PUMA260CVX.jpg
Case IH na targi Agrotech szykuje polską premierę swojego najpotężniejszego w historii ciągnika Puma – model 260 CVX Drive. (materiały prasowe)

Premierowe prezentacje ciągników, maszyn i nawozów na targach Agrotech już w marcu

06 lutego 2023
Traktory, kombajny, maszyny niemal spod igły zobaczymy podczas targów Agrotech. Nowościami zaskoczą także producenci nawozów. Największe w halach w Polsce i jedne z najbardziej liczących się w Europie targów techniki rolniczej potrwają w Targach Kielce w dniach od 17 do 19 marca.

28. edycja Agrotechu zapowiada się imponująco. Można być pewnym pełnej oferty dla gospodarstw rolnych – od ciągników, przez kombajny i maszyny, urządzenia do obsługi, systemy zarządzania, nawigacje, po nawozy, środki ochrony, materiał siewny i wszelkie akcesoria. Na dni od 17 do 19 marca światowi producenci zapowiadają premierowe pokazy.


Premiery ciągników na targach Agrotech w Kielcach


Przedsiębiorstwo Case IH szykuje polską premierę Pumy 260 CVX, najmocniejszej wśród modeli - o mocy 260 KM, skonstruowanej wedle zasad wydajnej technologii - oferuje więcej mocy i automatyzacji przy utrzymaniu w ryzach kosztów operacyjnych. Steyr po raz pierwszy w kraju zaprezentuje ciągnik Absolut CVT, dostosowany do każdego wyzwania i zaprojektowany tak, aby być najlepszym "koniem roboczym", o mocy do 240 KM.


New Holland przyjedzie z premierowym modelem T7.300. To ciągnik o długim rozstawie osi z systemem PLM Intelligence™, zapewniający doskonałe możliwości i osiągi.
Wśród nowości od marki Fendt będzie Vario gen 7 z innowacyjnym systemem obsługi FendtONE i nowym niskoobrotowym silnikiem.

Propozycje przygotowują także John Deere, Zetor, Massey Ferguson i Valtra. Zobaczymy też gamy ciągników marek Kioti, Farmtrack, Landini.


Nowości wśród kombajnów i maszyn na Agrotechu

Lista prezentacji najnowszych modeli na ciągnikach się nie kończy. Na stoisku przedsiębiorstwa Claas zwiedzający zobaczą nowy kombajn Trion 250 o wyjątkowej wydajności i efektywności. Nowe ładowarki teleskopowe zaprezentuje Weidemann - T7035 i T7042T. Oba wyróżniają się ergonomią pracy.


Jedną z nowości od firmy Pöttinger będzie kultywator Terria ze zbiornikiem Amico. Praca tym zestawem ma na celu spulchnienie gleby oraz równoczesne wysianie nawozu, a więc oszczędność czasu i paliwa. Euromilk zaprezentuje autonomiczny system podgarniania paszy EM LIZARD z opatentowanym modułowym ślimakiem PUSH-up, który daje możliwość uformowania kształtu każdego modułu, dzięki czemu pasza jest przesuwana w kierunku krów i napowietrzana.

 


Nowe nawozy  na targach rolniczych

Marcowy Agrotech wypełnią też nowości w ofercie nawozów. Polskie przedsiębiorstwo Agro – Sorb zaprezentuje szeroką gamę produktów, w tym nawozy biostymulujące skompleksowane mikro i makroelementami. Nowe na rynku są naturalne aminokwasy do profesjonalnych zastosowań L-Amino + B, L-Amino + K, L- Amino + Mg oraz L-Amino + Ca. Jak informuje firma, na rejestrację w Ministerstwie Rolnictwa oczekują trzy kolejne produkty. Te nawozy zostały też zakwalifikowane do stosowania w rolnictwie ekologicznym.


Na tym nie koniec – wkrótce zaprezentujemy kolejne nowości wystawy rolniczej.


Targi Agrotech odbędą się w Targach Kielce w dniach od 17 do 19 marca.

/MŚ/

Polecane aktualności
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.  
18 marca 2023
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH odbyła się ważna konferencja.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.
17 marca 2023
Targi Agrotech to także atrakcje dla rolników. W sobotę o 11.30 rozpocznie się spotkanie z popularnymi w mediach – Magdą Urbaniak, znaną jako magda.tractormania, Sebastianem Staniewskim FitFarmerem, który jest rolnikiem i zawodnikiem MMA, oraz Tomaszem Klimkowskim, znanym z udziału w show telewizyjnej Jedynki. Wydarzenie odbędzie się w kapsule E3 w hali E.