112A1491.jpg
(fot. materiały Weidemann)

Nowe ładowarki teleskopowe Weidemann na targach rolniczych w Kielcach 

07 grudnia 2022
Ładowarki teleskopowe T7035 i T7042T to nowość, którą przedsiębiorstwo Weideman zaprezentuje podczas targów Agrotech w dniach od 17 do 19 marca 2023 roku w Kielcach.

Weidemann to niemieckie przedsiębiorstwo produkujące kompaktowe maszyny Hoftrac, ładowarki kołowe i ładowarki teleskopowe, które wykorzystywane są w branży rolnej, ogrodnictwie, do prac komunalnych oraz w leśnictwie i przemyśle drzewnym.

 

W marcu 2023 podczas wystawy Agrotech w Kielcach firma zaprezentuje dwa nowe modele. Jak opisuje producent, ładowarki teleskopowe T7035 i T7042T  wyróżniają się ergonomią pracy. Wszystkie ważne funkcje obsługi, w tym joysticka, zamocowane są bezpośrednio na siedzeniu, więc elementy obsługi są pod ręką. Ponadto wibracje maszyny nie są przenoszone na operatora, dzięki czemu można pracować bez znużenia.

 

Firma zwróciła uwagę na potrzebę jak najszerszej obserwacji otoczenia w czasie pracy. Stąd w nowych kabinach zamontowana jest panoramiczna szyba tylna, która umożliwia doskonałą widoczność, również na prawe tylne koło. Zaokrąglona szyba przednia z dużym wycięciem w dachu zapewnia szeroki widok na osprzęt dodatkowy i cały obszar roboczy. 

Nowe ładowarki teleskopowe cechują także kompaktowe wymiary, duża wydajność i wysoka zwrotność. W maszynach zastosowano silne hamulce wielotarczowe z funkcją Auto-Hold.  Co ważne, wszystkie silniki odpowiadają normie emisji spalin etapu V. Przetwarzanie spalin z DOC, DPF i SCR odbywa się pod maską silnika, zapewniając oszczędność miejsca. 

Nowościom i cenionym produktom firmy Weideman będzie można się przyjrzeć  podczas targów Agrotech w Kielcach w dniach od 17 do 19 marca 2023. Równocześnie będą się odbywać XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

/MŚ/

Polecane aktualności
28 grudnia 2022
Automatyczny rozdzielacz ssący (ARS) to innowacyjne rozwiązanie dozowania zboża z silosu lub pryzmy, w którym firma Zuptor zastosowała nowe rozwiązanie odpowiadające na konieczność minimalizowania kosztów zużycia energii. Urządzenie zaprezentuje podczas targów rolniczych w Kielcach w dniach od 17 do 19 marca.
28 grudnia 2022
Firma JOST to wiodący światowy producent komponentów dla ciągników i maszyn kołowych używanych przez rolników. Podczas marcowych targów Agrotech zaprezentuje szeroką gamę ładowaczy czołowych oraz sprzęgów i zaczepów.
28 grudnia 2022
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało harmonogram naborów wniosków na działania w ramach nadal realizowanego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na rok 2023. Zaplanowane zostało wsparcie do inwestycji w nawadnianie i zieloną energię, a także pomoc dla dotkliwie poszkodowanych w wyniku wojny.
21 grudnia 2022
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH znalazły się w grupie wydarzeń wskazanych przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, jako dających pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji w przypadku wystawienia na nich wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.
06 grudnia 2022
Hodowców bydła w pracach przy podgarnianiu paszy zmieni robot sterowany za pomocą smartphona. Urządzenie porusza się nie tylko po oborze, ale i pomiędzy budynkami, samodzielnie steruje drzwiami automatycznymi. Nowość EM LIZARD  od przedsiębiorstwa Euromilk będzie można zobaczyć na targach Agrotech w Kielcach.
30 listopada 2022
Z prezentacją nowych produktów udział w 28.edycji targów Agrotech 2023 zapowiada  się marka Fendt. Zobaczymy  ciągniki z serii Vario Gen7 - całkowicie nowy projekt firmy przedsiębiorstwa i rozszerzenie zakresu mocy do 300 KM dla różnorodnych zastosowań.
29 listopada 2022
Cenione i znane marki deklarują udział w 28. edycji Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. Wydarzenie, które odbędzie się od 17 do 19 marca zapowiada się już teraz okazale. Będą prezentacje najnowszych osiągnięć tej branży przemysłu. Firmy, które chcą przygotować duże stoiska, do 12 grudnia mogą skorzystać ze specjalnych warunków proponowanych przez Targi Kielce.
07 listopada 2022
– Ważne, żeby przed rozpoczęciem naborów rolnicy zostali dobrze poinformowani o wszystkich możliwościach krajowego Planu Strategicznego, aby mogli maksymalnie z nich skorzystać – podkreślił wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji prasowej w czwartek, 3 listopada. Resort rolnictwa przygotował prezentację z informacjami o wysokości dopłat, punktacji i warunkach uzyskania.