agrotech-wiesc-zizby2.jpg
Podczas Agrotechu rolnicy będą mogli nie tylko przyjrzeć się maszynom, ale i dowiedzieć się z jakich programów unijnych korzystać, by je zakupić.

Maksymalne dopłaty z ekoschematów – warsztaty podczas targów Agrotech w Kielcach

06 marca 2023
Wystawa techniki rolniczej Agrotech w Targach Kielce to przede wszystkim prezentacja najnowszych maszyn i rozwiązań, ale i miejsce przekazywania kluczowych dla gospodarzy informacji. W sobotę i niedzielę, 18 i 19 marca specjaliści poradzą, jak skorzystać z ekoschematów.

Agrotech w Targach Kielce zgromadzi prezentacje około 400 firm z Polski i kilkunastu krajów, będzie też "bankiem" wiedzy dla rolników.   W czasie wydarzenia odbywać się będą warsztaty, podczas których eksperci przekażą oczekiwaną i najnowszą wiedzę dotyczącą nowych dopłat bezpośrednich.

– Ekoschematy to nowość dla rolników. Rozporządzenie dotyczące tych dopłat ma wejść w życie 15 marca. Opracujemy je i informacje przekażemy w jak najprostszej formie. Rzeczowo wyjaśnimy, jak uzyskać maksymalnie wysoką pomoc – mówią Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha, właściciele firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne.

Szkolenia zrealizują wraz z magazynem Wiadomości Rolnicze Polska, przy wsparciu Targów Kielce.

Warsztaty z ekoschematów dla rolników związanych z produkcją zwierząt odbędą się w sobotę, 18 marca, o godzinie 12.30 i w niedzielę, 19 marca o godzinie 11. Z kolei plantatorzy, producenci owoców i warzyw wszystkiego o ekoschematach dowiedzą się w sobotę, 18 marca o godzinie 14 oraz w niedzielę, 19 marca o godzinie 13.

Udział w warsztatach jest bezpłatny dla zwiedzających Agrotech. Bilety na Agrotech dostępne są na stronie targikielce.pl/agrotech Spotkania zostaną przeprowadzone w kapsule E3 w hali E Targów Kielce.

Specjaliści w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych powiedzą także, jak można uzyskać dofinansowanie w ramach nowego PROW, jakie inwestycje i działania  będą wspierane w latach 2023-2027.

Bezpłatne konsultacje na stoisku

Eksperci w zakresie dopłat będą także bezpłatnie udzielać porad przez całe targi Agrotech na stoisku nr E21. Będzie można pytać o dofinansowania do zakupu  maszyn, nowych typów działalności rolniczej i pozarolniczej  oraz innych projektów w ramach PROW i nowej Wspólnej Polityki Rolnej.

– Rolnicy dowiedzą się, jakie wymagania formalne trzeba spełnić, jakie dokumenty są potrzebne, a przede wszystkim jakie pieniądze mogą trafić do ich gospodarstw – zapraszają specjaliści z ProInvest.

 

Targi Agrotech trwają

  • w piątek, 17 marca w godzinach od 10 do 16
  • w sobotę, 18 marca w godzinach od 9 do 16
  • w niedzielę, 19 marca w godzinach od 9 do 16

Bilety:

 

/MŚ/

 

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.