20230319-113124.jpg
Przedstawiciele firmy Maans oraz zwiedzający w czasie targów Agrotech w Kielcach.

Firmy z Ukrainy na Agrotechu. "Producenci, którzy chcą wejść na nowy poziom, muszą uczestniczyć w takich wystawach"

03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.

28. edycja targów techniki rolniczej Agrotech, która odbyła się w dniach od 17 do 19 marca, zgromadziła blisko 70 tysięcy uczestników. Z ofertą przyjechało 450 przedsiębiorstw z Polski i 15 krajów, w tym z Ukrainy.
 

- Zaprezentowaliśmy hedery do kombajnów, stoły do ​​rzepaku, wózki do nich – przekazywała Anastasija Serbina, manager firmy Maans  z ukraińskiego  obwodu rówieńskiego, gdzie prowadzi fabrykę.  

Jak mówi, pierwszy raz w tym roku brali udział w imprezie targowej. – W czasie Agrotechu odczuliśmy zainteresowanie naszymi maszynami, uwagę przykuwał fakt, że to ukraińska produkcja. Mamy wielką nadzieję, że produkty będą odpowiednie dla polskiego rynku i zyskają tu uznanie. Udało nam się nawiązać kontakty z potencjalnymi klientami – tłumaczy Anastasija Serbina. - Producenci, którzy chcą wejść na nowy poziom, zdecydowanie muszą uczestniczyć w takich wystawach. To jest przede wszystkim wystawa wizerunkowa. Tu można pokazać swoją firmę, znaleźć swojego potencjalnego klienta, co w przyszłości przyniesie firmie rozpoznawalność marki, sprzedaż i wyniki – zaznacza manager firmy Maans.  

 

Z ofertą maszyn rolniczych, do ogrodów i winnicy na targi Agrotech przyjechała ukraińska firma Maximarin Group. - W Kielcach zaprezentowaliśmy się po raz pierwszy, ale nie ostatni. Chcemy wziąć udział w przyszłorocznej edycji. Wobec minionego Agrotechu mieliśmy duże oczekiwania i zostały one spełnione. Było wielu zainteresowanych klientów. Mamy nadzieję, że udział przyniesie nam bardzo dobre efekty – mówiła Yana Tytarenko, kierownik działu eksportu Maximarin Group.

Przedsiębiorstwo zaprezentowało części maszyn, jak urządzenie do aplikacji nawozów płynnych w technologii "Kultan", maszyny zawieszane lub doczepiane, głównie do aplikacji nawozów płynnych, takich jak mieszanka karbomido-amoniakalna, nawozów organicznych. W ofercie firmy są też odchwaszczacze borowe do pielenia pól, które sprawdzają się również w rolnictwie ekologicznym, opryskiwacze ogrodowe i do winnic.

Wśród zwiedzających z Ukrainy również byli przedstawiciele firm, między innymi z Fabryka Filtrów Workowych. Przyjechali przeprowadzić rekonesans, by ocenić czy warto w kolejnej edycji wziąć udział już jako wystawca. Pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne.

Na zdjęciu: Zwiedzający z Ukrainy na stoisku polskiej firmy Landstal. 

 

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.