agrotech-wiesc-zizby2.jpg
Podczas Agrotechu rolnicy będą mogli nie tylko przyjrzeć się maszynom, ale i dowiedzieć się z jakich programów unijnych korzystać, by je zakupić.

Maksymalne dopłaty z ekoschematów – warsztaty podczas targów Agrotech w Kielcach

06 marca 2023
Wystawa techniki rolniczej Agrotech w Targach Kielce to przede wszystkim prezentacja najnowszych maszyn i rozwiązań, ale i miejsce przekazywania kluczowych dla gospodarzy informacji. W sobotę i niedzielę, 18 i 19 marca specjaliści poradzą, jak skorzystać z ekoschematów.

Agrotech w Targach Kielce zgromadzi prezentacje około 400 firm z Polski i kilkunastu krajów, będzie też "bankiem" wiedzy dla rolników.   W czasie wydarzenia odbywać się będą warsztaty, podczas których eksperci przekażą oczekiwaną i najnowszą wiedzę dotyczącą nowych dopłat bezpośrednich.

– Ekoschematy to nowość dla rolników. Rozporządzenie dotyczące tych dopłat ma wejść w życie 15 marca. Opracujemy je i informacje przekażemy w jak najprostszej formie. Rzeczowo wyjaśnimy, jak uzyskać maksymalnie wysoką pomoc – mówią Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha, właściciele firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne.

Szkolenia zrealizują wraz z magazynem Wiadomości Rolnicze Polska, przy wsparciu Targów Kielce.

Warsztaty z ekoschematów dla rolników związanych z produkcją zwierząt odbędą się w sobotę, 18 marca, o godzinie 12.30 i w niedzielę, 19 marca o godzinie 11. Z kolei plantatorzy, producenci owoców i warzyw wszystkiego o ekoschematach dowiedzą się w sobotę, 18 marca o godzinie 14 oraz w niedzielę, 19 marca o godzinie 13.

Udział w warsztatach jest bezpłatny dla zwiedzających Agrotech. Bilety na Agrotech dostępne są na stronie targikielce.pl/agrotech Spotkania zostaną przeprowadzone w kapsule E3 w hali E Targów Kielce.

Specjaliści w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych powiedzą także, jak można uzyskać dofinansowanie w ramach nowego PROW, jakie inwestycje i działania  będą wspierane w latach 2023-2027.

Bezpłatne konsultacje na stoisku

Eksperci w zakresie dopłat będą także bezpłatnie udzielać porad przez całe targi Agrotech na stoisku nr E21. Będzie można pytać o dofinansowania do zakupu  maszyn, nowych typów działalności rolniczej i pozarolniczej  oraz innych projektów w ramach PROW i nowej Wspólnej Polityki Rolnej.

– Rolnicy dowiedzą się, jakie wymagania formalne trzeba spełnić, jakie dokumenty są potrzebne, a przede wszystkim jakie pieniądze mogą trafić do ich gospodarstw – zapraszają specjaliści z ProInvest.

 

Targi Agrotech trwają

  • w piątek, 17 marca w godzinach od 10 do 16
  • w sobotę, 18 marca w godzinach od 9 do 16
  • w niedzielę, 19 marca w godzinach od 9 do 16

Bilety:

 

/MŚ/

 

Polecane aktualności
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.  
18 marca 2023
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH odbyła się ważna konferencja.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.