industria.png

Eko-nowość od Industrii na targi Agrotech

15 marca 2023
Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria w czasie targów Agrotech premierowo pokaże wapno granulowane CalciGrow Mag do odkwaszania gleb.

Industria postawiła na produkcję nawozów ekologicznych. Znany już rolnikom jest Dewonit - wapno nawozowe do odkwaszania gleby, z dużą zawartością magnezu. Produkt ma pozytywną opinię o przydatności rolniczej wydaną przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa z Puław oraz świadectwo kwalifikacji produktu do stosowania w rolnictwie ekologicznym

 

Nowością w czasie targów będzie wapno granulowane CalciGrow Mag do odkwaszania gleby – przywraca jej naturalne pH, uzupełnia niedobory wapnia i magnezu, tak konieczne do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. To produkt pochodzenia całkowicie naturalnego – jako domielona skała mineralna, zgranulowana bez dodatków chemicznych


Produkty nawozowe Industrii można stosować na pola uprawne, użytki zielone, w sadach i ogrodach, a także w przydomowych warzywnikach. Są to produkty całkowicie naturalnego pochodzenia, a ich bogaty skład w magnez i wapń pomoże w przywróceniu naturalnego ph gleby oraz wzbogaci ją w niezbędny magnez do procesu fotosyntezy roślin, tym samym przyczynia się do poprawy i zwiększenia jakości plonów, a także do lepszej przyswajalności innych nawozów np. NPK

 

Wybór produktów firma zaprezentuje w czasie targów Agrotech od piątek, 17 marca do niedzieli, 19 marca w Targach Kielce.  

/MŚ/

Polecane aktualności
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.  
18 marca 2023
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH odbyła się ważna konferencja.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.