Do wydarzenia pozostało...

Agrotech inspiruje! Targi rewią najnowocześniejszych osiągnięć branży rolniczej z całego świata

targi rolnicze agrotech w kielcach Coraz większą rolę w gospodarstwach odgrywają rozwiązania rolnictwa precyzyjnego. Rolnicy poszukują i pojazdów, urządzeń, które takimi dysponują, i maszyn autonomicznych, które pracę wykonają samodzielnie. Te potrzeby mocno wybrzmiały podczas ostatniej wystawy. Można być pewnym, że nacisk na nie położony zostanie podczas XXIX edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech, które odbędą się w dniach od 8 do 10 marca 2024 roku w Targach Kielce.

Oszczędność paliwa, energii i siły roboczej, efektywność i dokładność robót – te cele determinują oczekiwania wielu rolników wobec nowych technologii. Gros rozwiązań realizujących te potrzeby znajdą XIX edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech. Już podczas ostatniej wystawy liczni gospodarze podkreślali szerokość i różnorodność oferty trafiającej w zainteresowania, zapewniając, że wezmą udział w kolejnej edycji. 

– Wystawa robi wrażenie, na Agrotech warto jechać i 500 kilometrów. Na następnych też będziemy – mówili rolnicy z Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego. Wydarzenie w marcu 2023 roku zgromadziło blisko 70 tysięcy zwiedzających z wielu stron Polski.

Rewia nowoczesnych maszyn i rozwiązań dla rolnictwa

agrotech-2023 Oglądali wystawę przygotowaną przez 450 firm z 15 krajów, w tym z Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec. Byli światowi giganci - Case IH, Steyr, New Holland, Fendt, John Deere, Deutz-Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Claas, Valtra, Farmtrack, Landini, Solis, Pottinger. Nie brakło polskich firm – m.in. Pronar,  Euromilk, Landstal, Krukowiak, Agro-Masz, Dexwal, Jar-Met, Dziekan, Unia-Chemirol, Hydro-Masz, Krukowiak, Rolsad, Metal-Tech,  Zasław, Zuptor, Agri-Handler. Na powierzchni 63 tys. metrów kwadratowych prezentowali najnowocześniejsze ciągniki, kombajny, maszyny, urządzenia do obsługi gospodarstw i rozwiązania czyniące pracę efektywniejszą i tańszą.

Gros pojazdów, maszyn i urządzeń stanowiły te, w których montowane są technologie rolnictwa 4.0. Zainteresowanie wzbudzają np. rozwiązania zapewniające precyzyjny siew i nawożenie, czy bezzałogowe statki powietrzne monitorujące stan upraw. Coraz więcej jest też robotów autonomicznych wykonujących pracę za rolnika – sieją, sadzą, plewią, podgarniają paszę...

Jakich nowości możemy się jeszcze spodziewać? Jak liczni wystawcy podkreślają, targi to okazja by poznać potrzeby rolnika i móc konstruować bądź przekształcać maszynę wedle tych wskazówek. Agrotech 2024 będzie więc trafiał w konkretne oczekiwania. A wielu z wystawców ostatniego wydarzenia zapowiedziało już udział w edycji 2024.

Można być pewnym także obecności firm oferujących nawozy, środki ochrony roślin, zwłaszcza te ekologiczne. Nie braknie prezentacji nasion, materiału siewnego, pasz i preparatów dla zwierząt.

Najpopularniejsi influencerzy branży rolniczej na Agrotechu

Wystawa techniki rolniczej to także miejsce atrakcji. Podczas ostatniego Agrotechu można było zobaczyć najpopularniejszych influencerów branży agro. Gościli tu m.in. Grzegorz Bardowski, Marlena i Weronika Załoga, Rolnikowo, Rolnik Szuka, Mafia Solec i Agro Kuzyni. Chętnie robili sobie zdjęcia ze zwiedzającymi.

Z Magdaleną Urbaniak znaną jako Magda Tractormania,  Sebastianem Staniewskim FitFarmerem oraz Tomaszem Klimkowskim – świętokrzyskim rolnikiem można było porozmawiać w czasie oficjalnego spotkania. Sala była pełna fanów. A sami znani goście chwalili wystawę. – Rzuca się w oczy wielki format tego wydarzenia – mówił Fit Farmer. – Odwiedzam wiele targów rolniczych w Polsce, tu widać skalę i rozmach – dodawała Magda Urbaniak. – Wystawa jest tak duża, że rzeczywiście potrzeba trzech dni, by wszystkie maszyny i rozwiązania poznać – zaznaczał Tomasz Klimkowski.

Spore grono influencerów zapowiedziało, że wrócą na edycję w 2024 roku. A Targi Kielce zatroszczą się o czas i miejsce na spotkanie z najpopularniejszymi.

Wiedza i porady w czasie targów rolniczych w Kielcach

agrotech-2023 Ważną częścią Agrotechu od lat są stoiska instytucji służących rolnictwu. Specjaliści z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa udzielają najbardziej aktualnych porad i informacji. Obecna rok rocznie Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina przede wszystkim zasady bezpiecznej pracy.

Agrotech to „Najlepsze Targi w Polsce”

XXVIII edycja Agrotechu okazała się sukcesem. Targi po pandemii powróciły niemal do stanu z 2019 roku, co cieszy i zwiedzających, i wystawców, a przede wszystkim organizatorów. Efekt został zauważony - targi techniki rolniczej zostały ocenione najwyżej w kraju w plebiscycie „Gazety Targowej” i otrzymały tytuł „Najlepsze Targi w Polsce”. Z entuzjazmem trwają przygotowania do XXIX edycji.

Na XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH zapraszamy w dniach od 8 do 10 marca 2024 roku do Targów Kielce!

Aktualności
13 września 2023
450 firm z 15 krajów prezentowało oferty w 10 halach podczas ostatnich targów techniki rolniczej Agrotech. Organizatorzy już pracują nad edycją 2024, która potrwa od 8 do 10 marca. Przedsiębiorcy mogą więc rezerwować stoiska. Za obecnością w Targach Kielce przemawia liczba zwiedzających – blisko 70 tysięcy z różnych stron kraju.   
17 sierpnia 2023
Rozbudowane agregaty, brony talerzowe, pługi, wały, kultywatory, głębosze... i wiele innych zostało zaprezentowanych podczas targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach. Przypominamy je.
05 lipca 2023
Imponujące maszyny do koszenia zboża i kukurydzy wywierały wrażenie na zwiedzających targi techniki rolniczej Agrotech w Targach Kielce w marcu 2023. Przypominamy je.
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
PARTNERZY MEDIALNI
8-10.03.2024
    8-10.03.2024