image0.jpeg

Unikatowy zabytek od Agro Profil podczas Agrotech 2023

07 marca 2023
Magazyn rolcznicy Agro Profil przy okazji swojej obecności na targach Agrotech postanowił sprezentować uczestnikom unikatowy zabytek. Na ich stoisku będzie można zasiąść za kierownicą zabytkowego ciągnika marki Ursus.

Na stoisku magazynu rolniczego Agro Profil, oprócz merytorycznych dyskusji i spotkań będzie można również podziwiać prawdziwy rarytas - zabytkowy ciągnik Ursus C45. Maszyna jest odrestaurowana i w pełni działająca. Choć odbiega choćby rozmiarami od współczesnych traktorów, to na pewno nie ma sobie równych jeśli chodzi o aspekt "czadowości".

image0.jpeg [3.26 MB]

Ursus C45 wyprodukowany został w roku 1950 i należy on do prywatnej kolekcji Pana Marka Łagosza. Koszt jego odbudowy można porównać do kosztu zakupu auta z sektora premium. Ursus C45 jest konstrukcją wyjątkową z kilku względów, jednak najbardziej uwagę przykuwa silnik. Jednostka napędowa jest średnioprężnym dwusuwem, zasilanym na dobrą sprawę wszystkim co palne, olej napędowy, mazut, spirytus czy nafta nie były mu straszne. Konieczność nagrzewania gruszy przed odpaleniem, duża pojemność, jeden poziomo pracujący tłok, czy bardzo niskie jak na dzisiejsze standardy obroty, nadają wyjątkowy charakter tej maszynie.

Ursus przed remontem prezentował się tak:

image1.jpeg [340.08 KB]

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska magazynu rolniczego Agro Profil i zrobienia sobie zdjęcia z tym wyjątkowym egzemplarzem.

Polecane aktualności
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.
18 marca 2023
O internetowej działalności, zmianach wizerunku rolnika oraz najnowszej technologii, która… wcale nie wyparła polskich maszyn mówili popularni w kraju influencerzy podczas wystawy Agrotech w Targach Kielce. Na spotkanie przyszło wiele osób, liczni robili sobie pamiątkowe zdjęcia.  
18 marca 2023
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH odbyła się ważna konferencja.
18 marca 2023
Drugiego dnia targów Agrotech 2023 w Targach Kielce firma Claas zaprezentowała serię rozwiązań bezpośrednio i pośrednio wpływających na oszczędność w pracy rolnika. Firma zaprezentowała też swoje najnowsze maszyny.
18 marca 2023
Rzesze rolników od sobotniego poranka odwiedzają Targi Kielce, by zwiedzić 28. edycję  targów techniki rolniczej Agrotech oraz 22. targów gospodarki leśnej Las-Expo. Ofertę prezentuje 450 firm z 15 krajów.