prec.jpg

Konferencja „Precyzyjnie o rolnictwie” w piątek podczas Agrotechu  

14 marca 2023
„Precyzyjnie o rolnictwie. Nowa Wspólna Polityka Rolna” to konferencja, która ma ukazać możliwości wykorzystania nowych technologii w gospodarstwach rolnych. Udział w niej może wziąć każdy zwiedzający. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 17 marca, o godzinie 11 w kapsule E3 w hali E.

– Nowa Wspólna Polityka Rolna stawia przed rolnikami wiele wyzwań, ale też nowych możliwości. By je zaprezentować, wydawnictwo Plantpress, które realizuje projekt informacyjny INFOCAP, przy wsparciu Targów Kielce oraz magazynu Wiadomości Rolnicze Polska, organizuje konferencję z udziałem ekspertów – mówi Adam Paradowski, prezes wydawnictwa Plantpress. - Rolnictwo precyzyjne to koncepcja wykorzystania nowoczesnych technologii do zwiększenia wydajności i jakości produkcji rolnej jednocześnie minimalizująca ich wpływ na środowisko. Słuchacze dowiedzą się, jak z nich korzystać. Konferencję objął patronatem honorowym Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, który potwierdził swój udział w wydarzeniu.  

Prelegentami będą przedstawiciele świata nauki, biznesu, stowarzyszeń rolniczych oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przekażą wiedzę o nowych technologiach, wspierających polskie gospodarstwa rolne. Będzie mowa o wynikających z Krajowego Planu Strategicznego możliwościach we wzmacnianiu roli postępu technologicznego i innowacyjności. Przedstawione zostaną informacje, jak przebiega wdrażanie Nowej Wspólnej Polityki Rolnej w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

Na konferencję można się rejestrować na stronie meetingapp.info

Program konferencji:
11.00- 11.20 – uroczyste otwarcie
Wystąpienia: Komisarza Janusza Wojciechowskiego (on-line), prezesa Wydawnictwa Plantpress Adama Paradowskiego.
11.20 – 11.30 – informacje o projekcie INFOCAP-PL – Monika Witek, koordynator projektu, Plantpress.
11.30 – 12.30 panel: „Jak nowe technologie wspierają polskie gospodarstwa rolne – wzmocnienie roli postępu technologicznego i innowacyjności w kontekście nowego Planu Strategicznego”.

Udział w panelu potwierdzili:
dr Jacek Skudlarski – specjalista z zakresu rolnictwa 4.0, SGGW Warszawa,
przedstawiciele firm John Deere, New Holland, Kuhn i Agrocom Polska, dystrybutora oprogramowania 365FarmNet.
Panel poprowadzi Mateusz Wasak, redaktor portalu wrp.pl.

12.30 – 13.30 – panel „Pierwszy rok Wspólnej Polityki Rolnej”

Udział w panelu potwierdzili:
dr hab. Marzena S. Brodowska – UP Lublin,
Marcin Gryn – Polskie Stowarzyszenie Producentów Zbóż,
Jacek Zarzecki – Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego,
przedstawiciel ARiMR.
Panel poprowadzi dr Mirosław Korzeniowski, Prezes Stowarzyszenia Agroekoton.

13.30-14.00 – „Implementacja nowych Planów Strategicznych” w innych krajach Unii Europejskiej – Dyrektor Sergio Andreis z Kyoto Club, Włochy – on-line.

 

 

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Za 30-letnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych została doceniona firma Jar-met z Węgrowa na Mazowszu w czasie targów techniki rolniczej Agrotech. Otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa.
09 maja 2023
W piątek, 8 marca 2024 roku rozpocznie się XXIX edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XXIII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawy potrwają do popołudnia w niedzielę, 10 marca.
05 kwietnia 2023
Targi Agrotech zostały Partnerem Premium pierwszej w Polsce konferencji marketingowej dla branży rolniczej - Agrocon. Ekipa Agrotechu pojawi się również na wydarzeniu i zaprezentuje prelekcję pod tytułem: Targi – marketing przyszłości. Spotkajmy się przy kawie
03 kwietnia 2023
Siedem przedsiębiorstw z Ukrainy prezentowało ofertę podczas 28. edycji targów techniki rolniczej Agrotech w Kielcach, kolejne przyjechały na rekonesans. – Tu można się pokazać i znaleźć klienta, co przyniesie firmie wyniki, sprzedaż, rozpoznawalność – mówił przedstawiciel Maans.
27 marca 2023
Targi techniki rolniczej, zorganizowane w dnia od 17 do 19 marca w Targach Kielce, zostały ocenione najwyżej w Polsce w plebiscycie „Gazety Targowej”. Redakcja wydawnictwa pod uwagę wzięła profesjonalną organizację wydarzenia, doskonałą obsługę wystawców i zwiedzających oraz bardzo dobrą współpracę z przedstawicielami mediów.
19 marca 2023
- Jeśli rolnik wypełniając wniosek  o dopłaty nie zaznaczy ekoschematów, może okazać się, że otrzyma połowę zeszłorocznej kwoty. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać – mówili Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne podczas warsztatów w Targach Kielce.  
19 marca 2023
- Mam i sam korzystam z odpowiedniego ubioru do różnego rodzaju prac. Rodzice nas uczyli od najmłodszych lat, na co zwracać uwagę, by wykonywać roboty bezpiecznie – mówił Tomasz Klimkowski, popularny świętokrzyski rolnik. Tiktoker wspierał Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w promowaniu zasad bezpiecznej pracy podczas targów Agrotech.
19 marca 2023
Niedziela to ostatni dzień trwających od piątku targów techniki rolniczej Agrotech i targów gospodarki leśnej Las-Expo. Na zwiedzających czeka 450 wystawców 15 krajów i mnóstwo atrakcji, m.in. prezentacja bezpiecznego ubioru dla rolnika z udziałem Tomasza Klimkowskiego.