rolników. W sobotę o 11.30 rozpocznie się spotkanie z popularnymi w mediach – Magdą Urbaniak, znaną jako magda.tractormania, Sebastianem Staniewskim FitFarmerem, który jest rolnikiem i zawodnikiem MMA, oraz Tomaszem Klimkowskim, znanym z udziału w show telewizyjnej Jedynki. Wydarzenie odbędzie się w kapsule E3 w hali E.
17 marca 2023
Puchar Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka trafił w tym roku do firmy JAR-MET. Podczas gali wręczono również Złote Medale i wyróżnienia 28. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 22. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.