aaaaaaaaavaltra-q-series-germany-img-6072-lowresa.jpg
Ciągniki serii Q będzie można zobaczyć podczas targów Agrotech w Kielcach.

Najnowsze ciągniki od Valtry na targach Agrotech w Kielcach. Poznaj serię Q

22 lutego 2023
Myśli jak Zawodowiec. Pracuje jak Bestia - takimi słowami Valtra, fiński producent ciągników, opisuje najnowszą serię Q. Ciągniki o mocy do nawet 305 KM będzie można zobaczyć na targach Agrotech w Kielcach w dniach od 17 do 19 marca.

 

Gama modeli Valtra piątej generacji została uzupełniona o zupełnie nową serię, która plasuje się pomiędzy popularnymi seriami T i S. Serię Q, zaprojektowaną, skonstruowaną i wyprodukowaną w Finlandii, tworzą ciągniki o mocy 230-305 KM, z myślą o dużych gospodarstwach rolnych i firmach usługowych. To maszyny wyposażone w wydajne i zintegrowane inteligentne technologie. Dzięki połączeniu czołowej w branży konstrukcji, wysokiej jakości komponentów i wykończenia oraz doskonałego wsparcia posprzedażowego, seria Q dysponuje mocą, inteligentnymi rozwiązaniami i wszechstronnością, które pozwalają zmaksymalizować wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów dużych gospodarstw rolnych i usługodawców.

 

Co ciekawe, seria Q jest produkowana w jednej z najbardziej ekologicznych fabryk ciągników na świecie w Suolahti w Finlandii, która jest w całości zasilana energią odnawialną.

 

Najnowocześniejszy układ napędowy w ciągnikach marki Valtra

 

Silnik o pojemności 7,4 litra ma największą pojemność skokową na rynku ciągników tej wielkości, co zapewnia niezawodność i oszczędność paliwa. Maksymalna moc jest dostępna od bardzo niskich prędkości obrotowych silnika wynoszących 1850 obr/min, a maksymalny moment obrotowy utrzymuje się na stałym poziomie w zakresie od 1000 do 1500 obr/min. Silnik o długim skoku z łatwością generuje wysoką moc i moment obrotowy dostępne w serii Q. Zasada EcoPower została zastosowana w całej gamie serii Q, dodatkowo zmniejszając zużycie paliwa. Maksymalna prędkość jazdy osiągana jest już przy 1500 obr./min.

 

Czołowa w branży przekładnia AGCO CVT jest łatwa w obsłudze. Aby utrzymać najniższe zużycie paliwa, elektroniczny układ zarządzania przekładnią serii Q automatycznie dobiera najniższe możliwe obroty silnika do wykonywanej pracy i odpowiednio rozdziela moc do układu hydraulicznego, WOM lub przekładni. Kierowca po prostu dostosowuje ustawienia w taki sposób, aby najlepiej odpowiadały jego potrzebom i zadaniom. W zależności od preferencji klienta dotyczących ograniczania kosztów, aby oszczędzić paliwo lub czas, układ regulacji statyki pozwala operatorowi zmienić pracę ciągnika na bardziej ekonomiczną lub intensywną.

 

Model Q przy masie 9,2 tony chroni glebę przed zagęszczaniem. Maksymalna masa całkowita wynosi 16 ton, co gwarantuje dużą ładowność i oznacza, że ładunek jest zawsze przewożony zgodnie z prawem.

Seria Q ma niską wysokość całkowitą i długi rozstaw osi. Dzięki temu środek ciężkości znajduje się nisko, co sprawia, że ciągnik jest wyjątkowo stabilny. Zawieszenie Aires w połączeniu z długim rozstawem osi zwiększa siłę uciągu i zmniejsza skoki mocy. Dzięki zastosowaniu zawieszenia pneumatycznego, które zapewnia krótszy czas reakcji w porównaniu ze standardowym zawieszeniem hydraulicznym, zwiększono przyczepność.

 

Przy prędkościach drogowych moc przenoszona jest niemal wyłącznie mechanicznie, co oznacza szybkie i płynne przyspieszenie. Zarówno kabina, jak i oś przednia mają zawieszenie pneumatyczne i są doskonale zsynchronizowane, co zapewnia płynną jazdę w każdych warunkach i w każdej temperaturze, niezależnie od tego, czy chodzi o zbieranie plonów w gorący letni dzień, czy o odśnieżanie dróg zimą.

Serię Q i wiele maszyn od Valtry i innych światowych producentów technologii rolniczej będzie można zobaczyć podczas targów Agrotech w dniach od 17 do 19 marca w Targach Kielce. 

/MŚ/

 

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.