NHollandt700.jpg
Polską premierę podczas Agrotechu będzie miał model T7.300 o długim rozstawie osi z systemem PLM Intelligence™.

Polskie premiery od przedsiębiorstwa New Holland podczas targów Agrotech

06 lutego 2023
New Holland T7 o długim rozstawie osi zostanie po raz pierwszy w kraju zaprezentowany podczas marcowych targów Agrotech w Kielcach. Nowościami od przedsiębiorstwa będą również modele T5S oraz T5 Utility Powershuttle , a także minikoparka elektryczna serii D.

Jeden z największych producentów sprzętu rolniczego na świecie – przedsiębiorstwo New Holland wraca do głównej hali Targów Kielce – hali E i podczas Agrotechu zajmie znaczącą powierzchnię. W dniach od 17 do 19 marca zaoferuje zróżnicowaną gamę ciągników - dla małych i dużych gospodarstw.

Na arenie prezentacji ważne miejsce zajmą pojazdy niemal spod igły. Polską premierę będzie miał model T7.300 o długim rozstawie osi z systemem PLM Intelligence™, który zapewnia doskonałe możliwości i osiągi. Jest najmocniejszym oraz najbardziej kompaktowym ciągnikiem w swoim przedziale mocy, zapewniający 300 KM podczas prac wykorzystujących WOM oraz podczas holowania, pomimo zachowania rozstawu osi i wymiarów bieżącej gamy modeli T7. Model ten oferuje operatorowi bardzo wysoki poziom komfortu dzięki wyposażonej w aktywną amortyzację kabinie Horizon™ Ultra o najniższym na rynku poziomie hałasu. Ponadto wiele nowych funkcji i automatyzacja pracy osprzętu ciągnika dodatkowo zwiększają wydajność i efektywność, a także sam czas pracy.

Z kolei z myślą o ciężkiej pracy został stworzony T5 Utility Powershuttle – te solidne mocne ciągniki producent oferuje w trzech modelach o mocy znamionowej od 100 do 120 KM. W serii T5 nowością są też ciągniki T5S – gama obejmuje dwa modele o mocy 90 KM i 100 KM (moc znamionowa) z możliwością wyboru przekładni całkowicie mechanicznej lub typu Powershuttle.

Zarówno T5S, jak i T5 Utility Powershuttle to ważące blisko 4 tony, uniwersalne ciągniki z rozstawem osi wynoszącym 2350 mm, które cechują się wysoką wydajnością i łatwymi w obsłudze funkcjami. Modele te dodatkowo poszerzają gamę ciągników T5 o mocy od 80 do 140 KM, która obejmuje teraz pojazdy T5 Utility DualCommand, T5 ElectroCommand, T5 DynamicCommand i T5 AutoCommand.

Cechą wspólną tych nowych gam podrzędnych są niezwykle wydajne silniki, a także system ATS i układ hydrauliczny, różnią się jednak wymiarami całkowitymi, masą, osiami i ofertą opon, znaczne różnice widoczne są też w kabinie. Oba modele wyposażono w 4-cylindrowy silnik F5 firmy FPT o pojemności skokowej 3,6 l spełniający wymogi normy Stage V.

 

Oprócz ciągników na targach Agrotech w Kielcach pojawi się także zupełnie nowa gama minikoparek serii D. Marka New Holland znacząco rozszerza ofertę lekkich maszyn budowlanych, przedstawiając zupełnie nową gamę piętnastu modeli minikoparek produkowanych w zakładach firmy. Wyróżniają się pod względem szerokości, konstrukcji, uniwersalności, innowacyjności, komfortu i możliwości. Mają kompaktowe wymiary, duży zasięg roboczy oraz konstrukcje zero-obrotowe lub z krótką przeciwwagą, dzięki czemu doskonale sprawdzają się podczas prac w ograniczonej przestrzeni.

Nowa gama maszyn to pierwsze produkty przedstawione po przejęciu Sampierana S.p.A., włoskiej firmy specjalizującej się w projektowaniu i produkcji maszyn do robót ziemnych, znanych ze swojej niezawodności, jakości i innowacyjnych technologii, szczególnie w przypadku małych i średnich koparek oraz podwozi specjalnych.

 

 

Te i wiele innych maszyn od New Holland i innych wiodących producentów maszyn rolniczych będzie można zobaczyć w czasie targów Agrotech w Kielcach, w dniach od 17 do 19 marca 2023.

/MK/

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.