642A5493.jpg
Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne przeprowadzili cztery warsztaty dotyczące ekoschematów.

Ekoschematy wyjaśnione. Przydatne warsztaty w czasie targów Agrotech  

19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  

Wielu rolników gromadziło się na warsztatach dotyczących ekoschematów w czasie wystawy Agrotech w Targach Kielce. – Ekoschematy to nowość w dopłatach bezpośrednich. Ważne, by wiedzieć, jakie możliwości oferują, by nie stracić pieniędzy, które mogą trafić do gospodarstwa – zaznaczał Grzegorz Przysucha.  Wspólnie z Karoliną Szałas wyjaśniali, jakie pieniądze są możliwe do uzyskania dla plantatorów oraz hodowców zwierząt. – Ważne są badania gleby, plan nawozowy, różnicowanie upraw. Zmiany zaszły także w dopłatach do zwierząt – podkreślali.

 

 

Szczegółowo wyliczyli, ile rolnik może dostać dopłaty do hektara. Zanalizowali warunki i różnice pomiędzy ekoschematami. Uzupełniali, że przed rolnikami trzy ważne nabory wniosków o premię bądź dofinansowanie do rozwoju gospodarstw. – Przed nami nowa restrukturyzacja małych gospodarstw z premią w wysokości 100 tysięcy lub 120 tysięcy złotych, młody rolnik z premią 200 tysięcy złotych oraz dofinansowania do zakupu maszyn w wysokości nawet 600 tysięcy złotych – tłumaczyli.

 

Rolnicy i przedstawiciele firm, którzy wsłuchiwali się w prezentacje i wyliczenia, zaznaczali, że otrzymali rzeczowe informacje. – Krótko, konkretnie, mamy komplet danych – mówili panowie Marcin i Stanisław.

  

/MŚ/

 

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.