Fendt-Corus-zdj-2.jpg
Fendt Corus 500 to nowość na sezon 2023.

Premiera kombajnów zbożowych od marki Fendt podczas targów Agrotech

13 marca 2023
Niemiecka marka Fendt szykuje się do kieleckich targów rolniczych z absolutną nowością na sezon 2023. Od 17 do 19 marca po raz pierwszy pokaże nową serię kombajnów zbożowych z wytrząsaczami Fendt Corus 500. W Targach Kielce zaprezentuje także nową generację ciągników Fendt 700 Vario oraz ładowarkę Fendt Cargo T740.

Przedsiębiorstwo Fendt przygotowuje okazałe stoisko na targi Agrotech z nowościami. Po raz pierwszy na targach przedstawi absolutną nowość na sezon 2023. Będą to kombajny zbożowe z segmentem mocy do 260 KM – Fendt CORUS 500. Seria maszyn obejmuje dziewięć modeli z pięcioma wytrząsaczami o szerokości przyrządów żniwnych do 7,60 m oraz dwóch różnych wielkościach zbiorników ziarna i wydajnościach rozładunku.

 

Fendt CORUS 500 zaprojektowano do wszechstronnego zastosowania do zbioru różnego rodzaju plonu. Skupiono się przy tym głównie na wysokiej wydajności młócenia przy niezawodnej, wydajnej i solidnej technice. Różne warianty wyposażenia przyrządu żniwnego, zespołu omłotu, sit i czyszczenia umożliwiają zastosowanie w przypadku zbioru różnego rodzaju plonu, jak zboża, kukurydza na ziarno, fasola lub groch, również w trudnych warunkach zbiorów.

Premierowy model wyróżniają ekologiczne silniki o mocy od 185 do 260 KM, które wpływają na ochronę środowiska spełniając obecnie obowiązującą normę spalin Stage V. Zastosowane w nowym kombajnie rozwiązania pozwalają na oszczędność paliwa, komfort pracy, a co najważniejsze wyższą  efektywność podczas zbiorów.

 

Nowa generacja Fendt 700 Vario

Duża siła oraz moc przyspieszenia przy minimalnym jednostkowym użyciu paliwa to cechy nowej generacii ciągników Fendt 700 Vario o mocy 283 KM. Model został wyposażony w koncepcje dodatkowej mocy Fendt DynamicPerformance, która zapewnia dodatkowo do 20 KM. Dzięki temu 728 Vario osiąga moc maksymalną do 303 KM.

Ciągnik posiada niski stosunek mocy pojazdu do jego masy (30,5 kg/KM) przy dużym zakresie mocy. 6-cylindrowy silnik AGCO Power o pojemności 7,5 l został zaprojektowany całkowicie na nowo dla Fendt. Oczyszczanie spalin odbywa się przez katalizator utleniający dla silników wysokoprężnych (DOC), filtr cząstek stałych (DPF) i selektywną redukcję katalityczną (SCR) bez recyrkulacji spalin. Norma emisji spalin Stage V pozostaje spełniona.

 

 

Ładowarka Fendt Cargo T740

 

Nowością na stoisku Fendt będzie ładowarka Cargo T740, do napędu której użyty został silnik Cummins F3.8 o mocy 100 kW. Spełnia ona normy emisji spalin Stage V. Napęd realizowany jest przez przekładnie CompactDrive z osiową pompą wielotłokową o wychyleniu 45o. Prędkość maksymalna ładowarki Fendt Cargo to maksymalnie 40 km/h.

 

Podstawowym elementem, który odróżnia Cargo T740 od innych ładowarek teleskopowych to podnoszona kabina. Jest ona standardowym elementem ładowarki Fendt. Mając podnoszoną kabinę nie musimy zwracać uwagi na maksymalne obniżenie maski silnika z prawej strony jak i niskie mocowania wysięgnika, aby zapewnić dobrą widoczność na prawą stronę i do tyłu. Dzięki podnoszonej kabinie ograniczenia widoczności nie stanowią już problemu. Operator może kontrolować otoczenie wokół maszyny podczas wykonywanej pracy z wysokości nawet 4,1m. Kabina ma konstrukcje 5-cio słupkową, zarówno przednia szyba, jak i dachowa wykonane są z bezpiecznego szkła. Dodatkową zaletą kabiny TopViewCabb jest też amortyzacja kabiny realizowana przez akumulator gazowy zamontowany na siłowniku podnoszenia co znacznie zwiększa komfort pracy i chroni zdrowie operatora.

 

 

Te i wiele innych maszyn będzie można oglądać z bliska podczas targów Agrotech w dniach od 17 do 19 marca. 

/MŚ/

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.