642A5229.jpg
Beata Milewicz z kieleckiego oddziału KRUSu oraz Tomasz Klimkowski, swietokrzyskirolnik, prezentowali, jak powinien wyglądać bezpieczny ubiór do prac w gospodarstwie.

W ubiorze rolnika najważniejsze są… buty. KRUS i Tomasz Klimkowski o bezpieczeństwie pracy. Zobacz wideo

19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.

Kielecki Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podczas targów Agrotech zorganizował atrakcyjną formę prezentacji zasad bezpiecznej pracy. Od rana w niedzielę prowadzone były konkursy dla dzieci i dla dorosłych. Chętnych nie brakowało, tym bardziej, że właściwe odpowiedzi były nagradzane upominkami i gadżetami. W szerzeniu informacji KRUS wspomagał Tomasz Klimkowski, rolnik i popularny influencer znany w sieci jako „swietokrzyskirolnik”. Tomasz zaprezentował trzy ubiory do różnych rodzajów prac – codzienny, do pracy z pilarkami, do robót związanych ze środkami ochrony roślin.

 

 

Beata Milewicz, zajmująca się prewencją w kieleckim KRUSie, omawiała ważne elementy ubioru. – Kask, przyłbica lub okulary, słuchawki, wzmocnione buty i rękawice… Każda część ma znaczenie dla ochrony życia i zdrowia - mówiła. Dyrektor kieleckiego oddziału KRUS Tadeusz Jakubowski podkreślał, że targi Agrotech to świetna okazja, by na starcie nowego sezonu przypomnieć rolnikom, że warto dbać o swoje bezpieczeństwo i zachowywać szczególną ostrożność w każdym zadaniu.  

 

Sam Tomasz, młody rolnik ze Świętokrzyskiego, zaznaczył, że od najmłodszych lat poznaje zasady bezpiecznej pracy. - Rodzice uczyli nas ostrożności. Mam takie ubiory w domu, rzecz jasna korzystam. Najważniejsze dla mnie są buty, które chronią przed uderzeniem, stłuczeniem, skręceniem… - wyjaśniał.    

/MŚ/

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.