NHollandt700.jpg
Polską premierę podczas Agrotechu będzie miał model T7.300 o długim rozstawie osi z systemem PLM Intelligence™.

Polskie premiery od przedsiębiorstwa New Holland podczas targów Agrotech

06 lutego 2023
New Holland T7 o długim rozstawie osi zostanie po raz pierwszy w kraju zaprezentowany podczas marcowych targów Agrotech w Kielcach. Nowościami od przedsiębiorstwa będą również modele T5S oraz T5 Utility Powershuttle , a także minikoparka elektryczna serii D.

Jeden z największych producentów sprzętu rolniczego na świecie – przedsiębiorstwo New Holland wraca do głównej hali Targów Kielce – hali E i podczas Agrotechu zajmie znaczącą powierzchnię. W dniach od 17 do 19 marca zaoferuje zróżnicowaną gamę ciągników - dla małych i dużych gospodarstw.

Na arenie prezentacji ważne miejsce zajmą pojazdy niemal spod igły. Polską premierę będzie miał model T7.300 o długim rozstawie osi z systemem PLM Intelligence™, który zapewnia doskonałe możliwości i osiągi. Jest najmocniejszym oraz najbardziej kompaktowym ciągnikiem w swoim przedziale mocy, zapewniający 300 KM podczas prac wykorzystujących WOM oraz podczas holowania, pomimo zachowania rozstawu osi i wymiarów bieżącej gamy modeli T7. Model ten oferuje operatorowi bardzo wysoki poziom komfortu dzięki wyposażonej w aktywną amortyzację kabinie Horizon™ Ultra o najniższym na rynku poziomie hałasu. Ponadto wiele nowych funkcji i automatyzacja pracy osprzętu ciągnika dodatkowo zwiększają wydajność i efektywność, a także sam czas pracy.

Z kolei z myślą o ciężkiej pracy został stworzony T5 Utility Powershuttle – te solidne mocne ciągniki producent oferuje w trzech modelach o mocy znamionowej od 100 do 120 KM. W serii T5 nowością są też ciągniki T5S – gama obejmuje dwa modele o mocy 90 KM i 100 KM (moc znamionowa) z możliwością wyboru przekładni całkowicie mechanicznej lub typu Powershuttle.

Zarówno T5S, jak i T5 Utility Powershuttle to ważące blisko 4 tony, uniwersalne ciągniki z rozstawem osi wynoszącym 2350 mm, które cechują się wysoką wydajnością i łatwymi w obsłudze funkcjami. Modele te dodatkowo poszerzają gamę ciągników T5 o mocy od 80 do 140 KM, która obejmuje teraz pojazdy T5 Utility DualCommand, T5 ElectroCommand, T5 DynamicCommand i T5 AutoCommand.

Cechą wspólną tych nowych gam podrzędnych są niezwykle wydajne silniki, a także system ATS i układ hydrauliczny, różnią się jednak wymiarami całkowitymi, masą, osiami i ofertą opon, znaczne różnice widoczne są też w kabinie. Oba modele wyposażono w 4-cylindrowy silnik F5 firmy FPT o pojemności skokowej 3,6 l spełniający wymogi normy Stage V.

 

Oprócz ciągników na targach Agrotech w Kielcach pojawi się także zupełnie nowa gama minikoparek serii D. Marka New Holland znacząco rozszerza ofertę lekkich maszyn budowlanych, przedstawiając zupełnie nową gamę piętnastu modeli minikoparek produkowanych w zakładach firmy. Wyróżniają się pod względem szerokości, konstrukcji, uniwersalności, innowacyjności, komfortu i możliwości. Mają kompaktowe wymiary, duży zasięg roboczy oraz konstrukcje zero-obrotowe lub z krótką przeciwwagą, dzięki czemu doskonale sprawdzają się podczas prac w ograniczonej przestrzeni.

Nowa gama maszyn to pierwsze produkty przedstawione po przejęciu Sampierana S.p.A., włoskiej firmy specjalizującej się w projektowaniu i produkcji maszyn do robót ziemnych, znanych ze swojej niezawodności, jakości i innowacyjnych technologii, szczególnie w przypadku małych i średnich koparek oraz podwozi specjalnych.

 

 

Te i wiele innych maszyn od New Holland i innych wiodących producentów maszyn rolniczych będzie można zobaczyć w czasie targów Agrotech w Kielcach, w dniach od 17 do 19 marca 2023.

/MK/

Polecane aktualności
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.  
18 marca 2023
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH odbyła się ważna konferencja.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.