642A1279.jpg

Targi Agrotech i Las-Expo 2023 oficjalnie rozpoczęte!

17 marca 2023
XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH i towarzyszące im targi LAS-EXPO to około 450 firm z całego świata. Rozpoczęciu wydarzenia towarzyszyła oficjalna gala, podczas której głosu udzielił m. in. Wiceprezes Rady ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.

- Zaczynaliśmy jako kopciuszek polskiej branży targowej. Pierwsze targi Agrotech zajmowały jedną halę, a ofertę prezentowało kilka firm. Obecnie musimy dobudowywać hale tymczasowe, aby pomieścić wszystkich chętnych. Liczba firm i odwiedzających nas osób pokazuje, że nic nie zastąpi spotkań twarzą w twarz - powiedział Prezes Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń.

- Dobrze, że te przedsięwzięcia, jakimi są targi Agrotech i LasExpo łączą się i uzupełniają w postaci jednego wydarzenia. Targi w Kielcach, gromadzące ogromne rzesze rolników, to znakomita okazja do rozmów. 2022 rok był jednym z najbardziej niestabilnych cenowo. Przed nami nowa perspektywa finansowa, wdrożenie Krajowego Planu Strategicznego, które z jednej strony budzi niepokoje, a z drugiej daje szansę na rozwój. Niech te targi będą forum do wymiany myśli, forum do korzystania z dobrodziejstw techniki, niech będą inspiracją i dla rolników, i dla firm  z branży - stwierdził podczas oficjalnego przemówienia Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Agrotech i Las-expo to siostrzane wydarzenia, będące jedyną z najważniejszych imprez poświęconych technice rolniczej i branży drzewnej. 28. edycja skupia w sobie przede wszystkim najnowsze rozwiązania sektora maszyn ciężkich i sprzętu rolnego. W tym roku słowami kluczowymi dla branży jest oszczędność energii i ekologia.

Stoiska w siedmiu halach Targów Kielce oraz trzech tymczasowych i na terenie zewnętrznym wypełniają firmy z m.in. Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Niemiec, a także z Ukrainy. W sumie zajmują teren 63,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, niewiele mniejszy od rekordowej edycji z 2019 roku. – Według znanych nam na dziś danych, Agrotech to będą prawdopodobnie największe w tym roku targi rolnicze w Polsce – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

 

 

Ciągniki i maszyny przywieźli światowi giganci, jak Case IH, Steyr, John Deere, New Holland, Deutz – Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Fendt i Valtra. Można zobaczyć też gamy ciągników marek Farmtrack, Landini, Solis, Iseki, LS, Kioti. Po raz pierwszy na rynku polskim pojawiła się marka rumuńska Irum – ciągniki przywiózł krajowy dystrybutor Hydro-Masz. Premier jest o wiele więcej. Światowe nowości wśród ciągników prezentuje przedsiębiorstwo Case IH – a będą to seria sadowników Quantum i zupełnie nowa Farmall. Niemiecka marka Fendt przyszykowała do kieleckich targów rolniczych z absolutną nowością na sezon 2023 -  kombajn zbożowy z wytrząsaczami. Zwiedzający mogą zobaczyć dwie nowości od Landini – będzie Trekker 4 na gąsienicach do sadów i winnic. Drugi z dystrybutorów nie ujawnia szczegółów, a na światową premierę zaprasza w piątek o 12 do hali E. John Deere z dystrybutorem Wanicki Agro oraz Claas przygotowali obszerne stoiska, na których pracuje nawet po 100 osób.

Z traktorowych ciekawostek - na stoisku magazynu Agroprofil można zobaczyć C-45 – ciągnik rolniczy wyprodukowany w roku 1950 przez Zakłady Mechaniczne Ursus. Jest to model odrestaurowany ze szczegółami.

Targi Agrotech i Las-Expo potrwają do popołudnia w niedzielę, 19 marca.

Polecane aktualności
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.  
18 marca 2023
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH odbyła się ważna konferencja.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.