Fendt-700.png
Fendt 700 Vario Gen7 to ciągnik, w którym zastosowano wiele najnowszych technologii.

Marka Fendt na targach Agrotech 2023 z nowościami -  ciągnikami Vario 7 generacji

30 listopada 2022
Z prezentacją nowych produktów udział w 28.edycji targów Agrotech 2023 zapowiada  się marka Fendt. Zobaczymy  ciągniki z serii Vario Gen7 - całkowicie nowy projekt firmy przedsiębiorstwa i rozszerzenie zakresu mocy do 300 KM dla różnorodnych zastosowań.

Udział w największych w Polsce targach rolniczych w halach zadeklarował koncern AGCO. Należąca do niego marka zaprezentuje całkowicie nowy projekt Fendt 700 Vario Gen7  wyróżniający się rozszerzeniem zakresu mocy do 300 KM dla różnorodnych zastosowań. Producent zastosował w ciągnikach nowy silnik AGCO Power,  opcjonalny rozstaw 60 cali, napęd VarioDrive, który automatycznie rozkłada napęd na przednią i tylną oś wedle potrzeb chwili, oraz intuicyjną obsługę za pomocą FendtONE onboard i offboard. Kolejne nowe technologie zastosowane w tych dużych traktorach to Vario Grip - automatyczna kontrola ciśnienia w ogumieniu, hydrauliczny napęd wentylatora chłodnicy,  regulacja czułości układu kierowniczego i hamowania.  Co ciekawe, Fendt 700 Vario Gen7 pojedzie nawet 60 kilometrów na godzinę.  

 

Podczas marcowej wystawy zwiedzający przyjrzą się także nowej generacji inteligentnych ładowaczy czołowych Fendt Cargo, przeznaczonych do  ciągników serii 300, 500 i 700 Vario.  To pierwsze tego rodzaju urządzenia od firmy Fendt, które umożliwiają precyzyjne ważenie materiału i określanie zakresu pracy poprzez wprowadzenie wysokość podnoszenia i kąta pochylenia. Inteligentny system czujników został zainstalowany także w wysięgniku, regulację i komfortowy dostęp do nich umożliwia monitor Varioterminal. Ładowacze czołowe Fendt Cargo posłużą do bezpiecznego i precyzyjnego załadunku.

 

Przedsiębiorstwo Fendt na targach Agrotech zawsze pojawia się z atrakcyjnym stoiskiem przyciągającym zwiedzających. Podczas ostatniej edycji podziw, poza ciągnikami,  wzbudzał nowiutki kombajn FendtIdeal.  

 

XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH odbędą się w Targach Kielce w dniach 17-19 marca 2023.  

Polecane aktualności
03 lutego 2023
Z szeroką gamą produktów szykuje się na targi Agrotech przedsiębiorstwo Pöttinger. Zaprezentowane zostaną nowoczesne i potężne maszyny od uprawy gleby, siewu, mechanicznej pielęgnacji upraw. Nowościami będą kultywator Terria ze zbiornikiem Amico i nowy siewnik Aerosem.
02 lutego 2023
Polski producent maszyn rolniczych Landstal podczas marcowych targów Agrotech zaprezentuje różnorodne maszyny do uprawy ziemi, a przede wszystkim specjalistyczne agregaty. Nie braknie nowości.  
02 lutego 2023
Przedsiębiorstwa mogą zgłaszać produkty związane z rolnictwem i gospodarką żywnościową do konkursu o Złoty Medal Targów Techniki Rolniczej Agrotech 2023. Ważne, by były one prezentowane w czasie wystawy w Targach Kielce.
30 stycznia 2023
Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk zaplanował udział w 28. Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej Agrotech, które w Targach Kielce odbędą się w dniach od 17 do 19 marca.
11 stycznia 2023
Automatyczny rozdzielacz ssący (ARS) to innowacyjne rozwiązanie dozowania zboża z silosu lub pryzmy, w którym firma Zuptor zastosowała nową opcję odpowiadającą na konieczność minimalizowania kosztów zużycia energii. Urządzenie zaprezentuje podczas targów rolniczych w Kielcach w dniach od 17 do 19 marca.
28 grudnia 2022
Firma JOST to wiodący światowy producent komponentów dla ciągników i maszyn kołowych używanych przez rolników. Podczas marcowych targów Agrotech zaprezentuje szeroką gamę ładowaczy czołowych oraz sprzęgów i zaczepów.
28 grudnia 2022
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało harmonogram naborów wniosków na działania w ramach nadal realizowanego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na rok 2023. Zaplanowane zostało wsparcie do inwestycji w nawadnianie i zieloną energię, a także pomoc dla dotkliwie poszkodowanych w wyniku wojny.
21 grudnia 2022
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH znalazły się w grupie wydarzeń wskazanych przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, jako dających pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji w przypadku wystawienia na nich wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.