Menu - nagłówek (dodatkowe)

Zaloguj się

PL

Zapraszamy na następną edycję targów Agrotech

18-20 marca 2022 

 

targi rolnicze agrotech w kielcach

Jesienny Agrotech za nami!

Choć jesienna data Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej nie jest typowa, to w kieleckim ośrodku wystawienniczym nie zabrakło liderów branży maszyn rolniczych, a zwiedzający mieli okazję zapoznać się z przedpremierowymi pokazami ciągników, przyczep i bron. Między 8 a 10 października Targi Kielce odwiedziło ponad 20 tysięcy gości.

Tegoroczne Targi Agrotech, choć mniejsze, to wciąż stanowią dobrą, a przede wszystkim pełną ofertę dla rolników – podkreślił Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Tragów Kielce. Dlatego w halach kieleckiego ośrodka nie zabrakło czołowych przedstawicieli producentów ciągników i kombajnów, ale także firm zajmujących się wytwarzaniem nasion, pasz i środków ochrony roślin. Do grona 250 wystawców tegorocznej edycji dołączyli także twórcy aplikacji pomagającym rolnikom na precyzyjne dozowanie nawozów czy wzmacniających pracę silników maszyn.

Otwarcie targów rolniczych z nagrodami

ciągniki rolnicze na targach agrotech Tegoroczna edycja targów Agrotech była nietypowa, więc nietypowe było także otarcie wystawy. Nie tylko wygłoszono formułę otwarcia, ale także przyznano wyróżnienia i nagrody. W ceremonii udział wzięli, m.in. Szymon Giżyński  – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Adam Derza - Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach, który odczytał list od Głównego Inspektora Pracy minister Katarzyny Łażewskiej – Hrycko, Czesław Siekierski – Poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Krzysztof Słoń - Senator Rzeczypospolitej Polskiej oraz Marek Szary – Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych i Rozwoju Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. 

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik wręczyła Znak Bezpieczeństwa KRUS, przyznawany maszynom i urządzeniom o wysokim poziomie bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym. Nagrodę otrzymał Janusz Gruszczewski - właściciel Zakładu Metalowego Agromasz z Mrągowa, producent ładowaczy czołowych.

Podczas ceremonii wręczono także Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza. Otrzymała go Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  za pracę na rzecz wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Doceniono także firmy obchodzące jubileusze: 30 lat świętował podczas targów KRUS, zaś od 10 lat na rynku mediów z powodzeniem funkcjonuje Gospodarz.pl

Wizyta przedstawicieli Ministerstwa żywności, rolnictwa i przemysłu lekkiego Mongolii

agrotech kielce wystawa maszyn rolniczych Tegoroczne targi Agrotech odwiedził m.in. Sekretarz stanu w Ministerstwie żywności, rolnictwa i przemysłu lekkiego Mongolii Tumur-Uya Jambaltseren wraz z współpracownikami. Wizytę poprzedziło spotkanie z Wiceszefem polskiego resortu rolnictwa, Sekretarzem Stanu Szymonem Giżyńskim. Podczas zwiedzania ekspozycji targowej, wizytacja była szczególnie zainteresowana nowymi odmianami nasion i uprawą zbóż. Możliwości współpracy z polskimi spółkami zajmującymi się produkcją materiału siewnego oraz hodowlą zwierząt zaprezentowało wielu wystawców Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej.

Pierwsze takie dyskusje od hodowli drobiu

Po raz pierwszy Centrum Kongresowe Targów Kielce gości prelegentów i gości Światowego Kongresu Drobiarskiego. Tematy, które podjęli prelegenci dotyczyły zrównoważonego rozwój łańcucha produkcji drobiu, zarządzania i dobrostanu u stad rodzicielskich brojlerów czy hodowli w duchu rolnictwa 4.0.

Wydarzenie składało się z 3 bloków tematycznych:  ekonomia produkcji, dobrostan i żywienie. W hybrydowym wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób.

Wśród prelegentów znaleźli się czołowi przedstawiciele organizacji rolniczych i hodowlanych z Polski i krajów Unii Europejskiej. W gronie ekspertów znaleźli się między innymi Brigitte Misonne, Kierownik Działu Produktów Zwierzęcych w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów, Jørgen Nyberg Larsen, Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Producentów i sprzedawców Jaj,  DVM, PhD Eran RAIZMAN, Starszy specjalista ds. zdrowia zwierząt i produkcji, Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa.

targi dla rolników Rolnicze spotkania mniej i bardziej formalne

Tegoroczny Agrotech obfitował w wiele spotkań: tych mniej i bardziej formalnych. Goście mieli okazję porozmawiać z Mateuszem Misiakiem, popularnym Matheo780 oraz Weroniką i Marleną, czyli GR Załogą. Youtuberzy podzielili się z fanami historią pierwszych filmów, opowieściami o ulubionych maszynach, ale także wskazówkami dotyczącymi prowadzenia konta w mediach społecznościowych.

Podczas spotkań brokerskich zorganizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, przedstawiciele wystawców mogli porozmawiać między sobą. W czasie 30 minutowych rozmów face-2-face firmy prezentowały swoją ofertę i portfolio.

Reklama

Aktualności
10 października 2021
Podczas tegorocznych targów Agrotech zwiedzający mają okazję zapoznać się ze sprzętem i nowościami od wielu zagranicznych i Polskich producentów. Co ciekawego można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej oraz Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarski Zasobami Leśnymi?
09 października 2021
Po raz pierwszy Centrum Kongresowe Targów Kielce gości prelegentów i gości Światowego Kongresu Drobiarskiego. Wśród tematów, które podejmują prelegenci znajdują się między perspektywy dla producentów drobiu i jaj, zrównoważony rozwój łańcucha produkcji drobiu czy zarządzanie i dobrostan u stad rodzicielskich brojlerów.
09 października 2021
W drugim dniu Targów AGROTECH zwiedzający mogli spotkać Marlenę i Weronikę z GR.Załogi oraz Matheo780.
08 października 2021
Podczas uroczystej gali wręczono m.in. Puchar Prezesa KRUS oraz Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza
08 października 2021
250 wystawców z 9 krajów zaprezentuje najnowszy sprzęt i urządzenia niezbędne w każdym gospodarstwie! Rolnicy z całej polski mogą zwiedzać wyjątkową jesienną wystawę, która zajmuje ponad 10 tysięcy metrów.
06 października 2021
Bloki prefabrykowane Wall Block to idealna alternatywa dla popularnie stosowanych murów oporowych. Z ogromem ich zalet przedstawiciele branży rolniczej będą mogli się zapoznać na stoisku ZF-36 podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.
30 września 2021
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej zapraszają na spotkanie z Influencerami rolniczymi. Podczas Agrotechu będzie można porozmawiać z Mateuszem Misiakiem, popularnym Matheo780 oraz GR Załogą czyli siostrami Marleną i Weroniką Załoga. Spotkanie rozpocznie się 9 października o 11:00 w Kapsule E3 kieleckiego ośrodka.
28 września 2021
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza do udziału w międzynarodowych spotkaniach brokerskich, które odbędą się przy w ramach targów Agrotech 8 i 9 października.
8-10.10.2021
Godziny otwarcia
 • 08 X 2021
  10:00 - 17:00
 • 09 X 2021
  09:00 - 17:00
 • 10 X 2021
  09:00 - 17:00
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy
8-10.10.2021
Godziny otwarcia
 • 08 X 2021
  10:00 - 17:00
 • 09 X 2021
  09:00 - 17:00
 • 10 X 2021
  09:00 - 17:00