642A5493.jpg
Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne przeprowadzili cztery warsztaty dotyczące ekoschematów.

Ekoschematy wyjaśnione. Przydatne warsztaty w czasie targów Agrotech  

19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  

Wielu rolników gromadziło się na warsztatach dotyczących ekoschematów w czasie wystawy Agrotech w Targach Kielce. – Ekoschematy to nowość w dopłatach bezpośrednich. Ważne, by wiedzieć, jakie możliwości oferują, by nie stracić pieniędzy, które mogą trafić do gospodarstwa – zaznaczał Grzegorz Przysucha.  Wspólnie z Karoliną Szałas wyjaśniali, jakie pieniądze są możliwe do uzyskania dla plantatorów oraz hodowców zwierząt. – Ważne są badania gleby, plan nawozowy, różnicowanie upraw. Zmiany zaszły także w dopłatach do zwierząt – podkreślali.

 

Szczegółowo wyliczyli, ile rolnik może dostać dopłaty do hektara. Zanalizowali warunki i różnice pomiędzy ekoschematami. Uzupełniali, że przed rolnikami trzy ważne nabory wniosków o premię bądź dofinansowanie do rozwoju gospodarstw. – Przed nami nowa restrukturyzacja małych gospodarstw z premią w wysokości 100 tysięcy lub 120 tysięcy złotych, młody rolnik z premią 200 tysięcy złotych oraz dofinansowania do zakupu maszyn w wysokości nawet 600 tysięcy złotych – tłumaczyli.

 

Rolnicy i przedstawiciele firm, którzy wsłuchiwali się w prezentacje i wyliczenia, zaznaczali, że otrzymali rzeczowe informacje. – Krótko, konkretnie, mamy komplet danych – mówili panowie Marcin i Stanisław.

  

/MŚ/

 

Polecane aktualności
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.  
18 marca 2023
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH odbyła się ważna konferencja.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.
17 marca 2023
Targi Agrotech to także atrakcje dla rolników. W sobotę o 11.30 rozpocznie się spotkanie z popularnymi w mediach – Magdą Urbaniak, znaną jako magda.tractormania, Sebastianem Staniewskim FitFarmerem, który jest rolnikiem i zawodnikiem MMA, oraz Tomaszem Klimkowskim, znanym z udziału w show telewizyjnej Jedynki. Wydarzenie odbędzie się w kapsule E3 w hali E.