112A1491.jpg
(fot. materiały Weidemann)

Nowe ładowarki teleskopowe Weidemann na targach rolniczych w Kielcach 

07 grudnia 2022
Ładowarki teleskopowe T7035 i T7042T to nowość, którą przedsiębiorstwo Weideman zaprezentuje podczas targów Agrotech w dniach od 17 do 19 marca 2023 roku w Kielcach.

Weidemann to niemieckie przedsiębiorstwo produkujące kompaktowe maszyny Hoftrac, ładowarki kołowe i ładowarki teleskopowe, które wykorzystywane są w branży rolnej, ogrodnictwie, do prac komunalnych oraz w leśnictwie i przemyśle drzewnym.

 

W marcu 2023 podczas wystawy Agrotech w Kielcach firma zaprezentuje dwa nowe modele. Jak opisuje producent, ładowarki teleskopowe T7035 i T7042T  wyróżniają się ergonomią pracy. Wszystkie ważne funkcje obsługi, w tym joysticka, zamocowane są bezpośrednio na siedzeniu, więc elementy obsługi są pod ręką. Ponadto wibracje maszyny nie są przenoszone na operatora, dzięki czemu można pracować bez znużenia.

 

Firma zwróciła uwagę na potrzebę jak najszerszej obserwacji otoczenia w czasie pracy. Stąd w nowych kabinach zamontowana jest panoramiczna szyba tylna, która umożliwia doskonałą widoczność, również na prawe tylne koło. Zaokrąglona szyba przednia z dużym wycięciem w dachu zapewnia szeroki widok na osprzęt dodatkowy i cały obszar roboczy. 

Nowe ładowarki teleskopowe cechują także kompaktowe wymiary, duża wydajność i wysoka zwrotność. W maszynach zastosowano silne hamulce wielotarczowe z funkcją Auto-Hold.  Co ważne, wszystkie silniki odpowiadają normie emisji spalin etapu V. Przetwarzanie spalin z DOC, DPF i SCR odbywa się pod maską silnika, zapewniając oszczędność miejsca. 

Nowościom i cenionym produktom firmy Weideman będzie można się przyjrzeć  podczas targów Agrotech w Kielcach w dniach od 17 do 19 marca 2023. Równocześnie będą się odbywać XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

/MŚ/

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.