642A1279.jpg

Targi Agrotech i Las-Expo 2023 oficjalnie rozpoczęte!

17 marca 2023
XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH i towarzyszące im targi LAS-EXPO to około 450 firm z całego świata. Rozpoczęciu wydarzenia towarzyszyła oficjalna gala, podczas której głosu udzielił m. in. Wiceprezes Rady ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.

- Zaczynaliśmy jako kopciuszek polskiej branży targowej. Pierwsze targi Agrotech zajmowały jedną halę, a ofertę prezentowało kilka firm. Obecnie musimy dobudowywać hale tymczasowe, aby pomieścić wszystkich chętnych. Liczba firm i odwiedzających nas osób pokazuje, że nic nie zastąpi spotkań twarzą w twarz - powiedział Prezes Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń.

- Dobrze, że te przedsięwzięcia, jakimi są targi Agrotech i LasExpo łączą się i uzupełniają w postaci jednego wydarzenia. Targi w Kielcach, gromadzące ogromne rzesze rolników, to znakomita okazja do rozmów. 2022 rok był jednym z najbardziej niestabilnych cenowo. Przed nami nowa perspektywa finansowa, wdrożenie Krajowego Planu Strategicznego, które z jednej strony budzi niepokoje, a z drugiej daje szansę na rozwój. Niech te targi będą forum do wymiany myśli, forum do korzystania z dobrodziejstw techniki, niech będą inspiracją i dla rolników, i dla firm  z branży - stwierdził podczas oficjalnego przemówienia Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Agrotech i Las-expo to siostrzane wydarzenia, będące jedyną z najważniejszych imprez poświęconych technice rolniczej i branży drzewnej. 28. edycja skupia w sobie przede wszystkim najnowsze rozwiązania sektora maszyn ciężkich i sprzętu rolnego. W tym roku słowami kluczowymi dla branży jest oszczędność energii i ekologia.

Stoiska w siedmiu halach Targów Kielce oraz trzech tymczasowych i na terenie zewnętrznym wypełniają firmy z m.in. Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Niemiec, a także z Ukrainy. W sumie zajmują teren 63,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, niewiele mniejszy od rekordowej edycji z 2019 roku. – Według znanych nam na dziś danych, Agrotech to będą prawdopodobnie największe w tym roku targi rolnicze w Polsce – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

 

 

Ciągniki i maszyny przywieźli światowi giganci, jak Case IH, Steyr, John Deere, New Holland, Deutz – Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Fendt i Valtra. Można zobaczyć też gamy ciągników marek Farmtrack, Landini, Solis, Iseki, LS, Kioti. Po raz pierwszy na rynku polskim pojawiła się marka rumuńska Irum – ciągniki przywiózł krajowy dystrybutor Hydro-Masz. Premier jest o wiele więcej. Światowe nowości wśród ciągników prezentuje przedsiębiorstwo Case IH – a będą to seria sadowników Quantum i zupełnie nowa Farmall. Niemiecka marka Fendt przyszykowała do kieleckich targów rolniczych z absolutną nowością na sezon 2023 -  kombajn zbożowy z wytrząsaczami. Zwiedzający mogą zobaczyć dwie nowości od Landini – będzie Trekker 4 na gąsienicach do sadów i winnic. Drugi z dystrybutorów nie ujawnia szczegółów, a na światową premierę zaprasza w piątek o 12 do hali E. John Deere z dystrybutorem Wanicki Agro oraz Claas przygotowali obszerne stoiska, na których pracuje nawet po 100 osób.

Z traktorowych ciekawostek - na stoisku magazynu Agroprofil można zobaczyć C-45 – ciągnik rolniczy wyprodukowany w roku 1950 przez Zakłady Mechaniczne Ursus. Jest to model odrestaurowany ze szczegółami.

Targi Agrotech i Las-Expo potrwają do popołudnia w niedzielę, 19 marca.

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.