PUMA260CVX.jpg
Case IH na targi Agrotech szykuje polską premierę swojego najpotężniejszego w historii ciągnika Puma – model 260 CVX Drive. (materiały prasowe)

Premierowe prezentacje ciągników, maszyn i nawozów na targach Agrotech już w marcu

06 lutego 2023
Traktory, kombajny, maszyny niemal spod igły zobaczymy podczas targów Agrotech. Nowościami zaskoczą także producenci nawozów. Największe w halach w Polsce i jedne z najbardziej liczących się w Europie targów techniki rolniczej potrwają w Targach Kielce w dniach od 17 do 19 marca.

28. edycja Agrotechu zapowiada się imponująco. Można być pewnym pełnej oferty dla gospodarstw rolnych – od ciągników, przez kombajny i maszyny, urządzenia do obsługi, systemy zarządzania, nawigacje, po nawozy, środki ochrony, materiał siewny i wszelkie akcesoria. Na dni od 17 do 19 marca światowi producenci zapowiadają premierowe pokazy.


Premiery ciągników na targach Agrotech w Kielcach


Przedsiębiorstwo Case IH szykuje polską premierę Pumy 260 CVX, najmocniejszej wśród modeli - o mocy 260 KM, skonstruowanej wedle zasad wydajnej technologii - oferuje więcej mocy i automatyzacji przy utrzymaniu w ryzach kosztów operacyjnych. Steyr po raz pierwszy w kraju zaprezentuje ciągnik Absolut CVT, dostosowany do każdego wyzwania i zaprojektowany tak, aby być najlepszym "koniem roboczym", o mocy do 240 KM.


New Holland przyjedzie z premierowym modelem T7.300. To ciągnik o długim rozstawie osi z systemem PLM Intelligence™, zapewniający doskonałe możliwości i osiągi.
Wśród nowości od marki Fendt będzie Vario gen 7 z innowacyjnym systemem obsługi FendtONE i nowym niskoobrotowym silnikiem.

Propozycje przygotowują także John Deere, Zetor, Massey Ferguson i Valtra. Zobaczymy też gamy ciągników marek Kioti, Farmtrack, Landini.


Nowości wśród kombajnów i maszyn na Agrotechu

Lista prezentacji najnowszych modeli na ciągnikach się nie kończy. Na stoisku przedsiębiorstwa Claas zwiedzający zobaczą nowy kombajn Trion 250 o wyjątkowej wydajności i efektywności. Nowe ładowarki teleskopowe zaprezentuje Weidemann - T7035 i T7042T. Oba wyróżniają się ergonomią pracy.


Jedną z nowości od firmy Pöttinger będzie kultywator Terria ze zbiornikiem Amico. Praca tym zestawem ma na celu spulchnienie gleby oraz równoczesne wysianie nawozu, a więc oszczędność czasu i paliwa. Euromilk zaprezentuje autonomiczny system podgarniania paszy EM LIZARD z opatentowanym modułowym ślimakiem PUSH-up, który daje możliwość uformowania kształtu każdego modułu, dzięki czemu pasza jest przesuwana w kierunku krów i napowietrzana.

 


Nowe nawozy  na targach rolniczych

Marcowy Agrotech wypełnią też nowości w ofercie nawozów. Polskie przedsiębiorstwo Agro – Sorb zaprezentuje szeroką gamę produktów, w tym nawozy biostymulujące skompleksowane mikro i makroelementami. Nowe na rynku są naturalne aminokwasy do profesjonalnych zastosowań L-Amino + B, L-Amino + K, L- Amino + Mg oraz L-Amino + Ca. Jak informuje firma, na rejestrację w Ministerstwie Rolnictwa oczekują trzy kolejne produkty. Te nawozy zostały też zakwalifikowane do stosowania w rolnictwie ekologicznym.


Na tym nie koniec – wkrótce zaprezentujemy kolejne nowości wystawy rolniczej.


Targi Agrotech odbędą się w Targach Kielce w dniach od 17 do 19 marca.

/MŚ/

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.